iV. 1298. Zaturdag 14 Mei. A", i Binnenlandse!] Nieuws. - 1 K LEID8GH MSIfLAB. De»e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regel» 0,71. Iedere regel meer 12j Ct». Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeU/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhasreDelft, Scniedain en Rotterdam te 8 n. 38 ra.; 10 u. 15 ra.; 1 IA ra.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u, 5 m. naar Haar cm en Amsterdam te S a. 34 ra.; 10 u. 12 ra.j 11 u. 54 in.; u. 51 u».; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zou* en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends t u., de overige dageuuitgezonderd de Zondag, 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgeaouderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwslraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savouds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 in. 's namiddags. Oost-Iadisobo Landpoit. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indi»che den 14 en voorlaat9ten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dadelijks van 7 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde lijden. - Burgemeeeter en tfethoudere, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelyks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Arekitect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeni 12—1 unr. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingeu, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 «ur. UITHOOFDE VAN DEN FEESTDAG ZAL MAANDAG AVOND DIT BLAD NIET WORDEN UITGEGEVEN. Z. M. heeft den heer S. van Dissel Jr., gewezen kwee ling van de Koninklijke Akademre te Delftbenoemd tot ambtenaar der 2de kl. voor de burgerlijke dienst in Nederl. Indië en den kap. J. C. F. Schlosser van het 5de reg. inf. met den rang van majoor op pensioen gesteld. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag 14 dezer niet plaats hebben. Den 25sten dezer zal aaD de Kon. Mil. Akademie te Breda vergaderen de speciale commissie van inspectie over het militair onderwijs, zamengeateld als volgt: luit.-generaal C. baron Nepveuchef van den generalen staf, voorzitter; ledende luit.-generaal H. F. K. Duijcker, inspecteur der inf. en C. H. G. Steuerwald, inspecteur der art., den gene- raal-majoor G. baron vau der Duijn van Maasdam, bevel hebber in de 1ste militaire afdeeliug en secretaris den maj. H. E. W. Rodi de Loo van den generalen staf, ten einde met de gewone jaarlijksche inspectie aantevangen. De jongelingen van de artillerie-instructie-kompagnie te Schoonhoven zullen ook seriesgewijze aan de praktische oefeningen deelnemen, welke dezen zomer door de artillerie troepen in de vlakte van Waalsdorp zullen gehouden worden. De Gemeenteraad van Haarlem heeft benoemd bij de hoogere burgerschooltot leeraar voor de Fransche taal- en letterkunde J. J. F. Hartmann en voor de Engelsche taai en letterkunde K. H. Vink; bij dé burgeravondschool: tot ^rareu voor de cijferkunst, de beginselen der theoretische en toegepaste mechanica en de kennis van werktuigen E. J. Schoemaker, W. J. Schoemaker en J. de Koning; in de Ne derl. taal en letterkunde K. H. Vink; in de eerste gron den der Staathuishoudkunde Mr. H. E. Moltzer en in het hand- en rechtlijnig teekenen P. B. Weehuizen, R. E. J. Roe- terink en D. J. H. Joosten. Door Burgemeester en Wethouders van Amsterdam is aan den Gemeenteraad aldaar voorgesteld om aan de heeren Dr. H. Bruins Lich en Dr. H. G. H. Groenewegen aldaar te verleenen concessie tot het uitbaggeren en op bepaalde diepte houden van de grachten der stad Amsterdam. De voorwaarden dezer concessie zijn vervat in 29 artikelen, en daaruit blijkt o. a. dat zij is beperkt tot die binnengrachten der gemeente, welke gelegen zijn tusschen de kaden langs het Y en langs de dokken en de Singelgracht, van den Westerbeer tot den voormaligen Oosterbeer zich uitstrekkendezoodat deze Sin gelgracht daaronder is opgeuomeumaar de dokken en de grachten of wateren in deze dokken en het open havenfront zijn uitgeslotenvoorts dat de concessie verleend wordt tot 31 December 1887 en dat het den concessionarissen vrijstaat haar aan anderenook aan een maatschappijovertedragen doch niet dan met uitdrukkelijke toestemming van den Ge meenteraad. Woensdag namiddag heeft een aanzienlyk gezelschap, uit ongeveer 50 personen bestaande, aan het hoofd waarvan zich Z. K. H. de Prins van Oranje bevond, een wandeling over de Haagsche kermis, bijzonder langs het Voorhout, ge maakt en zich vervolgens naar het cirque van den heer Carré begeven. Na afloop van de voorstelling in het cirque, heeft het gezelschap zich vereenigd in de woning van den heer Hope Loudon, waar een luisterrijke soiree gehouden werd, die tot laat in den nacht heeft geduurd. Het 19de Landhuishoudkundig congres zal te Haar lem den 20sten Junij aanstaande en volgende dagen bijeen komen. De Gemeenteraad aldaar heeft f 1700 beschikbaar gesteldom in de kosten van muziek en illuminatie bij- tedragen. Te Groningen heeft een kleine bazar door eenige aan zienlijke dames bijeengebragtten behoeve van de Denen, f 1018,65 opgebragt. - Zondag 11 had te Druten een voorval plaats dat ern stige gevolgen had kunnen hebben. Een ingezeten moest op reis met de Nijmeegsche boot, maar wilde vóór diens aan komst de godsdienstoefening in de R. K. kerk waarnemen. Uit voorzorg had hij iemand verzocht hem te waarschuwen als de boot in het gezigt was, daar de aanlegplaats een wei nig van het kerkgebouw verwijderd was. Die persoon kwam dan ook waarschuwendoor hem in het oor te fluisteren wik zie de rook al, kom gaauwkom gaauwDat werd door anderen gehoorden wekte het vermoeden van een brand op, dat zoo zeer toenam dat er geen twijfel overbleef, of er was brandzoo dat een alarm begon om het kerkge bouw te verlaten. Allen schoten in allerijl naar de uitgangen

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1