Fabriek van Behangsel-papieren. BLOEDSPUWING, LONG- EN KEELTERING! Advertentiên. VUURSTEENEN en VUURKLEI J. WIJDOOGEN Jansz. den rechter gestraft. Een winkelier laat een mes slijpen door een ambulauten schaarslijper zonder accoord te maken. Deze vraagt hem 5 grosschenterwijl de winkelier de helft een billijken prijs acht. Zij krijgen twist en de winkelier loopt de straat op om een politie-agent te halen maar opdat de schaarslijper hem niet zal ontsnappen sluit hij dezen in zijn winkel op. De politie geeft hem gelijkmaar veroordeelde hem tevens tot 3 maanden correctionele gevangenisstraf, om dat hij onbevoegd den werkman gevangen had gehouden. De Presse deelt het volgende berigt medeDe her tog de Grammont heeft ten stelligste verklaarddat de reis van Prins Napoleon naar Nederland in verband staat met onderhandelingen, betreffende het voor twee jaren opgevatte huwelijksplan tusschen Priuses Anna Murat en den Prins van Oranje. Eenige dagen geleden gaf de heer Michelet te Parijs een gekostumeerd bal, dat zich door groote zonderlingheid onderscheidde. Uit kiesche oplettendheid en zonder eenige on derlinge afspraak droegen al de genoodigden kostumes, wel ker onderwerpen of typen aan de historische of dichterlijke werken des gastheers ontleend waren. Men zag er zoowel vogels en insecten als kleine minnegoden, ja zelfs de zee was zinnebeeldig voorgesteld. Mevrouw Sand verscheen als toovenaarster, de gravin de Montemerli als het bevrijde Ita lië, haar zuster als het bevrijde Venetie, de heer Doré als de zon enz. De heer Michelet droeg het zedig kleed van Franklinen zijn echtgenoot stelde de Historie van Frank rijk voor. De nasporingen van den senator de Saulcylid van het Fransche instituut, in Palestina en aan gene zijde van den Jordaan in Arabië, hebben schoone resultaten opgele verd. De archaeoloog is thans met zijn medehelper, den geleerden Abbé Michonop de terugreis naar Frankrijk terwijl de laatste van het drietalAugust Salzraannop Rhodus achterbleef, om zijn opgravingen te Camiros voort te zetten. De Saulcy schijnt buitengewoon gelukkig te zijn geweest; onder anderen is die geleerde erin geslaagd, den binnensten ringmuur van Salomo's tempel te Jeruzalem, die tot nu toe door slechts enkele reizigers heimelijk bezocht werdtot een onderwerp zijner onderzoekingen te maken afdrukken te nemen en ook de kostbare overblijfselen der Salomonische bouwkunst, welke gespaard bleven bij den brand, die den tempel onder Keizer Titus vernielde, afte- teekenen. Het belangrijkste gedeelte zijner ontdekkingen ech ter, is het opgraven en geheel aan het licht brengen van de necropolis, bekend onder den naam van Graf der Ko ningen. Het gedenktéeken ter verzoening, dat Koning He rodes op de grafsteden had doen oprigtennadat zij door den roof van de daarin bewaarde schatten ontheiligd waren werd te midden der puinhoopen die den hoofdingang ver sperden teruggevonden. Bovendien werd een nog onge schonden zeer kunstig gesloten lijkenkamer ontdektin welke de doodkist van een Joodschen Koning was bijgezet. Een prachtig opschrift in Hebreeuwsche letters uit den oud sten tijdis op het voorste gedeelte van den sarkophaag gebeiteld. Het Koninklijke lijk, dat zich in de marmeren tombe bevondviel tot stof, toen het met de buitenlucht in aanraking kwam. Die belangrijke vondst is reeds met de andere oudheden in het Louvre te Parijs aangekomende geheele verzameling is bestemd voor een opterigten He- breeuwsch museum. De Saulcy is voornemens een werk over deze expeditie in het licht te geven. Voor zijn vertrek van Caprera heeft Garibaldi al wat hij bezat, een bedrag van 1630 fr. 90 cent. uitmakende, toegezonden aan het te Florence opgerigte comité tot onder steuning der noodlijdenden in Hongarijen. Garibaldi wordt te Brussel verwacht -op zijn terugreis van Engeland en zal zijn intrek nemen bij de heeren Lacroix en Verboeckhovenuitgevers van het werk van Victor Hugo, les Miserables. Te Brussel is het gerucht verspreid dat de hertog van Brabant vrij ernstig ziek ligt te Cannes. De hertogin staat op het punt van te bevallen. Niettegenstaande de wedrennen van Longchamps had den zich Zondag meer dan honderd duizend menschen in de omstreken van de Champs Elysées te Parijs vereenigdom getuige te zijn van de opstijging der monster-ballon van Godard. Herhaaldelijk teleurgesteld, kreeg het publiek de overtuiging dat het Godard ditmaal ernst was, daar men zag hoe de ballon zich onder de werking van het gaz, waarmede men haar vulde, meer en meer verhief. Plotseling evenwel kwam men berigten dat de luchtreis ook nu weder uitgesteld wasdaar de lage temperatuur aan de behoorlijke vulling van den ballon in den weg stond. Voor de derde maal teleurgesteld werd de volksmenigte ontevreden het geen tot grove wanordelijkheden heeft geleid, zóó zelfs dat er een oogenblik vrees bestond dat de policie het volk niet in bedwang zou kunnen houden. Er hebben verschillende arrestatien plaats gehad. Thans is de orde natuurlijk vol komen hersteld. Op den 11 den April 1864 overleed, na eene ongesteldheid van weinige dagen onze geliefde vader den Heer J. FRAN- CHIMONPz., in den ouderdom van 54 jaar; wat ik en mijne zeven broeders en zusters in hem verliezenzal ieder beseffen die hem van nabij gekend hebben. Uit aller naam A. FRANCHIMON. Be affaire zalmet aanbevelingdoor den oudsten zoon op denzelfden voet worden voortgezet. Heden overleed plotseling in den ouder dom van 66 jaren, Mejufvrouw CHAR LOTTE WETRENS. Leieen, 11 April 1864. De Familie WETRENS zegt aan den Heer D. WAFELBAKKER en huisge- nooten hartelijk dank, voor de vriendelijke hulp en liefderijke opname van de over ledene. ENGELSCHE van het beste merkin 't groot en klein te bekomen bij Oude Singel. H. J. BOETJE. Bovengenoemde recommandeert beleefdelijk zijn MAGAZIJN op de Lelie gracht bij de Heerengracht te Amsterdam, in de protectie zijner geëerde be gunstigers, dewijl de nieuwe dessins zijn ontvangen. De stalen daarvoor zijn in de meeste plaatsen bij de soliedste Behangers gedeponeerd. €SEFU:EaKMI*ï€S- Mijnheer BREDENHORST te Antwerpen! Eenige jaren met zware hoestkortademigheid geplaagdeene borstsiekte waardoor ik zoodanig was verzwakt, en na eenigen tijd uw medicament ge bruikt te hebben, beken ik volkomen genezen te zijn, dank uwe spoedige en goede bediening mij bewezen, zend mij nog 13 fl. want mijn doctor zegt mij nog eenigen tijd voort te gaan. Gend, Julij 63. (Was gekend) F. SARSEIN. Meerdere bewijzen liggen ter lezing aan het Hoofddepot voor Nederland te Amsterdam bij M. CLÉBANHuidenstraat 27 8, waar dit heilzaam genees middel verkrijgbaar is a f 1,30 per fl., bij de 6 fl. f\ bij de 12 fl. a 80 ets. de fl.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3