Hollandsche Spoorweg. EXTRA VEETREin Verloren Stereoscopische Gezigten van Zwitserland Promottën aan de Leidsche Hoogeschool. «F F IC I E E L W I K II W S. Advertenlièn. 350 Gulden 'sjaars. tegen verminderde prijzen, wekelijks des VRIJDAGS ten 12 uur 50 min. van Leiden naar Rotterdam, beginnende SO Mei a. S. Amsterdam 17 Mei 1864. De Administrateur. A. JAGER, Water 110, te Amsterdam, berigt ontvangen te hebben, Hij was voornemens dit hotel geheel te doen afbrekenten einde daarvoor een nieuw in de plaats te stellen, dat alles in den omtrek door ongekende pracht in de schaduw zou stellen. Hij was naar men wil meer bepaald belast met spe- culatiën voor het huis, waarin ieder der 3 broeders, die met hunnen vader geassocieerd waren, een specialiteit ver tegenwoordigt. Salomon von Rothschildt was ter beurze bij ieder bekendalwaar hij dikwijls een hoogst belangrijken invloed uitoefende op de koersen door zijne ontzagchelijke orders van aan- of verkoop. Volgens den Précurseur heeft de Belgische Minister van Binnenlandsche Zaken maatregelen genomen om de stroo- perijen der Engelsche visschers op de hoogte van Ostende te doen ophouden die zonder zich om reglementaire bepa lingen te bekommeren zeekreeften visschenwelke zij op de kust koken en per post naar Dover zenden. Bij den Gemeenteraad van Brussel is in behandeling een aauvrage om concessie voor een kanaal vau die hoofd stad naar de Schelde. De kosten van dit grootsche ontwerp zijn geraamd op 20 millioen frs., vau welk kapitaal men verlangt dat de stad Brussel gedurende 50 jaren een jaar- lijksche rente van 5 pCt. zal waarborgen. In vergoeding daarvoor zou de stad de inkomsten van het kanaal bekomen welke volgens de berekeningen van den ontwerperden heer hoofdingenieur Dubois Nihoul, dit cijfer aanmerkelijk zouden te boven gaan. De Belgische onderwijzersbond is voornemens te Brus sel een algemeen onderwijzerscongres bijeen te roepentot deelneming waaraan vreemdelingen, inzonderheid Nederlan ders, zullen uitgenoodigd worden, Uit Rome schrijft men van den 7den dezer, dat de Paus weer ziek is. Den Zondag te voren had hij zich met hevige koorts te bed begeven en sedert was hij nog bed legerig. Het moet nog al ernstig zijnwant de geneesheeren zijn dag en nacht op het vatikaan. Twee jeugdige ingezetenen van Rome zijn op de jagt nabij Porto d'Anzio door 15 roovers aangehouden, die 4000 kroonen losprijs hebben geëischt, welke eisch echter tot 400 verminderd is. Het geld is gegeveD en de gevangenen zijn in vrijheid gesteld, maar dadelijk werden manschappen uit gezonden om de roovers te vattenvan welke zij eenigen zijn raagtig geworden. Ook in den omtrek van Montalto heeft zich een bende vertoonddie den grondeigenaars en pachters geld afperst. De toon dien de Times over de leden der conferen tie aanslaat, is niet gunstig. Het blad vindt in de verdachte houding van Pruissenin de vreemde onverschilligheid van Frankrijk, in de kalmte van Rusland en in de meer en meer j toenemende verontwaardiging van het Engelsche volkgrond genoeg om ongerust te zijn. Ook de Morning Herald, mel dende dat de vergadering Dingsdag weder bijeen zou ko men, drukte de vrees uit, dat de buitensporige eischen der Duitsche mogendheden de werkzaamheden der conferentie nutteloos zouden maken. Op de Iersche stoomboot Leinster Lass van Drogheda naar Liverpool heeft dezer