BOUQUETTEN VAN LEVENDE BLOEMEN, TE HUUR Poldermolentjes Stereoscopische Gezigten van Zwitserland Men verhaalt, dat Keizer Napoleon persoonlijk zeer gegriefd is door de viering te St. Petersburg van den intogt der Kussen te Parijsnu een halve eeuw geleden. De Kei zer moet met de Invalide Kusse van oordeel zijn dat iedere natie het recht heeft overwinningen op het slagveld behaald of het innemen van groote vestingen, te herdenken. Hij heeft dan ook, hoe ongaarne overigens, berust in vele her inneringsfeesten van dien aard die groote nederlagen der Fransche legerscharen vereeuwigden. De intogt der geallieer den in Parijs is evenwel geen overwinning door de Russen behaaldhet was slechts het gevolg van door de Franschen geleden nederlagen. Rusland weet het zeer goed dat er in de geheele geschiedenis niets is wat de gevoelige zijde van den Franschman meer treft, dan de herinnering aan den intogt der geallieerden na den val van Napoleon I. Door nu juist dat feit plegtig te herdenken, heeft men een daad gepleegd, die bewijst, dat men zich te St. Petersburg al zeer weinig bekreunt om het behoud van vriendschappelijke betrekkingen met Frankrijk, en dat de les, die den Russen voor Sebastopol gegeven is, niet krachtig genoeg heeft ge werkt. Keizer Napoleon heeft dan ook niet geaarzeld zijn bijzondere ontevredenheid aan den heer von Budberg ken baar te makendie vruchteloos getracht heeft aan de zaak een andere wending te geven. De hartstogten die in zoo hooge mate waren opge wekt in zake het proces-Armand zijn eindelijk gestild. Men redeneert thans over dat proces zonder met elkander hand gemeen te worden en dit is althans iets gewonnen. Men voorspelt algemeen dat het hof van cassatie het vonnis waarbij aan Roux 20,000 frs. schadevergoeding werd toe gekend vernietigen zal. - Zondag aanst., verschijnt het eerste nummer van het Grand Journal, welks formaat 125 duimen hoog en 80 dui men breed zal wezen. Van dit nummer zullen 500,000 exem plaren worden verspreid. Van de volksuitgave van het bekende werk van den heer Rénan, zijn tot nu toe niet minder dan 123,000 exem plaren verkocht. Door het gemeentebestuur van Antwerpen is dezer da gen voor de stads archieven een handschrift aangekocht, dat kostbare inlichtingen bevat omtrent een der takken van de familie Teniers. Zoo als bekend is, heeft dit geslacht een groot aantal kunstenaren voortgebragtwaarvan drie den voor naam van David dragen. David Teniers II en III zijn bei den te Brussel overleden doch het jaar van hun overlijden was tot hiertoe onbekend; van daar dat de geschiedschrij vers beide kunstenaars met elkander verwarrenen men het niet eens kon worden over hunne werken. Het boven be doelde handschrift stelt de volle waarheid in het licht, zoo dat er geen twijfel meer overblijft of David Teniers III was mede een schilder en is in 1685 overleden. Volgens het aangekochte Handboeck, schijnt laatstgenoemde in vereeniging met zijn vader aan eenige stukken voor den Hertog van Or leans te hebben gearbeid. Deze inlichtingen zijn van groot belang voor de letterkundigendie deel zouden willen nemen aan den wedstrijd door het gemeentebestuur Van Antwerpen uitgeschreven voor de aanstaande viering van het 200jarig jubelfeest der Koninklijke Akademieeen instelling waarvan David Teniers II een der voornaamste stichters was. De Indische Prinses Victoria Guramma van Curg, welke door haren vader ten jare 1852 naar Engeland werd gezon den om in alle opzigten als een Europesche vrouw te worden opgevoedbij wier doop in het paleis van Buckingham Ko ningin Victoria als meter tegenwoordig was, en die later met den kolonel John Campbell in het huwelyk tradis Woens dag 11. onverhoeds overleden. Te Hildentrug, in het vorstendom Lippe, heeft op Palmzondag het volgende voorval plaats gehad: