leerling! VITIRBLAHI! P1TR0LEDI bleekpoeder. LA CONSOLATION, Buitenlandsch Nieuws. Advertentiên. doorloopt hij nu in versnelden pas de ruimte van het scheer raam. Elke minuut legt hij een afstand van 80115 oude ellen af. Als men nu in aanmerking neemt, dat hij dat werk gedurende 6 a 9 ureu daags verrigt, dan doorloopt hij een weg van 28,00062,100 ellen daags. En toch zien er die jongens goed ontwikkeld uit en verzekerde men onsdat zij na volbragten arbeid nog even vlug boodschap pen voor het kantoor verrigten. Het afwisselend buigen van het ligchaam en het opheffen der armenom den ketting op de klossen van het scheerraam te plaatsenis een zeer gezonde gymnastische oefening van het ligchaam." Volgens bij het Departement van Koloniën ontvangen depeche uit Batavia, is Demang Lehman gevangen genomen en te Martapoera opgehangen. Demang Lehman behoorde tot de oproerigste der aan het Nederlandsehe gezag vijandige inlandsehe opperhoofden op het eiland Borneoalwaar hij een geruimen tijd aan alle tegen hem gerigte vervolgingen heeft weten te ontsnappen. De thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings- dag des namiddags te 5 uur 67°, des avonds te 8 uur 59°, te 10 uur 58°. Woensdag morgen te 5 uur 43°, te 8 uur 52°, 's middags te 12 uur 70°, 's namiddags te 4 uur 70°. De conferentie is tot den 25steu uitgesteld, omdat alle gevolmagtigden den 20sten onmogelijk bijeen kunnen zijn. De heeren von Balan en von Beust hebben hunne reis zoo ingerigt, dat zij den 20sten te Londen niet konden aankomen, alleen ten einde den Pruissen tijd te geven om de schansen te veroveren. De heeren Merissen en Oppenheim, bankiers te Keu len, bevinden zich sedert eenige dagen te Berlijn naar men verzekert, met het doel om van de regering de vergunning te erlangen tot het aangaan eener loterijleening ten behoeve van een bouw der beide torens van den Dom te Keulen. De architect dier hoofdkerk, de heer Voigtol, heeft zich mede tot bevordering van dat doel aldaar opgehouden. Men verzekert, dat de gunstigste uitzigten op de verwezenlijking van het plan bestaan. - Uit Arnsberg wordt het volgende gemeld: Voor eenige dagen overleed alhier plotseling een der ijverigste en braaf ste mannen der stad, de heer Walter: secretaris van het ste delijk bestuur, die door een meer dan 50-jarige uiterst ge trouwe vervulling zijner pligten de achting zijner meerderen en minderen in hooge mate had verworven. In het afgeloo- pen jaar voor de liberale partij gestemd hebbendewerd hij door den opperregeringsraad von Haefte daarover hevig be rispt. Tevens deelde hij hem mede, dat n de straf van der- gelijken misstap" niet zou uitblijven. Voor korten tijd wer den, gelijk gewoonlijk, de gratificatiën aan de ijverigste of als het ijverigst bekend slaande ambtenaren uitgedeeld, en waarbij de heer Walter, voor de eerste maal sedert het begin zijner ambtenaarsloopbaanniet op de lijst voorkwam. Dit trof den heer Walter derwijzedat hij door een beroerte werd getroffen en weinige dagen daarna aan de gevolgen van dien slag overleed. Het opstijgen der montgolfière L'Aigle te Parijs is voor onbepaalden tijd uitgesteld. De slagboomen hekken en doorgangen, die voor dat feest op de esplanade der Inva lide geplaatst warenen de monsterballon zelf ismet alles wat daartoe behoorde, verdwenen. Het Journal des Débats deelt het volgende merkwaar dige staaltje van somnambulisme medeLaatstleden Dingsdag begaf zich op den middag een vrouw zwaar vermoeid te bed en geraakte daardoor spoedig in diepen slaap. Na eenige oogenblikken