MODE-JOURNAAL VOOR DAMES. GEHUWDE LIEDEN, Evangelie-Prediking Fabriek van Behangsel-papieren. Christelijke IRelaiigeu. Supplementen: 0ITICMIP- en BORDUURPATRONEN. 41 wat de gracieuse geeft is doos* de IRames Redactrices in iiatura bewerkt en komt steeds goed uit. Ad verten tien. TIMMERMANS-GEREEDSCHAPPEN. J. WIJDOOGEN Jausz. De bijval die de Gracieuse van duizende landgenooten ten deel viel, maakt het mogelijk meer te geven dan beloofd was; zoodat in den loopenden jaargang ook worden opgenomen als Alle Boekhandelaars nemen bestellingen aan. millioenen aan schulden, heimelijk vertrokken. Zijn kassier is aangehouden. Deze gebeurtenis verwekt te Lyou groot opzien vooreerst omdat daardoor een aantal kleinhandelaren en zelfs dienstboden wordt getroffen, en ten anderen omdat die notaris verscheidene aanzienlijke betrekkingen vervulde. De Italiaansche Kamer heeft het jaargeld van 200,000 francs aan len voormaligen hertog van Parma goedgekeurd op grond dut hij geparenteerd is aan Koning Victor Eiuanuel, en de verbonden mogendheden verlangd hebbendat dit jaargeld, door den dictator Farini opgeheven, weder werd uitbetaald. l)e aartsbisschop van Spoletodie zich gedurende 10 maanden in hechtenis bevond, is door de rechtbank van Perugia in vrijheid gesteld. Over de inhechtenisneming van Morischini bisschop te Jesizegt de Nouvelliste de Mar seille, dat zij plaats heeft gehad op bevel van de i prefect van Ancona, omdat de kardinaal, op grond van bevelen uit Romeaan de biechtvaders had verboden om de rech ters eu de meest invloedrijke ambtenaren van de voormalige pauselijke provinciën die thans bij het Koningrijk Italië zijn ingelijfdabsolutie te geven. De kardinaal werd door den Minister Minghetti verbannen. In 1848 waren beide gelijk tijdig Ministers van den Paus. Rome heeft van het hof van Turin de invrijheidstelling van den kardinaal verlangd. An- tonelli heeft zelfs de tusschenkomst der bemiddelende mo gendheid (Frankrijk) ingeroepen om Morischini in vrijheid te doen stellen. Tijdens het bezoek van Garibaldi te Woolwich beeft men verscheiden uitmuntend geslaagde pkotographische por tretten van hem vervaardigd, van welke eenigeop verzoek aan leden der Koninklijke familie en aan leden van het gou vernement in Engeland zullen worden gezonden. Zijn zoon Menottidie zich tot dusver te Londen had opgehouden, keerde over Frankrijk naar Italië terug. De Morning Post vreest, dat de conferentie zelfs geen wapenschorsing zal kunnen bewerken, en bedreigt Denemar- kens vijanden met de verschijning eener Engelsche vloot in de Oostzee. Indien Duitschland toont Denemarken te willen vernietigendan zal de Engelsche Kanaalvloot terstond naar de Oostzee moeten stevenen. S*roniotfën aan de Leldsche Hoogeschool. 6 Mei. - Tot Doctor in de Letteren, de heer H. W. van der Meijgeb. te Doesburg, met een academisch proef- schiift, getiteld: Diodori siculi fragmenta antiquiorem historiam Romanam spectantia. OFFLJtüEL I i<; V W i. Aan Burgemeester eu Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door A. Vinkensteyn, kleederbleeker, wo nende alhier, waarbij hij verzoekt een fournuis met ketel tot het koken van water, te mogen doen plaatsen in een loods op de Kijfgracht, Wijk VIII, N°. 140; en door P. Wet- selaar, mede binnen deze gemeente woonachtigtot het hou den van meer dan 2 varkens op de plaats achter zyn huis op het Klooster, geteekend Wijk VI, N°. 1380. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de uaait- bijgelegen en belendende panden, ten opzigte der infor- matiën de Commodo et Incommodo, zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 9den Meides voormiddags ten 11 uur. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 2 Mei 1864. 2 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van brood onder het bepaalde gewigt. 4 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 2 wegens zittende op een hondenkar te rijden. 2 wegens het rijden met ongemuilbande honden. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het uitslaan van een vloerkleed na den gezette tyd. i wegens het rijden door de Vrouwesteeg in verkeerd# rigting. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 13 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijk# dronkenschap te vertoonen. 1 wegens overtreding van artikel 315 der algemeene politie verordening. van de P. G. en zonder kindereuzagen zich gaarne geplaatst als boer en boerin bekwaam in boerderijmelkerij en zaai- jerijbeiden tusschen de 30 en 35 jaren en van goede getuigschriften voorzien. Adres, met franco brieven, onder letter F. aan het Bureau van dit Blad. Te Haarlemmermeer worden tegen billijke prijzen ter overneming gevraagd eene volledige HEISTELLINGvoorts blokken, touwwerken, kelderwinden, enz., enz., alles goed onderhouden. Brieven francoonder letter V., aan den Boek handelaar F. G. A. J. VAN WERK HOVEN te Alphen a/R. VEREENIGING VOOR op ZONDAG 8 Mei 18 64, des avonds ten zes ure, DOOR Ds H. J. II. G. THEEIING, Pred. te Rotterdam. ZAAL, Noordeinde, Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. GRAGIEÜSE, De prijs van elke aflevering (Editie met lectuur) is ÖO cents. De Editie zon der lectuur 30 cents. De Dames gelieveu de goedheid te hebben aan hare Boekverkoopers naauwkeurig op te geven welke uitgave zij verlangen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3