Ontvangen MAGAZIJN BAZAR. TWEEDE MEID, Buitenlandsch Nieuws. Advertentie). LOODE KAMMEN, Wij vernemendat uit Leiden een adres zal worden gezonden aan het Hervormd consistorie te Parijs, een adres van volkomen sympathie met de gronden van het besluit van den presbyterialen raad, betreffende de predikant Coquerel, dat in geene deele te kort doet aan de vrijheid van gods dienst en waarborgen geeft voor gewetensvrijheid, welke vrij heid daarin bestaat, dat men vrijelijk zijue persoonlijke ge loofsovertuiging belijdt en den predikant in een godsdien stige vereeniging hen rondom zich vergadert, welke die overtuiging deelen. in dat besluit zien de adressanten een belangrijke schrede op den weg van waarheid en recht, een terugkeer tot voorvaderlijke eerlijkheid en goede trouw, die op kerkelijk gebied hier en elders te vaak worden mis kend door hendie bezoldigd worden uit de voordeelen van een kerkgenootschap wier belijdenis zij versmaden. Wij zullen tot de mededeeling van het adres in zijn ge heel worden in staat gesteld. Het gerucht wil dat gedurende dezen zomer, even als ten vorigen jarete Wolfheze weder een Godsdienstige meeting zal worden gehouden. Reeds zou men met de ad- ministratien van de Hollandsche en Rhijnspoorweg Maat schappijen in onderhandelingen zijn getreden, om tegen ver tuinderde vrachtprijzen ongeveer 600 personen te vervoeren. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Opheusden Ds. W. Mense te Voorthuizen; te Ermelo Ds. A. E. Simons te Bleskensgraafte Poortvliet Ds. W. J. Geselschap te Heem stede; te Overlangboek schriftelijke toezegging van beroep aan den kandidaat W. Vliegenthart en te Fijnaart en Hei ningen Ds. H. E. Gravemeijer te Midwolde. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Waardhuizen Ds. J. Juch, predikant te Landsmeer. Zondag 3 April werd te Abcoude de kandidaat J. J. van der Weyde tot herder en leeraar bevestigd door Ds. J. Kooy, predikant te Lissemet een leerrede over Hebr. XIII 17. De bevestigde aanvaardde des namiddags zijn bediening met een intreerede, tot tekst hebbende Hebr. XIII: 8. Heden Zaturdag morgen werd op de begraafplaats aan de Marepoort het lijk van den heer Jean Franchimon ter aarde besteld. Het bestuur en een aantal leden van het bouwkundig gezelschap, onderscheidene brandmeesters, ook de heer wethouder, president der commissie van Fabricage waren aldaar tegenwoordig, om de laatste eer te bewijzen aan het dierbaar overschot van een mandie als voornaam metselaar en in den laatsten tijd als directeur der brandblus- sching bijzondere en algemeene belangen die hem waren toe vertrouwd, steeds met ijver, eerlijkheid en trouw behartigde. De heer T. Hooiberg, vriend van den overledene en van zijne kinderen, sprak een ernstig, aandoenlijk, indrukwek kend woord bij het geopend graf, dat in zijn schoot opnam een geliefd huisvader, een geacht burger, een Christendie zich door nederigheid en eenvoud onderscheidde. En aan het slot van zijn toespraak zich tot den oudsten zoon wendende waren het woorden van vertroosting, bemoediging, waarschu wing en heilige ernst bij het geopend graf uitgesproken uit het hart tot het hart, waarvan goede vruchten te wachten zijn voor het geluk en den voorspoed van het 8tal kinderen, dat zoo plotseling geheel ouderloos geworden is. Alle die tegenwoordig waren verlieten zeker de begraafplaats onder den indruk van de gedachte //de dood wenkt ieder uur! De thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 62°, des avonds te 8 uur 52°, te 