en de troep defileert naar de rue St. Jacques, waar soep en snijbooneu worden uitgedeeld. Ten 4 uur maken zij nog eens gebruik van een uitdeeling aan de kazerne Prins Eu- genius. Men deoke echter niet dat die heeren enkel leven voor den buik. Geenszins; zij zijn niet ongevoelig voor an dere genietingen, zoo verdoovende als opwekkende. De weg geworpen sigaareindjes verschaffen hun tabak voor hunne pijpen of sigarettes. De coatremarquesdie zij van schouw burgbezoekers kunnen magtig wordengeven hun de gele genheid om den kunstsmaak te bevredigen. Zij hebben alzoo even als hunne soortverwantenleden der autieke grande nationgratis hun panem et Circenses. Zij hebben vervolgens slechts een paar maal t-eii rijtuig-portier te openen, om de som voor een nachtverblijf, 20 ct., te verkrijgen, en ont- vangeu genoeg centimes om zich in den Temple een com pleet stel kleeding aanteschaffen waar een zomerbroek a 50 ct., een pet ad idem een schoon hemd eveneens ad idem te koop is. Een schoon hemd? vraagt welligt de een of an der. Ja wel; er zijn holen, waar men elk oogenblik aan dit artikel geholpen kan worden. Men treedt binnen, geeft zijn verlangen te kennen, kruipt achter een kraamschut, de koopvrouw steekt u een schoon hemd toe ontvangt het vuile met 50 ct. in ruil. Uit Civita-Vecchia wordt het volgende: Eenige solda ten verlangden in een kofifijhuis eenige flesschen bier, waarop de waardin hun flesschen met water gevuld liet geven het geen den lachlust der aanwezigenmaar vooral van 2 pau selijke matrozen, opwekte. De Franschen vermoedden, dat dezen de aardigheid hadden opgestookt en zeiden hun dat zij het koffijhuis hadden te verlaten. De matrozen bevalen van hunne zijde aan de Franschen de zaal te verlaten. Van woor den kwam het tot vechten, waarbij een Fransch soldaat door een der matrozen met dolksteken werd omgebragt. De dader is gevat. De soldaat werd in bijzijn van vele Fransche offi cieren en soldaten plegtig ter aarde besteldook de Pause lijke officieren van het garnizoen waren uitgenoodigddoch zij bedankten, naar men zegt, op daartoe uit Rome ontvan gen bevel. In een dorp in het zuiden van Frankrijk was onlangs op het heem van een landbouwer een hoogst zonderlinge revolutie uitgebarsten. De varkens en het gevogelte schenen eensklaps door razernij aangetast. Alles liep, danste en draaide door elkander. De varkens begonnen met de hanen te vech ten en wilden het kippenladdertje opklauterende kippen dansten een woesten galop. De landbouwer staarde dit schouwspel met wijd geopendeu mond aan; zijn vrouw en kinderen schreeuwden van angst. De buren kwamen aanloo- pen en wilden de rust herstellendoch de kippeD vlogen hun in het gezigt, en gingen weder even hard aan het hup pelen en loopen. Men stond reeds op het punt, om den raad van een duivelbanner interoepeutoen een buurman die meer bedaard was gebleven, zijn best deed, om de oor zaak van dit ongewoon verschijnsel uittevorschenen ein delijk ontdektedat het graan waarmede de dieren gevoed warenuit een bakje kwamdat in den kelder onder een niet goed gesloten kraantje van een vat wijn stond tenge volge waarvan de vier- en tweepootige bewouers der hofstede dronken waren geworden. Uit Como meldt men, dat het huis Bragenti, dat een zeer uitgebreiden handel dreef, zijn betalingen heeft gestaakt. Het passief bedraagt, naar men verneemt, 1,400,000 fr.; een der crediteuren, een voornaam huis te Milaan, verliest daar door een half millioenzoodat het actief zeer gering zal zijn. Dezer dagen is een dame tot beambte bij het telegraaf bureau te La RocheJ^e benoemd. Naar men verneemtis dit de voorbode van een meer algemeenen maatregel, strekkende om de meerderheid van het personeel der telegraaf-bureaux voortaan uit vrouwen te doen bestaan. De luchtreiziger Nadar is voornemens in September aanstaande te Brussel met zijn ballon le Géant optestijgen. Uit Konstantinopel wordt berigt, dat de Turksche re gering te Zeitin Burnu heeft doen oprigten de vereischte fabriekenom in het vervolg zelve schepen te kunnen blin deren. Vier fregatten zullen onverwijld op stapelworden ge steld. Een steenkolenmijn nabij Newbottle is verleden week door het vlam vatten der gaslucht in brand geraakt, zonder dat het tot dusver is gelukt de vlammen