BLOEMIST. Stereoscopische Gezigten van Zwitserland Advertentiên. A. JAGER, Water 110, te Amsterdam, van gelden voor Sleeswijk-Holstein woordelijkdat hij van zijn kiezers slaag zou krijgenwanneer hij voor eeDige uit gaaf stemde. Ongelukkig is deze prachtige vertegenwoordiger van de door de 'moderne beschaving niet besmette Oud- Munsterlanders niet herkozen. Gedurende de zitting van den landdag verhuurde hij zich bij een grondeigenaar in de na bijheid der stad als arbeider; voor kost en inwoning hielp hij 's morgens dorschenen ging dan met den vlegel onder den arm naar de zitting. Bij de sluiting van den landdag kocht hij voor de bespaarde penningen een paar varkens, dreef deze persoonlijk 10 uren ver naar het zuiden en hield by de opening der volgende zitting met de genieste varkens op dezelfde wijze zijn intogt in Oldenburg. Deze Oldenburgsche vertegenwoordiger herinnert aan een vroeger lid van de Tweede Kamerwien een hoed zoo las tig viel, omdat hij in zijn dorp gewoon was des Zondags alleen een pet te dragen; in de week droeg hy een slaap muts. Ook bestaat omtrent hem de legende, dat hij zijn geloofsbrieven te huis gelaten hebbende, geen kans zag die te krijgen, daar schryven niet helpen zou: zijn vrouw toch kon niet lezen. Uit Jever wordt berigtdat niettegenstaande die plaats op een afstand van ongeveer 26 mijlen van de Duppeler schan sen is gelegenhet gebulder van het geschut bij het hevige Bombarderen daar op den lOdeu en later op den 18den dezer, duidelijk werd gehoord. - Maandag is te Brussel de algqmeene tentoonstelling van tuinbouw geopend. Koning Leopold, de Hertogin van Brabant en de Prinses waren daarbij tegenwoordig. Zondag werd het internationaal congres van tuinbouw geopend. Er wareu 466 leden ingeschreven en ,175 tegenwoordig. Hier van 17 uit Duitschland, 96 uit België, 1 uit Spanje, 30 uit Frankrijk, 13 uit Groot-Brittannie, 12 uit Nederland, 1 uit Italië, 5 uit Rusland en 1 uit Zwitserlandde leden uit Denemarken, Egypte, Portugal en Zweden waren niet tegenwoordig. Mag men gelooven wat sommige Engelsche en Fran- sche dagbladen zeggen, dan zouden Frankrijk en Engeland op de conferentie in de allereerste plaats de schorsing der vyandelykheden vorderen en indien de Pruissen en Denen niet tot een wapenstilstand besluiten willengewapenderhand tu8schen beiden treden. Te Londen is uitgegeven het prospectus vaD een nieuwe maatschappijgenaamd de Stoombootmaatschappij voor Ne- derlandsch Indië, ten doel hebbende een geregelde inter- koloniale mail-stoombootdienst voor de Nederlandscbe be zittingen in den Oost-Indischen archipelonder contract met het gouvernement te Batavia. Het kapitaal is 300,000, verdeeld in 15000 aandeelenieder van £20. Het gou vernement verleent een renteloos voorschot van 83,330, terug te betalen in 8 gelijke termijnen, beginnende in 1868. Particuliere mededeelingen uit Athene, dd. 16 dezer, berigten dat bij de beraadslagingen over de begrooting voor oorlog vele posten zijn verminderd zoodat ruim 1^ millioen drachmen van het budget zijn geschrapten nog verwacht men dat meer zal worden bezuinigd. Het voorstel om de 9terkte van het leger tot op de helft te verminderen zoo mede het verwerpen daarvan bragt bij vele leden een ware paniek te weegwant groot is het aantal officieren dat zitting heeft in de nationale vergadering. Met een talloos