1302. Vrijdag 20 Mei. A0. Binnenlandseh Nieuws. LEIDSCfl DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootsehappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 q. 14 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Op Zon- •n Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; via Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Iudische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect it t» spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Edam Mr. P. J. J. Linckers, thans kantonrechter te Woubrugge; eu tot rechterplaatsvervanger in de arrondissements-rechtbank te Rotterdam Mr. L. J. H. Philips, advokaat aldaar; aan I. G. J. van den Boschop zijn verzoekeervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Kattendijkeen tot burgemeester dier gemeente benoemd G. J. van den Bosch; aan Mr. J. P. Amersfoordtburgemeester der gemeente Haar lemmermeer, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van het legioen van eer, hem 'door |Z.^M. den Keizer der Franschen geschonkenen den kapitein W. F. Eymael, van het 3de reg. inf. op zijn aanvrageop pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen \bepaald op f 900 'sjaars. Z. M. de Koning is heden Donderdag van het Loo in de residentie teruggekeerd. De audiëntie van den Minister van Marine zal Vrijdag, 20 dezer, niet plaats hebben. Men schrijft uit RoermondMen meldt dat drie onzer meest verdienstelijkste officieren, de ritmeester baron Gansneb, genaamd Tengnagel, baron van de Capellen, en Jhr. ridder van Rappardallen van het 5de regement dragonders, be noemd zijn tot eereleden van het beroemde Germanische mu seum te Neurenberg. Uit Brussel wordt berigt, dat onze landgenootende heeren H. D. Kruseman van Elten en Maurits Léonkunst schilders te Amsterdambenoemd zijn tot eereleden van de société beige des aquarellistes. In het kiesdistrict Boxmeer moet weder een buitenge wone verkiezing plaats hebben voor een lid der Tweede Ka mer, doordien de heer Kerstens de betrekking van kanton rechter heeft aangenomen en verpligt is zich aan een herkie zing te onderwerpen. In het kiesdistrict Goes worden voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamerin plaats van den heer van Diggelendie verzocht heeft niet weder in aanmerking te komenals kandidaten aanbevolen de heeren de Kanter, advokaat te Goesen Pické, kantonrechter te Tholen. Voor het kiesdistrict Hoorn volhardt Mr. P. M. Tuteyn Nolthenius bij zijn voornemen om zich niet weder verkies baar te stellen bij de aanstaande verkiezing voor leden der Tweede Kamer. Men spreekt van het plan om Mr. W. ba ron van Golstein tot kandidaat te stellen. Men schrijft uit Utrecht: In alle wijken dezer stad circuleren lijsten ter deelneming aan een geschenk in zilver, aantebieden door de burgers dezer stad aan Z. M. den Koning, bij gelegenheid van HD. 25jarige echtvereeniging. Deze lijsten zijn reeds van vele handteekeningen voorzien. - In de Dingsdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage zijn ingekomen 1°. een praeadvies van burgemeester en wethoudersover het vraagstuk van den aanleg van een zeehaven te Scheveniugennaar aanlei ding van de missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, onlangs aan Gedeputeerde Staten gerigt; 2°. het rap port van de commissie van den Raadbelast met het on derzoek van die zaak en 3°. een adtes van den heer N. D. Goldsmid over hetzelfde onderwerp. Naar men verneemt heeft een Holl.-Belg. maatschappij het plan gevormdom een kanaal te graven van Eindhoven op Turnhout met een tak van Bergeyk over Tilburg naar den Groenendijk bij Dongen. Door de heeren P. B. van Eyndhovengeëxamineerd apotheker en J, L. van Eyndhoven mineraalwaterfabriekan ten, zal, naar men verneemt, in navolging van badplaatsen in het buitenland, tusschen het Gemeentebadhuis en het hotel Garni te Scheveningen een zoogenaamde Frinksalle worden gevestigd in een fraai ingerigt houten gebouw. Maandag namiddag is te Nieuwediep de stoomboot Stad Amsterdam uit de haven gestoomdeen pleiziertogt doende naar de reede, ten einde een groot aantal belang stellenden en genoodigden in de gelegenheid te stellen het op de reede liggende Oostenrijksche eskader van nabij te kun nen bezigtigen. Het muziekkorps van het Koninklijk insti tuut voor de marine aldaar, bevond zich mede aan boord en voerde verschillende muziekstukkeu uit, waaronder bij her haling het Oostenrijksche volkslied. Ongeveer 600 schepelin gen van dit eskader zijn dien middag aan den wal gekomen om te //passagieren." Het provinciaal gerechtshof in Overijssel heeft bij ar rest van 14 dezer de terechtstelling bevolen van mevr. de wed. Pruimers en Ds. J. G. van Rijn, ter zake van het

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1