N°. 1292. Zaturdau 7 Mei. Aü. [18j Binnenlandse!] Nieuws. LEIDSGH BAGBLA Deze Courant verschynt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Now- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 ra.; 1 u. 14 m.; 3 u. 46 m.j 6 ti. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 u.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Op Zon en Feestdagen van 's Gravenhage naar Leiden 10 u. 52 m. 's avonds. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u.45m. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 40 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 40 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 'im. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 uur's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelyks vau 104 nar. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente- Architect is ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van S1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran 's Rijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. ran Zegel, Registratie dagelyks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd, tot burgemeester der gemeente Franeker, Mr. R. L. A. Hamerster DijkstraDockumA. Posthuma en Heeswijk, G. Dobbelsteen. Bij besluit van Z. M. van 26 April zijn eenige be palingen vastgesteld betrekkelijk de troepen-vereenigingeu welke dit jaar op de legerplaatsen bij MilligenZeijst en Waalsdorp zullen plaats hebben. Daaruit blijkt dat in de maanden Augustus en September tot het uitvoeren van veld- manoeuvres op de legerplaats bij Milligen worden vereenigd het 3de en éde batt. jagers, van het reg. gren. en jagers; het 1ste en 3de batt. van het 4de, het 1ste, 2de en 3de batt. van het 5de, het 1ste, 2de en 3de batt. van het 7de, en het 2de en 3de batt. van het 8ste reg. inf.-; het 3de en éde escadron van het 1ste, het 3de en éde esc. van het 3de, het lste en 3de esc. van het éde, en het 2de en 3de esc. van het 5de reg. drag.; 2 veld-batterijenelk van 6 stukken, een halve batterij rijd. art. en een trein-kom- pagnie. Het bevel over die gezamenlijke troepen is opge dragen aan den generaal-majoor Happé, bevelhebber in de 6de militaire afdeeling. Tot chef van den staf in het kamp wordt bestemd de majoor Enderlein van den geueralen staf, aan wien zullen worden toegevoegd de kapitein van der Schrieck en de lste luitenant Phaif, beide mede van den generalen staf. Met de administrative dienst in het kamp is belast de militaire onder-intendant der lste klasse de Ras, aan wien zullen worden toegevoegd de militaire onder-inten danten der 2de kl. Hamming en Muller. Met de geneesk. dienst is belast de lste officier van gezondheid der 2de kl. Mathijsen. De bovengemelde bataillons worden in 2 brigades, elk van 6 bataillons, ingedeeld. De aangewezen escadrons, 2 regementen uitmakende, worden tot ééne brigade vereenigd. De artillerie blijft ter onmiddellijke beschikking van den be velhebber in het kampten einde door dezennaar mate van de omstandigheden, aan de brigades infanterie en aan de brigade kavallerie te worden toegevoegd. De lste brigade wordt gekommandeerd door den generaal-majoor Eugelbregt, bevelhebber in de 4de militaire afdeeling, en de 2de door den generaal-majoor van Hoeij Schilthouwer, bevelhebber in de 5de militaire afdeeling. Verder worden de kolonels der infanterie van Tollvan ThielenHamming en de Bock kommanderende respectivelijk het 4de, 5de, 7de en 8ste re- gement infanterie, aangewezen om aan het hoofd van de bataillons van hun onderhebbend korps, met en benevens den regementsadjudanthet vaandel en zooveel mogelijk de hoornblazers van laatstgenoemde infanterie-korpsen het kamp bijtewouen. De brigade kavallerie wordt gekommandeerd door den kolonel de Sturler de Frienisberg, kommandant van het 5 de regement dragonders. Bij de brigade worden inge deeld; de kolonels der kavallerie Jackson en Vertholen kom manderende respectivelijk het lste en 3de reg. dragonders; de luitenant-kolonels Hamming en Wildemande majoors Michelhof en Jhr. des Tombe; de ritmeesters-adjudant, de standaardzoomede zooveel mogelijk de trompetters van laatstvermelde kavallerie-korpsenbenevens de luitenants-ad judant van liet 4de en 5de regement dragonders. Tot kom mandant der artillerie in het kamp wordt bestemd de luit.- kolonel Jhr. Tindal, van het regement rijdende artillerie, aan wien gedurende den kamptijd een luitenant van laatst gemeld korps ah adjudant zal worden toegevoegd. Tot chef van den staf der lste brigade infanterie wordt de kapitein Roloff, der 2de brigade de kapitein Pfeiffer, en der brigade kavallerie de kapitein Dittlinger, alle van deu generalen staf, aangewezen; terwijl als adjudanten van de koramandanteu der brigades, respectivelijk worden toegevoegd de lste lui tenants Schimmelpenuinck van der Oije, van Roijen en vau Dedemalle werkzaam bij de militaire verkenningen. De Minister van Oorlog is gemagtigd omten einde de batail lons, hierboven vermeld, op een sterkte te brengen van plus minus 3 50 presente manschappen, het kader daaronder niet begrepen, daarbij, tegen deu 3den Augustus aanstaande, het vereischte getal miliciens-verlofganger van de ligting van 1861 in werkelijke dienst opteroepeuzulleude dezen, vóór of op deu 13 September daaraanvolgende weder met onbe paald verlof worden gezonden. Z. M. de Koning eu HH. KK. HH. Prins Alexander, Prins en Prinses Hendrik, Prins Frederik en de Prinsessen Fredevik en Maria hebben Donderdag morgen de godsdienst oefening in de Waalsche Kerk, onder het gehoor van den WelEerw. heer Ds. E. Rochedieupredikant te Delft, bij gewoond. Z. M. de Koning zal zich Maandag aanstaande uit de residentie naar het Loo begeven. Z. M. zal door 2 adjudau-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1