Terwijl de predikant midden in zijn preek was, riep plotseling een on der den kansel zittend oud man: //De kerk stort in 1" Alle aanwezigen snelden naar de deuren en er ontstond een ver schrikkelijk gedrang waardoor verscheidene personen werden gewond. Maar daar de kerk niet instortte vroeg men den man waarom hij zulk een alarm maakte, en nu moest hij bekennen dat hij gedroomd had dat de kerk inviel. Hij was van angst wakker geworden en had nog half dommelend dien angstkreet doen hooren. OFFICIEEL. NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we tendat de Gemeenteraad in zijn vergadering van Zaturdag, het kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1864 heeft vastgesteld en dat kohier alsnog ter secretarie dezer gemeentegedurende 8 dagenvoor een ieder ter lezing is nedergelegdterwijl binnen dien tijd elke op het kohier aangeslagene zijn bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift, op ongezegeld papier bij Gedeputeerde Sta ten dezer provincie kan inbrengen. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden, doet te wetendat de lijsten der kiezers van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaalde Provinciale Staten en den Gemeenteraad op Donderdag jl. zijn geslotenop nieuw aangeplakt en gedurende 8 dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Eerste Huwelijksafkondiging, Leiden, 3 April 1864. Folkert Jans, zich noemende en schrijvende Folckert Jacobs Houwen, wedn. van Jenneke Sijpkens, 66 j. en Johanna Torings (Toorens), wed. van Hendrik Voorbij56 j. - Joan nes Jacobus Biljouwedn. van Anna Maria van der Put ten, 57 j. en Clara Johanna Bosch jd. 50 j. - Jacob van Bemmel jm. 37 j. en Jacoba Broodman jd. 41 j. - Johan Andries Loory jm. 20 j. en Jacoba Geertruida Vermey jd. 20 j. - Ludovicus Franciscus Simon Monde jm. 24 j. en Elisabeth Alida Cornelissen jd. 2 5 j. - Carel Fredrik Leonard van der Woerd jm. 21 j. en Wilhelmina Susanna Nollee jd. 27 j. - Teunis van der Ben jm. 26 j. en Johauna Ca- tharina van Leersum jd. 23 j. Adverlentien. een zeer net onderhouden HEERENHUIS en ERF, met tuin. Het huis bevat 2 boven- en 3 benedenkamers, voorts keu ken, kelder en meer andere gemakken. Ter informatie adressere men zich, met franco brieven, onder de lett. E. F. aan het Bureau Leidsch Dagblad. geschikt tot drooghouding van 4 tot 12 bunders land, vervaardigd naar de door Z. M. den Koning met concessie bekroonde constructie van wijlen den Heer H. VER DONK, zijn tegen billijke prijzen naar verschillende grootte, te bekomen bij de Weduwe H. VERDONK te Zaandam. Brieven franco. van allen aard, worden vervaardigd in den wintertuin van E. H. KRELAGE EN ZOON te HAARLEM. Eene uitvoerige beschrijvende catalogus en prijs courant van dit artikel is onlangs uitgegeven en op franco en geteekende aan vrage gratis te verkrijgen. A. JAGER, Water 110, te Amsterdam, berigt ontvangen te hebben als: van Genève, het Meer van Genève, Lauzanne Aiguilles de Varens, Sal- lanches, le Glacier des Bossons ChamounixVallee de ChamounixChamounix le Mont Blanc1'Aiguille du Drule Dome du Gouté, Cascade du Dard, le Tunel a la tête noireGascade de Barberine, le Chateau de Martigny, Martigny, Gorge du Trient, SionZermat, le Matterhorn et la Görner Glacier, Mont Rasa, le Lyskam Castor et Pollux, le Tasch Horn, S. Nicolas, Interlaken Unterseen, le Griesbach, le WetterhornGrindelwald, Lauterbrunnen, le Staubach, le Reichenbach, le Wellhorn a Rosenlaue, ThunBerne, Fribourg, etc., etc. De uitvoering dezer photographiën is allerprachtigst en overtreft al wat ooit in dit genre is verschenen. Ieder carton is een meesterstuk van photographie en eene tot in de minste details getrouwe reproductie van de trotsche natuurtooneelen van Zwitserland.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3