N°. 1299. Maandag At Mei. A°. V.ifi- -» J/.Ai j ii&fi LIÜIISCII 111 (ill LI I). Dese Courant verschynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke No«- mer» Vijf Cents. Frys der Advertentiën 1-6 regel» 0.75, Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts, Spoortreinen van Leiden naar Gravenhsge, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 5 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te S u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 ra. 'a avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amtterdam, Maandag ochtends S u., de overige dagen, uitgesonderd da Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ u., de everige dagen, uitgezonderd de Zondag, 8 u. namiddag». Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat's morgens te 7 u.45ra. en tellu., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 8 u. 40 ra. 's namiddag». Oo«t-Iudi»che Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 utir'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vbd 7 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur.- Pretident der Commissie aait Fabricage des Zaturdag» van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 —4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 —2 uur. De Gemeente-Architect is ta spreken op het Raadhnis, elkeu werkdag van morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijmen, dagelijks vaa 81 uur en vaa 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binneulandsch Nieuws. Z. M. beeft den officier van gezondheid 3de kl. bij de aeemagt J. van IJzerenbevorderd tot officier van gezondheid 2de kl., met bepaling, dat hij eat rang nemen tuiscben de officieren van gezondheid 2de kl. T. J. J. Gori en W. Pan- nevi9; voorts den met verlof hier te lande aanwezigen ma joor der inf. bij het leger in Nederl. Indië, K. G. Frit9en alsnog benoemd tot ridder der 4de kl. van de Militaire Wil lemsorde, ter zake van zijn gedrag bij de expeditie op de Noord- en Zuidkust van Ceramgedurende de maanden Sep tember, October, November en December 1860. Het bestuur van den Amsterdamschen scherpschutters- bond heeft aan den Minister van Oorlog den wensch doen kennen, dat de, van 2225 Junij aanstaande te Amster dam te houden 4de Nationale Wedstrijd van scherpschutters door officieren en onderofficieren van het leger worde bijge woond. Dien ten gevolge zijn de militaire autoriteitendoor dien Minister uitgenoodigddat de officieren en onderofficie ren die door hunne bedrevenheid in hel schieten enz. ge schikt geacht worden en die verlangen mogten aan gemelden wedstrijd deeltenemendaartoe in de gelegenheid zullen wor den gesteld, voor zooveel dit met de belangen van de dienst zal zijn overeentebrengen. - De spoorwegbrug over den IJssel bij Zwolle is afge werkt. Donderdag morgen werd in tegenwoordigheid van den raad van administratie der Centraal-spoorweg-maatschappij en uit den Gemeenteraad van Zwolle op plegtige wijze de laatste ijzeren bout geslagen. Men verwacht, dat de aanstaande finale opening van bet spoorwegverkeer over de IJsselbrug met de tegenwoordigheid van den Minister van Binnenl. Zaken zal worden vereerd. - De Staats-Courant van Vrijdag vermeldt de voorwaarden waarop den 30sten dezer bij inschrijving aan de meestbiedenden zullen verkrijgbaar worden gesteld duizend aandeelen in de Nederlandsche Bank, van 1000 ieder, toebehoorende aan den Staat. Men verneemt van goederhand, dat de directeuren van de Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij een aanbod heb ben ontvangen van dé heeren York en Comp., de. zoo gun stig bekende aannemers te Londen en te Parijs, waarbij die heeren zich verbinden, alle de vereiachte werken voor het ka- I naai door Holland a forfait te maken en gedurende 2 jaren na de constructie te onderhouden voor f 23,750,000zijnde meer dan 3 millioen minder dan het aanbod van de heeren Mac Carmick Zoon en Comp. i JMen is ook onderrigt, dat de heeren York en Comp. de meest voldoende bewijzen geleverd hebbendat zij praktisch en finantieel in staat zijndeze belangrijke onderneming ten uitvoer te brengen. Naar men verneemt is Dr. W. C. H. Staring dezer dagen van Haarlem vertrokkenen zal hij zich weder op zijn landgoed de Boekhorst, bij Zutphen, gaan vestigen, om daar op nieuw tot de werkdadige beoefening van den land bouw terugtekeerennadat hij, sedert ruim een lOtal jaren op het Paviljoen gevestigd of ons land in alle rigtingen door trekkende zijn hoofdwerk van de vervaardiging der geolo gische kaart van Nederland maakte. Daarbij is hq belast met het inspecteurschap voor bet middelbaar onderwijs, inzonder heid wat het landbouw ouderwijs betreft. Vooraf is hem door de regering nog een zending naar Frank rijk opgedragen om ter plaatse de praktijken van kunstbe vruchting van Hooibrink te gaan onderzoeken. De Redactie van de Kerkelyke Courant heeft een in gezonden stuk ter zijde gelegdhoudende opwekking aan allen, die het wel meenen met vrijheid van godsdienst en geweten om als demonstratie adressen te zenden aan den heer A. Coquerel te Parijs. Zij meent, dat de heer Coquerel er niet mede gebaat is, al ontvangt hij honderdduizende handtee- keningen uit Nederland, en dat het besluit, om hem een jaarlijksche bijdrage van 6000 francs te geven hem beter helpt, 't Is onbetwistbaar, wat aangemerkt wordt: Konde menbij wijze van een omschrijving op het Grootboek want men moet toch securiteit hebben - aan alle Nederland sche geestverwanten van den heer Coquerel 6000 francs per jaar verzekerende klagten over belemmering van vrijheid van geweten en godsdienst in de kerk zouden zeer spoedig ophouden." Men verwacht te Zwolledat de van zijn ambt ontzette predikant van Rijn spoedig op vrije voeten zal worden gesteld, omdat het door den advokaat-generaai genomen requisitoir strekt, om de strafzaak tegen hem en mevrouw Pruimers niet verder te vervolgen. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1