MUZIEKFEEST TE LEIDEN, Ad vertentiCn. seinde daarop naar Weenea en verzocht dat men het ge pantserde fregat Juan d'Austria ter zijner beschikking stellen zou. Aan dat verlangen werd voldaan en de Oostenrijksche vlootvoogd vertrok intusschen naar Lissabon. Daar evenwel de Juan d'Austria geen snelstoomend vaartuig is, verliepen er een zeker aantal dagen alvorens het Oostenrijksche es kader met dit schip versterkt geworden was; en toen het ten laatste ter plaatse zijner bestemming was aangekomen, bleek het uit andere en naauwkeuriger berigten dat de ba ron Wüllerstorf omtrent de sterkte en gehalte der Deensche scheepsmagt in de Noordzeete Gibraltar om den tuin geleid was geworden. Deze en geene ander, zegt het genoemde Saksische blad, is de reden geweest, waarom de Oostenrijk sche vloot niet minstens 14 dagen vroeger dan zij gedaan heeft, in de nabijheid van het tooneel des oorlogs versche nen is. Donderdag middag te half 1 uur is de h uwelijkspleg tigheid tusschen den Groothertog Frai)3 van Mecklenburg en Priuses Anna van Hessen Darmstadt te Darmstadt voltrokken. Thans reeds openbaai t zich in Italië groote geestdrift voor het 6de eeuwfeest der geboorte van Dante Alighieri. Vooral Florence, waar hij den 27sten Mei 1265 werd ge boren zal die gebeurtenis luisterrijk herdenken. Er is een feestcommissie benoemddoor welke sedert het begin dezes jaars een periodiek geschrift wordt uitgegevenGiornale del Centenariodat alles bevat wat met het Dante-feest in be trekking staat. Uit Petersburg wordt onder dagteekening van 1 Mei gemeld dat thans het water van de Newa ontdooid ismaar dat achter de laatste vestingwerken van Kroonstad tot zoo ver het oog reikt, de ijsschotsen opeengestapeld zijn. Er wa ren achter Tolbacken dien dag nog 16 schepen die in het ijs vastzaten. Ten aanzien van het proces La Pommerais te Parijs zijn in de zitting van het hof van Zaturdag weder eenige feiten bekend geworden, die den beschuldigde verzwaren. In de eerste plaats is de heer d'Hauterive als getuige ge hoord waaruit is geblekendat La Pommerais toch niet het recht heeft om den graventitel te dragen. In de tweede plaats is gebleken, dat hij driemaal sedert zijn inhechtenis neming getracht heeft zich van het leven te beroovende eerste maal door zich kunstmatig een hevige neusbloeding te veroorzaken de tweede maal door koperen munt in azijn optelossen de derde maal door een poging om zich de slag aderen doortesnijden. De heer Lachaudde verdediger des beschuldigdenhield evenwel dadelijk staande dat die her haalde pogingen tot zelfmoord geen bewijs van schuld daar- stellen. Dat zij evenwel het vermoeden van schuld doen ontstaan is niet minder zeker. Wie werkelijk onschuldig is, zal geduld en gelatenheid hebben om de uitspraak des rech ters af te wachten. Hoogst opmerkelijk was de houding van den beschuldigde tegenover de getuigenis van deskundigen. Hij verschanste zich aanvankelijk achter een deskundig advies dat in zijn voordeel zal worden uitgebragt, maar ging daarna toch op technisch gebied een strijd aan met den president van het hof en den expert, ür. Tardieu waarbij hij, gelijk gewoon lijk blijken gaf van buitengewoon veel tegenwoordigheid van geest. Of La Pommerais een groot misdadiger is, kan men niet beslissen, Dat echter zelden een beschuldigde zijn kop met zooveel talent verdedigd heeft, als hij, staat vast. Het proces tegen Dr. la