stond zijmet gesloten oogenopverliet het huis en begaf zich naar een grooten kastanjeboomop eenige afstand van hare woning. Zonder eenige aarzeling en met verwonderlijke behendigheid klom zij in den boom, ging op een zwaren horizontalen tak liggenen weldra verried een diepe geruste ademhaling aan de toegesnelde buren dat zij in vasten slaap was. Goede raad was duur, want haar wek ken was haar aan een vreeselijken val blootstellen. Men nam de toevlugt tot eenige metselaars, die niet verre van daar op een steiger arbeidden. Met groote behoedzaamheid nader den zij haar met ladders en nadat de vrouw met steigertou- wen tegen vallen beveiligd waswerd zij wakker gemaakt en men hielp haar nog half bewusteloos naar beneden. Toen zij geheel tot zichzelve gekomen wasgaf zij een harden gil en stelde zich als waanzinnig aantot dat zij eindelijk in een vloed van tranen uitbarstte en daarna weder in normalen toestand geraakte. De Katholieke bevolking van Liverpool heeft een vijan delijke demonstratie tegen Garibaldi gemaakt. De Protestant- sche inwoners houden een meeting, om daartegen optekomen men vreest voor ongeregeldheden. De voorjaarsmodes zijn te New-Tork in volle fleur en brengen het schoone geslacht op de hoogte van ieder n de partement." De prijzen zijn verschrikkelijk hoogwant goud is duur (agio 6 8 pCt.) en groenruggen (papiergeld) niet veel waard. Maar te hooger de prijzen, te meer kooplust naar het schijnt. Alles toont aan dat het voorhanden saizoen door roekelooze uitgaven zal gekenmerkt worden. De eenvoudig ste dameshoed kost nu van 10 tot 20 dollars, een rijk toi let vordert echter een hoed van 50, 60 dollars en zelfs nog hooger. Naar den prijs voor een hoed kan men eenigzins oordeelen wat de overige kleeding moet kosten. De shawls zijn prachtig en gelden van 250 tot 3000 dollars. New- York nadert een toppunt van weelde of van brooddronken heid die misschien dan eerst zal eindigenwanneer het pa pieren gebouw van Lincolns Staatscrediet in elkander stort. Heden overleed mijne hartelijk geliefde Echtgenoot GEERTJE BERGSHOEFF in den ouderdom van 30 jaren en 10 maanden. P. FRANCHIMON. Katwijk a/d Rijn, 14 April 1864. Een grutter vraagt tegen Mei of eerder een fatsoenlijken vluggen LEER LING. Brieven francoonder letter O. aan het Bureau Leidsch Dagblad. De ondergeteekendeFa- '§m$Sw briekant in PLEISTER- «W BEELDEN, beveelt zich ook minzaam, bij zijne geëerde Stadge- nootenaan tot het witten enz. van Stukadoor-werk. Hij zal trachten door eene ordelijke en civiele bediening zich de verleende gunst waardig te maken. A. FUCHS. Oude Varkenmarkt, Wijk I, N°. 152. bij vol fust de 100 k°. f 3 5,5 0, bij de 10 kan a 29A ct. per kan. Ver krijgbaar bij D. REERINK. Spaarne, W. II, N°. 60 te Haarlem. te bekomen tegen eene kleine verhooging der marktprijs Sigaren-Fabriek3de ffiaansteegUtrecht. Verkrijgbaar a contant de volgende soorten SIGAREN, tegen bijgestelde prijzen: planteurs f 160; la ville d'Utrecht 60 en 70; regalia's a, 50; echte manilla pointues a 45; id. cortadus A. A. f 47 la thenesia N°. 1 (havana) f 30; id. N°. 2 35; ju3ticia a f 28; heliotropiums renumel mo del a 25; gewoon model a f 24; Penetella's f 25; laura's renc. mod. f 24, dun en klein model f 22; gewoon regalia mod. f 17; benevens 78 van ver schillende soorten van f 8.50 tot f 16. Monsters verkrijgbaar in kistjes of per bos van 25 stuks. Per 1000 stuks worden dezelve franco per rijn- en centraal-spoorweg verzonden, Brieven en gelden franco

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3