10 uur 45°. Zaturdag morgen te 5 uur 39°, te 8 uur 45°, 's middags te 12 uur 57°, 's namiddags te 4 uur 59°. De Pruissische veldmaarschalk von Wrangel heeft Don derdag zijn 80ste levensjaar bereikt, hij trad in 1796 in militaire dienst. Gedurende de afgeloopen week heeft de artillerie voor de Duppeler schansen onophoudelijk uit 136 stukken geschut gevuurd; dagelijks zijn gemiddeld 4000 schoten gedaan. Hierbij moet men sedert den lOden des morgens nog voegen een 40- tal stukkeu geschut, zoodat de3 voormiddags van Zondag 11. het vuur uit 180 kanonnen en mortieren was geopend, waar mede des avonds van dien dag een totaal van 5000 projec tielen was geworpen. Door een officieel rapport wordt bevestigd het vol gend feit, dat de bevolking van 3 dorpen in het westelijk gedeelte vau het gouvernement Warschau in Polen door de Russische boeren totaal is vermoordterwijl zij vervolgens de dorpen in brand gestoken hebben. De pastoor, die deze ramp in een der 3 dorpen had overleefd, is daarna door hen in de vlammen geworpen. Adeline Patti heeft zich voor den tijd van 7 maanden aan de Italiaansche opéra te Parijs verbonden. Uit Parijs wordt berigt, dat Prins Napoleon uit Hol land is teruggekeerd, waar hij 42 stuks rundvee heeft aan gekocht. Heden overleed Mevrouw WILHEL- MINA SMITSWeduwe van den Heer Johannes de Vieux, in den ouderdom van 81 jaren. Ruim vijfentwintig achtereenvolgende jaren was zij Regentes der R. C. Armen en WeezeD dezer Staden in die betrek king met de grootste liefde en ijver werk zaam. L. C. SMITS. J. A. ZUUR, Executeur testamentair. Leyden 13 April 1864. Men vraagt zoo spoedig mogelijk in een klein gezin eene fatsoenlijke bekwaam in het naaijen omgaan met de waschstrijken en tafeldienen. Adres, aan het Bureau van dit Blad met franco brieven onder lett. O. Het BESTUUR van de Vierde Begra fenisfonds te Leidenonder de spreuk Eendragt baart Liefdeheeft het genoegen hunne stadgenooten te kunnen mededeelendat in hunne vergadering op 24 Februarij 1864, met overleg dei- vier daar bij tegeuwoordig geweest zijn de leden is besloten om uithoofde van den gunstigen finantieelen toestand van het fonds, de uitkeering bij overlijden voor dit jaar, 1864, wederom te be palen op f 100 benevens eene toelage van tien gulden. H. J. P. F. VAN EWIJK, Pres. Z. LONGEPEE, Secr. Leiden, 16 April 1864. De onschadelijkste, zindelijkste en goedkoopste manier om roode eu grijze haren te kleurenvindt men voorzeker in de waarvan de deugdelijkheid reeds vol doende bewezen is; men gebruikt dezelve even als eene gewone kam, en worden op franco aanvragen toegezonden door J. M. MAUER, fabriekant in alle soorten van kammen en scliildpadwerken, enz., N. Z. .Voorburgwal F. 75 te Am sterdam. De prijs is in gewoon model, dubbel fijn f 1,50, minder fijn f 1,25, zakkammen f 1,-. Voor loopend werk in eene APOTHEEK wordt gevraagd een' flinke op passende JONGEN van 15 a 16 jaren. Adres Bureau Leidsch Dagblad, onder letter F. De nieuwste Modellen van Mantilles en Mantels, Fanlaisiestoffen voor Kleedjes, Barèges en Jacconets, Entoutcas, Parapluies, Broderiën, Linten, Barège en Cachemire Chales L.AHEHS, Fantai'siestoffen voor Paletots, Fransche en Engelsche Pantalons, Foulards, Cols, Overhemden, Manchetten, Glacé- eu Zijden Handschoenen tegen uiterst civiele prijzen. IN HET BOTERMARKT. Mantels en Mantilles alsmede Heeren kleedingstukken worden in korten tijd naar Model, tegen zeer billijke prijzen vervaardigd.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2