Pommerais te Parijs is by voortduring het onderwerp van alle gesprekken. In langen tijd is geen rechtsgeding voorgekomendat zoozeer de al- gemeene belangstelling trok. Tot hiertoe zijn nog slechts de getuigen a charge door het hof verhoord. Ofschoon thans de eerste stap van de Londensche con ferentie op het gebied der bemiddeling gezet, gelukt is, vreezen velen toch dat die diplomatieke bijeenkomst weinig gevolgen zal hebben. Men voorziet althans voor de volgende zittingen de grootste moeijelijkheden. De Duitsche mogendheden zullen worden uitgenoodigd haar programma overteleggen. Men is nieuwsgierig dit te ken nen vooral omdat er officieel uit blijken zal wat Pruissen wil en of het nog evenzeer vóór de integriteit van Dene marken gestemd is als het vroeger zoo plegtig heeft ver zekerd. Promotiën aan de Leidsche Bloogeschool. 17 Mei. - Tot Doctor in de Godgeleerdheid, de heer D. H. Waubert de Puiseaugeb. te Sneek, met een aca demisch proefschriftgetiteld De Christologie van Justi- nus Martyr. (ÏFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 15 Mei 1864. Cornelis Francken jm. 27 j. en Adriar.a Sara Kelder jd. 30 j. - Jean Henri Theodore de Vogel jm. 25 j. en Maria Aletta Johanna van den Heuvell jd. 3 2 j. Cornelis de Bolster jm. 24 j. en Judith Stavleu jd. 19 j. - Christiaan Kahlmann jm. 26 j. en Johanna Begina Petronella Wijsman jd. 23 j - Johannes de Vrind jm. 36 j. en Catharina Petiet jd. 29 j. - Meindert van der Kaaij jm. 26 j. en Geertruida Ort jd. 26 j. - Rutger Brouwer, wedn. van Clasine Henriette Geertruida Snellen, 28 j. en Carolina Snellen jd. 22 j. - Cornelis Josephus van Leeuwen jm. 26 j. en Wilhelmina Maria Geertruida de Man jd. 31 j. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van Me vrouw LISMAN te 'sHage, betuigen de Heer en Mevrouw BIJLEVELD bij deze hun bijzonderen dank. Leiden, 14 Mei 1864. Heden is alhier gevestigd de vereeni- ging van Vrienden der Waarheidaf- deeling Leiden. De Hoofdvereeniging is gevestigd te s Gravenhage. H. DEELENTijdelijk Voorzitter, J. W. SEGAARn Secretaris. Bij wie daaromtrent inlichtingen zijn te bekomen. Leiden, 13 Mei 1864. Op het Rapenburg al hier gevonden een SLEUTEL; men kan deze, tegen betaling der kos ten, terug bekomen bij den Isten Com- missaris van Politie. le geven door de LEIDSCHE Z\:\GVEItEE\IGI\G, den 19 en 20 Mei 1864, des avonds te zeven uur,' IN DE HOOGLANDSCHE KERK. Toegangkaartenmet vaste plaatsen zijn van 's voormiddags 9 tot 's namid dags 5 uur, alsmede Tekstboekjes, ad f 0,2 5, te verkrijgen bij de Boek handelaren P. ENGELS en SCHREUDER VAN BAAK. Op beide dagen loopt een extl'a-SpOOl'trefvldes avonds te 13 11111% naar VoorschotenGravenhage en Delft. OP BEIDE AVONDEN ZAL DE PAÜZE ONGEVEER EEN HALF ÜÜR DUREN. i TOEGANGKAARTEN tot het bijwonen der Groote Repetitien op Uon* derdag en Vrijdag zijn te bekomen des morgens te negen uur aan den ingang der Hooglandsche Kerk tegenover de Choorsteeg a f 0,50 voor iedere Repetitie. Des avonds zullen de deuren der Kerk te half zes uur geopend worden. De toegang voor personen voorzien van hlaauwe en roode plaatskaarten door de deur tegenover de Beschuitsteegvoor personen voorzien van geele en witte plaatskaarten door de deur tegenover de Choorsteeg. Men wordt verzocht' de TOEGANGKAARTEN die voor de beide dagen dienen vooruit door te knippen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3