N°. 1285. Donderdag 28 April. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot substituut-griffier by de ar- rondissements-rechtbank te Groningen Mr. J. J. Modderman, advokaat aldaar. Z. M. heeft de heer M. Haentjens, controleur der directe bel., in en uitg. rechten en acc. verplaatst van Obs naar Gulpen. De luitenant ter zee van de 2de kl. G. J. Coster, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en met particuliere scheepsgelegenheid den 23sten Maart 11. in Nederland teruggekeerd, wordt met dat tijdstip op non-ac tiviteit gebragt. In de heden Woensdag gehouden zitting van den Baad van Stateafdeeling voor de geschillen van bestuur, is me- dedeeling gedaan van verschillende koninklijken besluiten, o. a. van 11 April N°. 95, waarbij, met vernietiging van het besluit der Yereenigde Vergadering van Bijnland, be slist is, dat de heer van Stralen alsnog moet worden toe gelaten als hoofdingeland van Rijnland. Vervolgens zijn eenige zaken behandeld, o. a. een beroep van dijkgraaf en hoog heemraden van Bijnland en van H. Schouten te Bodegraven van een besluit van Gedep. Staten van Zuidholland, hou dende vernietiging van een besluit van dijkgraaf en hoog heemraden voornoemd tot niet-goedkeuring der begrooting van den polder Nieuwkoop en Noorden over 1863, rap porteur de Staatsraad de Jonge. Het voorloopig verslag van de commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer, betreffende de jongst ingediende ontwerpen tot regeling der geneeskunde enz. is thans in druk. Het blijkt daaruit, dat genoemde ontwerpen nog geenszins onverdeelden bijval bij de Kamer hebben gevondenmaar in tegendeel nog vele bezwaren en bedenkingen zoo op het ge heel als op de bijzonderheden zijn blijven bestaan. Onder de punten van beschrijving voor de aanstaande Algemeene Vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, op 12 Julij eerstkomende te Middelburg te houdenkomen ook de volgende onderwer pen voor Voor het op 13 Junij te houden congres is ook aan de orde der behandeling gesteld de vraag in hoeverre kan men verwachtendat het petroleum en andere mineraal-oliën blij vende concurrenten zullen zijn voor de raapolie? In de Dingsdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage is door den voorzitter medegedeeld, dat aan het Plein in het nieuw aangelegd zuidelijk gedeelte der stad is gegeven de naam van Oranjepleinaan de straat in het verlengde gedeelte van de Boekhorsstraatde naam van Koningstraat, en aan de 3 straten loopende van den stationsweg naar het Oranjeplein, de namen van: van Ho- gendorpstraatvan der Duynstraat en van Limburg Stirum- straat. Aanstaanden Donderdag zullen de voorstellingen van de artisten van de comedie, in den Koninklijken Franschea Schouwburg te 's Hageworden besloten met de tweede en laatste opvoering van la Ville de l'air. Zaturdag avond zal het tooneeljaar worden gesloten en de artisten van het opera gezelschap hunne laatste voorstelling geven. Gedurende vier maanden zal de Fransche Schouwburg gesloten blijven. - Men verneemt, dat weldra alhier en te Utrecht een blad zal uitgegeven wordenaan de belangen der hoogescho- lenhare curatoren hoogleeraren en kweekelingeu gewijd. Door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel is Ds. J. G. van Rijn met algemeene stemmen als predikant ont zet, na een verhoor voor geheel het provinciaal kerkbestuur te hebben ondergaan. - Aangenomen het beroep naar de Gereformeerde ge meente te Serooskerke door Ds. J. H. Gravenstein te Loon- op-Zand. En nu krijgen wij van Dr. Coronel een uitvoerige beschouwing over de werkloonen. //Uit de verkregene opgaven hebben wy de volgende ge middelde weekloonen opgemaakt: Kinderen van Jonge lieden van Volwassenen. 1216 jaren. 16 20 jaren. 1 1.50 Jong. 1.70 —f 2.85 Mann. ƒ4.85— f 8.56 Meisj. 176u 1.89 Vrouw.//1.68 //2.25 Onder gelijke omstandigheden ziju voorhands de loonen van de werkliedendie handwerk verrigteniets hooger o LEIDSGH Oe*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 62 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2J. u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van I Ii uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8— 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. a. de Regering te verzoeken om geheelen vrijdom van grondbelasting van de gebouwen of gedeelten van gebouwen die handel en nijverheid voor de uitoefening van haar bedrijf noodig hebben, even als zulk3 aan den landbouw is toegestaan. b. heeftjde aanwending van zoovele middelen, als tegen het ontstaan van den ketelsteen zijn aangeprezenreeds tot be slissende uitkomsten geleid

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1