N°. 1304. Maandag 23 Mei. A0. \18f>4. Binnenlandsch Nieuws. Het heeft den Koning behaagd de door de beide af- deelingen der Koninklijke A kademie van Wetenschappen on langs gedane benoemingen te bekrachtigen alsdoor de na tuurkundige afdeeling van de heeren G. Simons eu J. van GeuDstot voorzitter en ondervoorzitter voor het volgende akademiejaar, en van de heeren A. Heynsius, hoogleeraar te Amsterdam, en M. Hoek, hoogleeraar te Utrecht, tot ge wone leden en door de letterkundige afdeeling van de heeren C. W. Opzoomer en W. Moll tot voorzitter ea ondervoorzitter voor het volgend akademiejaar, en van den heer W. G. Pluy- gers, hoogleeraar alhier, tot gewoon lid. Naar men verneemt is de kapitein A. M. Sierevelt, van het 1ste bat. 3de reg. inf. te Breda, benoemd tot adju dant van den luit.-generaal Duycker, inspecteur van het wa pen der infanterie. H. K. H. Prinses Alice van Engeland, met haren ge maal Prins Lodewijk van Hessenwordt binnen weinige dagen te Dordrecht verwachtalwaar het Engelsche stoom schip Fairy gereed ligt om het Vorstelijk echtpaar naar Vlis- singen te brengenalwaar zij zich aan boord van de Vic toria en Albert zullen begeven om naar Engeland te worden overgebragt. Uit Kampen wordt berigt, dat in het kiesdistrict Lei den Dr. P. Bleeker, onze voormalige stadgenoot, tot lid voor de Tweede Kamer zal worden aanbevolen. In het kiesdis trict Haarlem zal voor een nieuw lid de baron van Hall in aanmerking komen; en in het kiesdistrict Deventer Mr. Raedt van Oldenbarneveltsubstituut officier van justitie te 's Hage. In de Vrijdag gehouden zitting van den Hoogen Kaad, Burgerlijke Kamer, is uitspraak gedaan in zake D. Valen- tijn tegen den Staat der Nederlanden, De Raad heeft den Staat veroordeeld om aan den eischer als schadevergoeding voor het plaatsen van een telegraafpaalte betalen de som van f 70. Den 12den November aanstaande zullen de pleidooijen worden gevoerd in de bekende zaak van kerkvoogden en no tabelen der Hervormde gemeente te Rossura tegen den Staat der Nederlanden. Mevr. de wed. Pruimers en Ds. J. G. van Rijn heb ben zich in cassatie voorzien van het arrest van het provin ciaal gerechtshof in Overijsselwaarbij hunne terechtstelling is bevolen. In de zitting van den 's Gravenhaagschen Gemeenteraad van den 17den dezer, is ingekomen een resolutie van Ge deputeerde Staten omtrent de haven van Scheveningenmet een rapport van de raadscommissie over die zaak en prae- advies van burgemeester en wethouders. Er blijkt uit, dat burgem. en wethouders zich verklaren voor groote geldelijke offers, waar het rijk het initiatief neemt, om de concessie Swaan en van Heyningen voor de zeehaven met spoorweg eu paketvaart te steunen. De gemeente zou even als het rijk een subsidie van f 750,000 verleenen onder enkele weinig be- teekenende voorwaarden. Ook is bij den Raad ingekomen een praeadvies van burgem. en weth. tot vergrooting van het badhuis te Scheveningenevenzeer als tot het in erfpacht verleenen van grond aan de heeren Goldsmid tot het op- rigten van een station voor de railroute; laatstgemelde vraagt ook het paardenspoor op het paardenpad te mogen verleggen en doet voorstellen omtrent de zeehaven. Men verneemt, dat de brug in den Centraal-spoor- weg over de rivier den IJssel op Woensdag den Isten Junij aanstaande van Gouvernementswege zal worden beproefd. De dag der finale opening voor het verkeer is nog niet met juistheid te bepalen; doch men verwacht, dat die opening in het begin der volgende maand zal plaats hebben. De afdeeling Arnhem der maatschappij tot bevordering der bouwkunst heeft onlangs hare aandacht bepaald bij de vraagop welke wijze smeden en metselaars een betere theo retische en practische opleiding kunnen genieten de onder vinding toch doet zien hoe luttel die kennis bij meest alle smids- en metselaarsknechts is. Zij heeft zich dezer dagen bij adres gerigt tot het gemeentebestuur van Arnhemmet verzoek om in een beter onderwijs ten deze te voorzien waartoe by de bestaande organisatie van het middelbaar on derwijs wel gelegenheid zal bestaan. De afdeeling is o. a. van oordeeldat een smid en een metselaar b. v. even goed zaken, tot hun vak behoorende, in teekening moeten kunnen brengen als timmerlieden. - Men meldt ons uit 'sHage, dd. 20 dezer; het vol gende: Twee broeders, uit Tongeren, waren herwaarts ge komen om de stad te bezoeken en hebben gistere» zoo hier4 LLIIINIII DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- meri Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 o. 14 m.; 3 u. 46 re.; 6 u. 6 m. 9 a. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus ce 7 u. 45 m. en tc 11 u., 's namiddags te 8 u. 40 ar. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkz-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgerde etter en Wethouders, Maandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vam 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente- Architect la te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en AooijnsM dagelijks van 91 uur en van 36 uurj van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—S «ur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1