V. 1307. Donderdag 26 Mei. V A" d 864. x LE1DSCH DAGBLAD. Deae Courant Terschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afionderlijke Nnre- mers Vijf Cents. Prijs dor Adverteutiën 1-6 regels 0.75, Tedere regel meer 12» Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 8 u. 46 m.; 0 u. 6 ra. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; vta Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags, Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 40 a. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 ra. 's namiddags. Oost-Iodisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. -.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'ara. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebeatuur. Gemeenteraad op on bepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie tan Fabricage de» Zaturdaga van il1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is ts spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooyssaa dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woenadag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Biiineuiandsch Nieuws. - Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. en ace. te Gorredijk c. a. den heer S. Habbemathans in de zelfde betrekking te Sloten c. a., en te Neer c. a. de heer W. H. G. van Santen, eervol ontslagen meter-taiateur van den turf, op wachtgeld. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arron dissement Deventer, te Rijssen Mr. G. Wicherlinkadvokaat en kandidaat-notaris te Zwolle en bij het wapen der kava- lerie bij het 3de regem. dragonderstot ridmeester 3de kl. den lsten luit.-adjud. S. R. A. van der Meulen, van het korps; bij het 4de regem. dragonders, tot luit.-kol. den ma joor G. H. J. Michelhoff, van het korps; tot majoor, den ridmeester lste kl. H. del Campo, genaamd Camp, van het 3de regem. dragonders en tot lsten luit. den 2den luit. M. W. Wickevoort Crommelinvan het korps. De kapitein J. A. Timmerman is in rang overgeplaatst van het 4de bij het 6de regement infanterie. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft tot con rector voor de Nederlandsche Staatscourant benoemd den heer L. C. Cnopius. In de raadszitting van 23 Mei te Zutphen gehouden, werden de volgende benoemingen gedaan voor de hoogere burgerschoolDr. W. J. A. Huberts te Zutphen tot leeraar in de algemeene geschiedenis en aardrijkskunde; Mr. K. J. Galandat Huet te Leiden tot leeraar in de staats- en han delswetenschappen en de Nederlandsche taal- en letterkunde; F. S. Piquet, leeraar in de nieuwe talen aan het gymnasium te Arnhemtot leeraar in de nieuwe talenen H. J. Bol dermanleeraar in de wiskunde aan het gymnasium teBrielle, tot 2den leeraar in de wiskunde. De tweede benoemde stond op het drietal met Mr. J. A. van Gennep, litt. dr, prae- ceptor aan het gymnasium te Sneeken de heer H. P. Guije te Utrecht; de derde benoemde met L. M. Baale, leeraar in de nieuwe talen te Brielle en P. H. van Moer kerken in dezelfde hoedanigheid te Leeuwarden terwijl ein delijk de laatste benoemde op het drietal stond met W. Gleunsphil. cand. leeraar in "de wiskunde aan het gymna sium te Hoorn, en H. J. H. Gronemanciviel ingenieur te Zutphen. De Senaat der Groningsche Hoogeschool heeft dezer dagen honoris causa tot doctoren benoemd a. in de bespie gelende wijsbegeerte en letteren de heeren John Lothrop MothleyAmerikaansch gezant te WeeneQ en J. F. J. Here mans te Gent; b. in de heelkunde den heer L. Lehman te Amsterdam; c. in de geneeskunde den heer J. Smith te Gro ningen d. in de wis- en natuurkunde de heeren G, A. Ve- nema te Winschoten, J. A. H. Bosquet te Maastricht en T. C. Winkler te Haarlem; e. in de godgeleerdheid de Hervormde predikanten C. E. van Koetsveld te 's GravenhageA. T. Reitsma te Groningen en J. Witkop te Zutphen. In een te Poortvliet gehouden vergadering vau kie zers op de eilanden Tholen en Philipsland is met 66 van de 71 stemmen tot kandidaat gesteld voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Goes, ter vervanging van den heer van Diggelen, Mr. C. J. Pické, kantonrechter te Tholen, die, ter vergadering tegenwoordig, verklaarde de kandidatuur aan- tenemen. De kiesvereeniging//Aan allen recht" te Goes heeft tot kandidaat verkozen Mr. J. H. de Laat de Kanter, advocaat al daar. Ook wordt in dat district genoemd de heer O. Verhagen. - Naar men verneemt, komt de heer Mr. J. B. L. Wen- tholt, kantonrechter te 'sHage, in verschillende gemeenten van het kiesdistrict Gouda in aanmerking voor het lidmaat schap der Tweede Kamer voor dat district. In het nieuwe kiesdistrict Winschoten wordt tot lid der Tweede Kamer zeer aanbevolen Ds. A. Winkler Prins, Hervormd predikant te Veendam, die de kandidatuur heeft aanvaard. Naar men verneemt, hebben zich tot het doen van examen voor de betrekking van candidaat-notarisbij de commissie uit het provinciaal gerechtshof in Zuidholland 12 candidaten aangemeld. Men verneemt, dat de 14de algemeene vergadering der Broederschap van candidaat-notarissen in Nederland, ge houden zal worden te Nijmegen den 4den Julij aanstaande, Te Utrecht heeft zich een commissie gevormd, aan wier hoofd staat de baron Taets van Amerongen van Nate- wischdie gelden inzamelen zal voor een geschenk bestaande in twee zilveren candelabres aantebieden aan HH. MM. den Koning en de Koningin bij gelegenheid van hun aanstaand zilveren huwelijksfeest. De zitting van den Gemeenteraad van 's Gravenhage

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1