GECRYSTALLIS. VANILLE, Advertenliën. Kweekschool voor Zeevaart. prima kwaliteit prima kwaliteit, DOOR DEH ABT oogenblik van troepen zou kunnen ontblooten, daar de op stand aldaar nog alles behalve onderdrukt i3. Per telegraaf is te Madrid berigt ontvangendat de kruidfabriek in de nabijheid van Grenada in de lucht is ge sprongen en al de werkplaatsen vernield zijn. Indien de Londensche conferentie mogt besluiten de bevolkingvan Holstein te raadplegen omtrent het bestuur des lands, dan valt er, bij de opgewondenheid waarin deze thans verkeert, niet aan te twijfelen dat de keuze op den hertog van Augustenburg zal vallen. Zelfs in een groot ge deelte van Sleeswijk staat als zoodanig de kans gunstig* voor hem. Een Engelschman heeft dezer dagen een weddingschap aangegaan dat hij een uur afstands volgender wijs zou afleg gen een kwartier gewoon loopende, een kwartier hinkende, een kwartier te paard rijdende en een kwartier in een bootje roeijende, en dat hij dezen togt in den tijd van een kwartier uurs zou volbrengen. Dezer dagen heeft te Londen een beschrijving het licht gezien van een stoomschip, gebouwd naar den vorm van een sigaar. Het voornaamste punt van verschil bestaat daarin, dat aan beide stevens een schroef is aangebragt, terwijl in het Amerikaansche zich slechts één schroef in het midden van het schip bevond. Het schip loopt aan beide zijden in een puntigen vorm uit en is dus langwerpig rond over zijn gansche lengte. Het zal, in den waren zin des woords, de golven klieven. Men verwacht wonderen met betrekking tot den spoed van dit vaartuig; in ieder geval moet het meer dan 23 knoopen per uur maken. Het sigaarstoomschip zal in het begin van Julij gereed zijn om te kunnen uitloopen. De berigten uit Amerika luiden sinds eenigen tijd on gunstig voor de Noordelijken. Men acht het niet onwaar schijnlijk, dat de generaal Banks, ten gevolge der neder laag, hem door de Zuidelijken toegebragtTexas zal moeten verlaten. Het gouvernement der Zuidelijke Staten heeft een vertegen woordiger bij het hof van Rome benoemd. Mgr. Lynach, bis schop van Charleston is met die diplomatieke betrekking be kleed. Hij is reeds in Ierland aangekomen. Een dame, die voor drie weken Georgie verliet en thans te Londen is aangekomenzegt dat voor de navol gende marktartikelen de daar nevenstaande prijzen werden genoteerd. Goud 30 papieren dollars voor een goudenko ren25 doll, per bushel; vleesch 4 doll, per boter 10 doll, per melk 2 doll, per quart.; meel 800 per vat; kofBj 25 doll, per ffi. Er wordt bijna geen artikel onder de 5 of 10 dollars verkocht. Artikelen als vorken, messen, lepels, koppen zijn niet te verkrijgen. OFFIUIËËL SIEIJWS, Burgerlijke Stand van Leiden, van 12 tot en met 18 Mei 1864. BevallenJ. Kloots, geb. van Waalwijk, D. - M. W. van der Putten, geb. van der ReijdenD. - J. M. Arnoldus, geb. Brugman, Z. - J. van der Heiden, geb. Boot, D. - C. Smittenaar, geb. Vergunst, Z. - M. M. van Tol, geb. Uljee, Z. - A. H. A. Kiewit, geb. Benier, D. - C. M. T. van Deventer Z. A. Opdam, geb. Kallenberg, D. - C. van Noort, geb. Grootegoed, Z. - J. van der Woerd, geb. van der Nat, Z. - C. Cossee, geb. van