iV°. 1310. Maandag 30 Mei Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan den heer P. G. Piepersop rijn Ter- zoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van direc teur van het postkantoor te Roozendaal en den heer W. R. van Gennepoud-hoofdinspecteur der domeinenop nieuw benoemd tot voorzitter van den raad van bestuur vau het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren. Z. K H. de Prins van Oranje wordt aanstaanden Maan dag in de residentie terugverwacht. De generaal-majoor BlankenMinister van Oorlog heeft voor eenige dagen de residentie verlaten. In het kiesdistrict Haarlem wordt voor het lidmaat schap der Tweede Kamer ook aanbevolen de generaal W. J. Knoop. De uitvoerige statistieke tabellen welker indiening door den Minister van Financiën in de zitting van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal van den 12den dezer werd toegezegd, en welke strekken tot volledige toelichting van het plan door den Minister in die zitting ontwikkelde plan van hervorming der belastingen, zijn dezer dagen bij de Tweede Kamer in gekomen. Het bestuur der Vereeniging tot bevordering van den Boekhandel in Nederland heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het eerbiedig verzoek, dat de Regering alsnog uit het in 1860 door bestuurders dezer Vereeniging aange boden ontwerp aanleiding neme, om, zoodra mogelijk, in de bestaande wetgeving op het kopijrecht zoodanige veran dering te brengen, als tot wegneming der aangewezen be zwaren geschikt zal zijn. De commissie belast met het afnemen van het examen als kandidaat-notaris heeft als zoodanig toegelaten de HH. P. G. Helman te Pijnacker j J. E. Peltenburg alhier; A. L. H. Scholten te Rotterdam; Mr. David van Weel te Rotterdam en Mr. P. C. A. M. van Weel te Dirksland. Uit Arnhem wordt berigt, dat het ontwerp-monument van de heeren J. Ph. Koelman en H. P. Vogel is bekroond door de commissie voor het gedenkteeken optevjgten aan den hertog van Saksen-Weifnar. Door den Gemeenteraad van Delft is in zijne verga dering vau Vrijdag besloten tot de vestiging daar ter stede van een inrigting van onderwijs in de land-, taal- en volken- 1 kunde van Indiëen zulks naast de daar ter stede te vestigen j burgerschool. - Door den Gemeenteraad van Meppel is tot lid der plaatselijke geneeskundige commissie benoemd de heer Dr. J. C. Stoffelsdoctor in de genees-, heel- en verloskunde aldaar. De gezondheidstoestand van Mevrouw Bosboom Tous- saint is gelukkig vooruitgaande. Te Delfzijl is Maandag 11. de verlossing van die stad van de Franschén gevierdmaar door de orkaan die er woedde, is het feest zeer verstrooid. De optogt is nog gehouden, maar onder hevige i wind en regen, zoodat de meisjes op den triuraf- wagen druipnat waren. Van de volksvermakelijkheden de illu minatie en het vuurwerk ken niets komen. Een 19jarige matroos is aldaar dien dag door den storm uit de ra geslagen en verdronken. Het gelukte dezer dagen den controleur bij 's rijks be lastingen, Houwing, te Enschedé, een nieuwe en vinding rijke wijze van smokkelen van sterken drank te ontdekken. Deze ambtenaar bemagtigde namelijk in de nabijheid der gren zen een buitengewoon dikken hond, waarbij niemand was dien hij toebehoorde en wiens huidbij nadere beschouwing bleek te bestaan uit een pakje, dat netjes vervaardigdnatuurlijk geverwd en onder den buik digt gemaakt was en waaronder zich ter weerszijden des ligchaams, een blaas met sterken drank gevuld bevond. Tot aanvulling van het berigt omtrent den hevigen branddien de gemeente Liempde in den namiddag van den 23deu dezer heeft geteisterd, worden nog de navol gende bijzonderheden medegedeeld De brand is aangekomen in den schoorsteen van den brood bakker A. van den Broek. Door den feilen noordwestenwind deelde de vlam zich terstond mede aan het belendende ge bouw en verspreidde ziöb zoo snel, dat in 15 minuten tijds 14 huizen, bewoond door 19 huisgezinnen, de pastorie en de R. C. Kerk, uitmakende het gehucht Kerkeind in vol len brand stond. Bij gebrek aan water kon geen der brand spuiten werkenzoodat men met zand heeft moeten redden wat te redden viel. Menschenlevens zijn daarbij niet te be treuren geweest. Het groote vee en een weinig huisraad is gered, het kleine daarentegen, als varkens, kalveren enz. is verbrand. Uit de kerk is niets gered dan de H. vaten V,v, a j i -r.. t. i LEIDSCH Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. A fzonderiijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks - en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90„ Iedere regel meer I 5 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 88 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 5 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 n. 12 rn.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 n. 49 m.; 9 u. Op Zom en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u.r de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 va» Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddag». Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddag» te 3 u. 40 a. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatiten van elka maaad. Rijka-Tetegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 nnr'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de» Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10 —2 uur. - De Gemeente- Architect ia t* spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 121 uur. Kantoorder Plaatselijke Aooijusen, dagelijks vau 8—1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en AooHmm dagelijks van 91 uur en van 36 aar; van 'sRijks Direote Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9i aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1