N°. 1308. Vrijdag 27 Mei. A°a 1804. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant rerschtjnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kust voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nore- mera Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-5 regels 0.78. Tedere regel meer \2\ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden uaar 's Grsvenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zol en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. '*s avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageuuitgezonderd de Zondag, 8 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, Maandag 2J u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., namiddags te 8 u. 40 a. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oo»t-Iodisohe I.andpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maaid. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaide tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdag* vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks vau 8 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten an Aooijaesa dagelijks van 91 unr en van 36 unr; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingedag, Woensdag en Donderdag ven 9t aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Biniienlandscli Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Reusel N. Roymans. Naar men verneemt, heeft Z. M., bij besluit van den 13den dezer N°. 66, bewilliging verleend tot de oprigting der te Amsterdam te vestigen naamlooze vennootschapDe Iste Ned. Veenmaatschappij. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Za ken zal Zaturdag en die van den Minister van Oorlog op Dingsdag aanstaande niet plaats hebben. Woensdag middag te half 2 uur is H. K. H. Prinses Alice van Engelandmet haren gemaal Prins Lodewijk van Hessenvoor Dordrecht aangekomen en aan boord van het Engelsche stoomschip Fairy overgegaandat terstond de reis naar Ylissingen heeft aanvaard, alwaar het stoomjagt Vic toria and Albert gereed ligt om de Vorstelijke personen naar Engeland overtebrengen. Het hooge echtpaar is aan boord der Fairy door de leden van het plaatselijk bestuur gecompli menteerd, terwijl de muziek aan den oever eenige stukken uitvoerde. Zeer opmerkelijk is de vergelijking van het aantal kie zers in de gemeente Utrecht, die een bevolking van 56,921 zielen heeft en in de gemeente Leiden, die 37,534 zielen telt, als: Utrecht. Leiden, voor de Tweede Kamer. 1399 980 v ii Provinciale Staten 13 93 977 n den Gemeenteraad ....2098 1384 census voor de Tweede Kamer, ƒ60 50. Het marmeren beeld, voorstellende de Faam, en het arduinen voetstukwaarop het moet gesteld wordenzijn met een schip te Apeldoorn aangebragt. Er worden toebereid selen gemaakt om het te ontschepen en naar het Park aldaar te vervoeren De vervaardiger is.mede te Apeldoorn aan gekomen. De spoorwegbrug over den IJssel bij Zwolle zal den 4den Junij aanstaande worden ingewijd en voor het verkeer opengesteld, waarbij feestelijkheden zullen plaats hebben. Te Haarlem overleed in de vorige week op 81 jarigen leeftijd de hoofdcommies ter plaatselijke secretarie, Christiaan Mol, die bijna 66 jaren achtereen in dienst van het stede lijk bestuur werkzaam was. Bij deu geopenden grafkuil op de begraafplaats der Roomsch Katholieken deed de burge meester, Mr. C. Fockhulde aan zijne verdiensten. - Naar men met zekerheid te 's Hage heeft vernomen is de beroemdste reizigster, Mevr. Ficine, onlangs overleden. De plaats waar, is echter nog niet met zekerheid bekend. Algemeene deelneming zal het voorzeker opwekken dat onze beroemde landgenoote, Mevr. Bosboom-Toussaint sedert eenige dagen aan een ernstige ziekte lijdende is. Nog vleit men zich dat haar dierbaar leven zal kunnen behouden blijvénen zij, aan zoo velen, die haar innig hoogschatten om hare edele hoedanigheden van hart en geest, zal worden hergeven j doch met leedwezen verneemt mendat de toestand der vaderlandsche schrijfster heden Donderdag van minder geruststellenden aard dan Woensdag is. Men meldt van den Helder, dd. 24 dezer, het volgende: Gisteren woedde hier een hevige winddie beducht deed zjjn voor ongelukken. De op de reede liggende Oostenrijksche oor logschepen hebben allen uit voorzorgsmaatregel stoom gemaakt om, in geval zij voor hunne ankers mogten wegslaan, het schip door behulp der machine meester te blijven. Op het linieschip de Kaiser is, terwijl men bezig was een sloep op te hjjschen, deze door de hevige slingering van het schip uit de darid's geslagen terwijl zich een man daarin bevond; deze wist zich echter aan de sloep vastteklemmen hoewel die vol water sloeg en wegdreef. Een andere sloep van genoemd schip werd oogen- blikkelijk bemand en stak onder kommando van een officier in de hevigste branding van boord af ter redding van den sche peling, die anders gewis het slagtoffer der golven had gewor den. Nog juist in tijds mogt de redding gelukken doch het was van wege de geweldige zee niet mogelijk naar boord terug te keeren men zette toen koers naar het Nieuwediep en ge raakte behouden op zijde van de hier in de haven liggende Oostenrijksche kanoneerboot Seehund. De wind heeft hier ook nog al schade aangerigt. Op het sta tion van deu spoorweg en zoo men verneemt, langs de ge- heele baan die rnen juist bezig is met duinzand aan te hoogen, is bijna al het zand weggestoven, waardoor den aannemer een hoogst belangrijke schade is berokkend. Het stationsterrein en de baan waren den ganschen dag als in een digte wolk van zand gehuld; de werklieden moesten den arbeid staken. Ook het naauwelijks ontloken groen der boomen ,-hetwelk door-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1