l\°. '1270. Maandag 11 April. Au. 1804. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH llGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- eu Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; C u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2£ u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 3 u. '«namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 8 u. eu te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iodisohe Laudpost. Over Southampton, I en 17; over Trië3t, 1 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van I Iuur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor dier Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft aan G. M. de Plönnies, met den 19den dezer, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van plaats vervangend kantonrechter te Bergen-op-Zoom. Z. M. heeft den kap. der inf. van het leger in Nederl. Indië B. K. Sanders, thans met verlof hier te lande, op ver zoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend met toe kenning van pensioen. Z. M. heeft pensioen verleend aan F. J. ten Raakap.- kwartm. bij het reg veldart.; G. Vaal, kap. kwartm. bij het lste reg. inf.; R. J. G. baron van der Capellenkap. adm. van kleeding en wapening bij het bat. min. en sap.; W. M. Visser, kap. adm. van kleeding en wapening bij het lste reg. vestingart.; C. Theunissenkap.-dir. van het groot rijkshosp. te Utrecht; G. Reijers, kol. plaats, komm. 2de kl. te Nijmegen; L. Sweemer, kol., pl. komm. 2de kl. te 's Bosch C. F. de Bock, kol., komm. van het alg. depot van disc.; J. G. A, Beijer, luit.-kol. van het 8ste reg. inf.; G. D. van Naerssenmaj. bij het lste reg. inf.; L. C. Bodmer, maj. bij het 6de reg. inf.; J. H. Brekkenheimer, majoor bij het 3de reg. inf.; W. A. T. Frowein, kapitein bij het 8ste regement infanterie en aan N. C. van Daalen Wetters, kap. bij het 8ste regement infanterie. Z. M. heeft den kap. W. A. T. Frowein den rang toegekend van majoor. Men verneemt, dat de vice-admiraal H. Wipff, direc teur en kommandant der Marine te Vlissingen met 1 Julij eerstkomende die betrekking zal nederleggen en op pensioen zal gesteld worden en dat de schout-bij-nacht A. A. de Vries, thans op non-activiteitden heer Wipff te Vlissingen zal vervangen. Bij het regement veld-artilleriein garnizoen te Utrecht is tot adjudant benoemd den Isten luit. Jhr. W. F. G. A. von Pestelvan dat corps. Z. M. de Koning heeft Vrijdag morgen te Amsterdam audiëntie verleend aan een aantal particulieren. Heden Zaturdag morgen zou Z. M. een bezoek brengen aan het Koning Willemshuis in de Egelantierstraatvan daar zich begeven naar het gebouw der Akademie van beeldende kunsten om de modellen voor het Museum Willem I te be- zigtigen en eindelijk naar het Diaconie-Weeshuis. Z. K. H. Prins Napoleon heeft Woensdag te Amster dam nog het kabinet schilderijen van den heer Six bezigtigd en daarna een bezoek gebragt aan de diamantslijperij van de firma M. E. Coster, waar hij geruimen tijd vertoefd en al les met de meeste belangstelling in oogenschouw genomen heeft. Donderdag heeft de Prins de musea Fodor en van der Hoop, benevens de marinewerf bezocht. Vrijdag morgen te half 7 uur heeft Z. K. H. Brack's Doelen verlaten en is per stoomboot naar Harlingen vertrokken. Niet alleen zal hij Friesland en Groningenmaar ook Utrecht en eenige der voornaamste steden van Zuid holland bezoeken. Naar men nader verneemt, zal Z. K. H. Prins Na poleon bij zijn verwachte komst in de residentiein het hotel van den Franschen gezant, den heer Baudin zijn in trek nementerwijl het gevolg van Z. K. H. in het hotel Paulez zal logeren. De baron Verschuur van de Hartekamp is Vrijdag naar zijn kasteel in de omstreken van Haarlem vertrokken ten einde Z. K. H. Prins Napoleon aldaar te ontvangen die bij den baron een bezoek zal brengen. Z. K. H. Prins Napoleon zal, naar men verzekert, morgen, Zondag, bij den baron Verschuur op de Hartekamp onder Haarlem, een dejeuner-dinatoir gebruiken. Na afloop daarvan zou Z. K. H. zich naar de residentie begeven. De graaf C. van Bijlandt, Nöderl. gezant te Turkije is in de residentie aangekomen en aan het hotel de Oude Doe len afgestapt. Aan de Tweede Kamer is aangeboden een wetsontwerp tot verandering der grensscheiding tusschen de provinciën Zuid- en Noordholland. Bij dit wetsontwerp wordt voorge steld een klein deel der gemeente Leimuidenalsmede een klein deel der gemeente Aalsmeer van de provincie Noord holland aftescheiden en bij de provincie Zuidholland te voegen. De audiëntie van den Minister van Marine zal deu 15den dezer niet plaats hebben. Donderdag is voor het provinciaal gerechtshof van Gelderland een aanvang gemaakt met de behandeling der zaak van Peter Johan Dingemans, oud 41 jaren, beschul digd van moord, gepleegd in den nacht van 23 op 24 Ja nuary 11., op zijn echtgenoote A. M. van Herwaarden. Een groot aantal getuigen was gedagvaard en [lüprttr- hoor hield het hof tot in den laten namiddag bezig, zon^r dat daaruit nieuwe bijzonderheden bekend werdeiy Darbeseh^?^ x v "r-'St; 'X* v 'A# .- -* ■-:/

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1