uittedooven. Garibaldi heeft Donderdag avond de voorstelling van de opéra's Norma en Masaniello in den Italiaanschen schouw burg te Londen bijgewoond. De toegang tot het gebouw en de zaal zelve waren opgepropt met nieuwsgierigendie mal kander verdrongen om hem de hand te drukken of zijn kleed aanteraken. Vrijdag morgen heeft Garibaldi zich van Stafford-House naar Bedford begeven om aldaar de proefnemingen met stoom ploegen bijtewonen. Hij was vergezeld van den hertog van Sutherland, ziju zoon Menotti, lord Albert Levissou Gowar en andere voorname personen. Na bij zijn vertrek door een talrijke volksmenigte met geestdrift begroet te zijn geworden begaf hij zich per spoortrein naar genoemde stad. Eer hij de plaats binnenkwam, werd hij door den alderman Mechi uit genoodigd vooraf het groot établissement Britauiau te komen bezigtigenten einde hij tevens de vervaardiging van allerlei soorten van stoom- en handploegen enz. zou kunnen zien. Ga ribaldi nam dit aanbod aan en doorwandelde onder geleide der eigenaars (de heeren Howard) de ruime werkplaatsen alwaar gewoonlijk 5 00 arbeiders bezig zijn. Na afloop daarvan nam hij plaats in een rijtuig, hetwelk hem door den mayor der stad werd aangeboden die hem vervolgens naar zqn hotel geleidde alwaar een luisterrijk dejeuner voor deze gelegenheid was aau- gerigt. De optogt naar dit gebouw had plaats onder de ken- teekenen der uitbundigste geestdrift van de zijde der volksme nigte. Even als elders, zag men ook daar alle huizen met vlag gen versierd. Onder de verschillende zinnebeeldige decoratiën aan de gevels werd er ouder anderen één opgemerkt, bestaande uit de Italiaansche driekleur triomphautelijk verrijzende boven een ter neder geworpen Bourbonsche vaan. Na een paar uren bij den mayor te hebben doorgebragt, begaf Garibaldi zich naar de hoeve van Hoo, begeleid door een onafzienbare reeks van rijtuigen en te paard rijdende personen. Op het terrein der hoeve hadden alstoen de bovengemelde proefnemingen plaats, waarna Garibaldi naar Stafford-House terugkeerde. Dienzelf den dag ontving hij bij zich een deputatie uit de werkende klassen der hoofdstadom hem tot een luisterrijke soirée uit te noodigeualwaar ook Mazzini en Saffi tegenwoordig zou den ziju. De voord ragt van den kanselier der Engelsche schat kist, strekkende om de rijkspostkantoren tot lijfrentekassen eu levensverzekeringsfondsen voor de min gegoede volks klassen te doen dienenontmoet vrij wat tegenstand ten eerste bij hen die elke uitbreiding van de bemoeijingen des gouvernements als gevaarlijke centralisalie duchten en ten tweede bij degenendie de bestaande levensverzekerings maatschappijen voorstaan of bij deze particuliere onderne mingen persoonlijk belang hebben. Het dezer dagen gedane voorstel om tot de artikelsge- wijze behandeling dier wet overtegaan heeft schipbreuk ge leden de kanselier der schatkist zag zich genoodzaakt toe te treden tot een voorstel om zijn voordragt aan een bijzon dere commissie van parlementsleden te zenden en tot on derwerp eener enquête te maken. Een fabriekant van parapluien te Boston heeft para- pluien uitgevondendie alleen door den eigenaar kunnen gebruikt wordenen bij gevolg onbruikbaar zijn als zij in verkeerde handen komen. Als zij toegeslagen zijn, kan men er den knop afnemen dien in den zak steekt. De parapluie kan dan niet geopend worden, want de knop is geheel als een sleutel ingerigt. OFFICIEEL N1KU WS. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 17 April 1864. Wilhelm Carl Zuurdeeg jm. 27 j. en Odilie Schehl jd. 20 j. - Jacob van Leeuwen jm. 23 j. en Maria Johanna Ro- zier jd. 31 j. - Johannes Buitendijk jm. 21 j. en Wilhel- mina Waardenburg jd. 24 j. - Hendrik Zwaan jm. 23 j. en Maria Johanna Seijn jd. 24 j. - Franciscus Hendricus Klijnsman jm. 31 j. en Ankje Hoekstra, wettig gescheiden echtgenoote van Antoine van Londen, 37 j. - Volkert Huis man jm. 23 j. en Sara Spek jd. 26 j. - Hendrik Zeilstra jm. 30 j. en Johanna Yoetberg jd. 26 j. - Adrianus Waas dorp, wedn. van Elisabeth Paardekooper3 8 j. en Johanna Cecilia Makko jd. 30 j. - Hendrikus Wanrooij jm. 30 j. en Louisa Alberdina Greven jd. 26 j. - Daniel Zwart jm. 26 j. en Jacoba Elisabeth Pieterse jd, 36 j.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3