dagen een vreesselijk ongeluk plaats gehad. Bij haar vertrek uit eerstgenoemde plaats brak de zuiger van het stoomwerktuig en viel op den bodem van het schip, waarin het een gat sloeg, zoodat het water in groote massa binnenstroomde. De passagiers, door een pa- nischeu 3chrik bevangen, wierpen zich in de reddingsboot, die in een oogenblik zoo vol was dat zij omsloeg. Vijftig personen verloren daarbij het leven. De overige passagiers werden door een der stoombooten tusschen Dublin en Li verpool, dié door een sein van het gevaar onderrigt werd, opgenomen en gered. 18 Mei. - Tot Doctor in de Pharmacie, de heer J. T. MoutonDoctor in de Wis- en Natuurkunde, geb. te 's Gra- venhagemet Theses. De Burgemeester der Gemeente Leiden bepaalt, ter gelegenheid der uitvoeringen door de Leidsche Zangvereeni- ging op Donderdag 19 en Vrijdag 20 Mei aanstaande in de hooglandsche kerk te gevenvoor de rijtuigenbestemd personen aan die kerk aftezetten de natemelden rigting: die, bestemd voor den ingang tegenover de Koorsteeg, mogen alleen van de zijde van het Kerkplein komen en moe ten langs den Middelweg wegrijden; die, bestemd voor den ingang over de Beschuitsteeg, mo gen alleen van de zijde van de Burgsteeg komen en moeten langs de Nieuwstraat naar de zijde van de Hooigracht weg rijden die, bestemd voor den ingang aan de Hooglandsche Kerk- gracht, mogen alleen komen van de zijde der Burgsteeg en Nieuwstraat langs de Wintersteeg en moeten langs de Hoog landsche Kerkgracht of de Moriaansteeg en den Middelweg wegrijden. Voorts, dat na het eindigen der oefeningen telkens in omgekeerde rigting zal moeten worden weggereden. Wordende een iegelijk dringend uitgenoodigd zich naar de aanwijzingendoor de ambtenaren der policie in dien zin te geven, stiptelijk te gedragen. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van Me vrouw LISMAN te s Hagebetuigen de Heer en Mevrouw BIJLEVELD bij deze hun bijzonderen dank. Leiden, 14 Mei 18 64. een zwarte DAMESPARAPLUIEgaan de van het Station van den Spoorweg langs de Breedestraat, Diefsteeg, Lan- gebrug naar de Koepoort. Verzoeke vriendelijk terugbezorging aan het Bureau van dit Bladdesver- kiezende tegen belooning. Gelegenheid tot PLAATSING van MEISJES op een deftig wel ingerigt Instituut, gevestigd in de hoofdplaats eener provincie en dus bijzonder geschikt voor élèveswelke examen wenschen afteleggen. Adres francolett3. K.., bij den Boekhandelaar P. C, HOOG te Rotterdam. als: van Genève, het Meer van Genève, Lauzanne, Aiguilles de Varens, Sal- lauches, le Glacier des Bossons Chamounix, Vallee de Chamounix, Chamounix, le Mont Blanc, 1'Aiguille du Dru, le Dome du Gouté, Cascade du Dard, le Tunel a la tête noire, Gascade de Barberine, le Chateau de Martigny, Martigny, Gorge du Trient, Sion, Zermat, le Matterhorn et la Görner Glacier, Mont Rasa, le Lyskam Castor et Pollux, le Tasch Horn, S. Nicolas, Interlaken Unterseen le Griesbachle Wetterhorn, Grindelwald, Lauterbrunnenle Staubachle Reichenbach, le Wellhorn a RosenlaueThunBerne, Fribourg, etc., etc. De uitvoering dezer photographiën is allerprachtigst en overtreft al wat ooit in dit genre is verschenen. Ieder carton is een meesterstuk van photographie en eene tot in de minste details getrouwe reproductie vau de trotsche natuurtooneelen van Zwitserland,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3