Heusen, Z. - H. Cazaux van Staphorst, geb. Dunnes, Z. - J. M. Colpa, geb. Midderhof, Z. - C. Mulder, geb. van der Reijden, D. - L. van den Ende, geb. Bos, Z. - G. van der Meer, geb. van Rhijn, D. - M. Vollebrecht Z. - A. Meijer D. - M. de Bruin Z. - M. Riebeek Z. - G. A. Hoefftcke, geb. de la BeijZ. - M. van der Linden, geb. Yerstraaten D. - F. M. Steigergeb. van der KampZ. - E. Huter geb. de Ridder, D. - A. Vermeij, geb. BronkhuijzenZ. - N. Crama, geb. Reigersveer, D. - A. G. D. Jansen Z. Gehuwd s C. H. Tiemeijer jm. met C. H. J. de Graaf! jd. - J. van der Meer jm. met J. M. Zitman jd. - C. T. van der Kolk jm. met N. Luijt jd. - A. Eikerbout jm. met J. van der Yliet jd. - H. van Booren wett. gesch. met S. de Vrint jd. - J. Braggaar jm. met W. F. van Gent jd. - P. van Polanen jm. met S. J. P. Baartman jd. - N. J. Meijer wedn. met E. van der Kamp jd. - K. Driebergen wedn. met E. M. Hendriksen jd. Overleden: J. C. Zuurdeeg, geb. Tengeler, 51 j. J. Dingjan Z. 2 m. - E. Scheels, geb. Wenting, 48 j. - N. Verlint Z. 14 j. bijna 6 m. - G. C. J. W. van Brugge Z. 17 j. - B. A. van Hartevelt D. 1 j. ruim 6 m. - A. Dickhooff, geb. Wensing, 83 j. - J. Wunder, geb. van Dijk, 76 j. - W. Westgeest Z. 4 m. - H. van Dam Z. bijna 1 j. - J. Wetzelaar, geb. Midderhof, 78 j. - C. Nieuwenburg, geb. Colpa, 45 j. - J. C. Eger D. bijna 5 m. - N. Cornelisse, geb. van Elswijk40 j. - C. P. M. van Leeuwen Z. 3 j. 9 m. - P. Vermont Z. 4 m. - H. Zwart 72 j. - E- de Vriend, geb. Clavant, 59 j. - J. H. Otgaargeb. Scheen, 45 j. - J. Kwestroo 77 j. - J. Fa- vier, geb. Devilé, 58 j. - A. van Berkel, geb. Binnendijk 60 j. - G. Holtz, geb. Lepelaar, 30 j. Voor. de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het voor ons zoo tref fend verlies van onze eenige Dochter, ons door den dood ontnomenbetuigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. J. GIJSMAN, K. GIJSMAN v. d. Berg. Levden, 19 Mei 1864. Men verlangt tegen |§M» Kost en Inwoning eene SsV bekwame Stijfster en Strijkster van de P. G. Adres met franco Brieven lett. S. II. bij den Boekhandelaar A. A. RENSINK. In dank wordt berigt de ontvangst van f 25 voor de verbouwing, bij de Commissie ingekomen van een lid der Vereeniging. ZUIVER NATALSCH ARROWROOT, te verkrijgen in pakjes van 5 ons, tegen 80 cent, bij de GEZUSTERS COLEN BRANDER te Doesborgh. Wordt op franco aanvrage alom verzonden. in een blikken trommelwaarin acht Amst. pondenvoor den geringen prijs van f 3,75. bij het masje van vijftig stokjes, lang 1 palm 9A duim, met blikken busje, voor tien gulden. Brieven franco. Amsterdam, M. CLÉBAN, Huidenstraat. Bij de Uitgevers L. E. BOSCH ZOON, te Utrechtziet het licht, IN HET NEDERDUITSCH OVERGEZET DOOR Drie Deelen kompleet 10.50. Dit zoo zeer gezochte en algemeen besproken werk is thans bij alle Boek handelaren voorhanden. Na de vele aanbevelingen van verschillenden kant zal zeker geen woord van de uitgevers meer noodig zijn om het in ieders haDden te brengen. Het belangrijk debiet, door ons gansche land heen, kan boven dien ten waarborg zijn voor strekking en overzetting. SORDUAIKH ABR0WR00TH, DE VERVLOEKTE.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3