tal van bezwaren trokken deze leden gezamenlijk te velde tegen het hun hoogst onaangename voorstel. Niet door het gewigt der argumenten, aangevoerd vau de zijde der bedoelde te genstanders, maat door het aantal hunner stemmen is het wetsontwerp gevallen. Berigten van de Kaap de Goede Hoop behelzen het volgende: De zaak van Ds. Kotzé tegen de Synode is door een zamenioop van omstandigheden nog niet beëindigd en zal ten gevolge der Parlementszitting vermoedelijk nu nog geruimen tijd onafgedaan moeten blijven. Een door de Synode benoemde commissie heeft in de vo rige maand te Hannover een onderzoek ingesteld naar aan leiding der tegen Ds. Burgers ingebragte klagt, dat hij het persoonlijk bestaan van den duivelde opstanding en andere leeringen zou bestreden hebben. Zeer uitvoerige en üiteen- loopende getuigenverhooren hebben plaats gehad waarop de Kerkelijke autoriteiten voorzeker groote moeite zullen hebben hunne rechtspraak te gronden. Drie kandidaten in de godgeleerdheidde heeren de Beer, Morgan en Rousseau, zijn na afgelegd examen als kandi daten tot de predikdienst toegelaten. De heer H. W. Brandt, geordend leeraar der Hollandsche kerk in Amerika, die on langs hier aankwamis na het doorstaan van een colloquium doctum reeds vertrokken naar zijn bestemming Boshof in den Vrystraat. In de St. Stephenskerk is in plaats van Dr. H. E. Faure beroepen Ds. A. P. Meiring. OFFICIEEL nriEirwi. Gevonden een palmhouten duimstok en een zilver eier lepeltje; die het verloren hebben kunnen het terugontvan gen bij den commissaris van politie alhier. Getrouwd Leyden 26 April 1864. Een in Koopmans- en Fabriekmatig Boek- *8» houden ervaren persoon wenscht zijn vrijen tijd te besteden tot het bijhouden van dusdanige boeken. Adres letter aan het Bureau van dit Blad. H9 Er wordt gevraagd een eersten KNECHT, in allen deelen met het bloembollenvak grondig bekend. Zijdie reeds vroeger als MEESTERKNECHT gediend hebben en buitendien met het snoeijen en binden van vruchtboomen bekend zijn, zullen bijzonder in aan merking komen. Men adressere zichmet franco brieven onder N°. 9 aan het Bureau Leidsch Dagblad, f 3 de vierkante ned. el, zeer net bewerkt, wordt een geruimen tijd voor geguarandeerd. Repareert tegen zeer billijke prijzen. Amsterdamhoek Korte Prinsen- en BrouwersgrachtenU. U. 5 79, bij J. OSSENDORP. berigt ontvangen te hebben als: van Genève, het Meer van Genève, Lauzanne, Aiguilles de Varens, Sal- lanches, le Glacier des Bossons Chamounix, Vallee de Chamounix, Chamounix, le Mont Blanc1'Aiguille du Dru, le Dome du Gouté, Cascade du Dard, le Tunel a la tête noireGascade de Barberine, le Chateau de Martigny, Martigny Gorge du Trient, Sion Zermat, le Matterhorn et la Görner Glacier, Mont Rasa, le Lyskam Castor et Pollux, le Tasch Horn, S. Nicolas, Interlaken Unterseen le Griesbach, le Wetterhorn, Grindelwald, Lauterbrunnen, le Staubach, le Reichenbach, le Wellhorn a RoseulaueThunBerne, Fribourg, etc., etc. De uitvoering dezer photographiën is allerprachtigst en overtreft al wat ooitin dit genre is verschenen. Ieder carton is een meesterstuk van photographie en eene tot in de minste details getrouwe reproductie van de trotsche natuurtooneelen van Zwitserland, Mr. D. J. JZUBLI. EN Jonkv rouwe M. VAN DEN BERCH VAN HEEMSTEDE. FABRIEK van

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3