3de druk. - Goedkoope uitgave. I! Evangelie-Prediking Advertentiën. f 3 de vierkante ned. el, zeer net bewerkt, wordt een geruimen tijd voor geguarandeerd. Repareert tegen zeer billijke prijzen. Christelijke MSelangen. LlUlJi AMBACHTEN EN FABRIEKEN. sterven voor hun land, waartegen men hen had willen dwin gen de wapenen te voeren. Nooit zag men treffender blijk van trouw aan de oude banier. De schare toeschouwers was tot schreijens toe aangedaanen gaf onbewimpeld hare af keuring te kennen over die moordtooneelen welke vele mi litairen in het leger der Confederatie tot desertie nopen en een verontwaardiging verwekken, die welligt bezwaarlijk in toom te houden zal zijn. De Standard, een dagblad van Ra leigh heeft die nuttelooze wreedheid onbewimpeld berispt; maar hij schijnt al te vrijmoedig te zijn geweest; althans is spoedig daarna de verdere uitgave van dat blad op een uit drukkelijk bevel van den President Davis belet. Men verze kert dat de Geconfedereerden voornemens zijn, eerstdaags 51 andere soldaten van het leger der Unie, die in hunne han den zijn gevallen, opteknoopenterwijl de voor de Unie ge stemde ingezetenen van Noord-Carolina die in het leger der Vereenigde Staten dienen zweren den vijand bij de eerste gelegenheid met gelijke munt te zullen betalen, en diegenen van hunne officieren welke zoodanige weerwraak afkeurden gedwongen hebben hun ontslag te nemen. Zoo komt er dag op dag meer barbaarschheid en wreedheid in den oorlog. Een groote veldslag zou verre verkieslijk zijn boven die bloedige strooptogtendie dagelijksche schermutselingen en wreedaar dige strafoefeningenwelke zoo vele menschenlevens kosten en de klove tusschen de twee deelen des lands al dieper en dieper makenterwijl zij den strijd niet nader tot de beslis sing brengen. OFFICIA KL. NIEUWS. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter ken nis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1864/65 in het bezit wenschen te zien van Jagt- of Vischactenof wel van kostelooze vergunning tot uitoefening der Visscherij dat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, be hoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den 15den April dezes jaars moeten terug bezorgd zijnten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland te worden ingezonden. Burgerlijke Stand van Leiden, van 24 tot en met 30 Maart 1864. ÏSevallenM. Chaudrongeb. Jong, D. - A. Gordijn geb. Plezier, D. - A. K. Corts, geb. Najer, D. - M. Scheeoing, geb. van Dissel, Z. - J. Huijgens, geb. Selie Z. - M. Delmeer D. - H. C. van Boekei Z. - A. Taffijn geb. Raar, Z. - W. Leusveldgeb. Buddingh D. - P. Waasdorp, geb. van der Kolk, D, - L. Berlemongeb. KetlenisD. - H. Ouwerkerkgeb. Bavelaar, D. - E. Hardemangeb. StuifzandD. - E. van den Hemel D. - G. Charité, geb. Oudshoorn, D. - H. Coster, geb. Zwaa- neveld, Z. - J. van Berkel D. - J. C. van Niehoff, geb. Fonteijn, Z. - M. C. van Beek, geb. A^ermunicht, D. - J. Filippogeb. Sloos, Z. - C. van der Wijngaard, geb. Schouten, Z. M. S. Seriier, geb. van Wijk, Z. - J. M. van der Biezen geb. van der Meulen Z. M. C. Krüger geb. du CroixD. S. H. de Vries, geb. Brandenburg, Z. - G. den Houter, geb. Verloop, Z. - C. A. Oudshoorn, geb. WendelD. - T. M. Boodageb. ReijbroekZ. Gehuwd: H. Smit Hessing wedn. met S. de Kier jd. - P. F. de Goede wedn. met S. van der Swart jd. - G. Ei kenbout jm. met C. Hofkes jd. - D. Kooreman j. met M. C. van Went jd. Overleden: A. Maas Z. 1 j. 7 m. - L. van Bogget 49 j. W. S. Marbus D. ruim 2 w. - C. J. M. Riet kerken D. 1 j. 6 m. - C. Blansjaar 85 j. - H. van der Reijden D. 6 m. - F. R. Stoute Z. 10 m. - F. Giezen Z. 3 j. 9 m. - H. J. van der Sluis Z. 8 d. G. A. M. Loeber D. bijna 13 m. - J. Bake 76 j. - E. van den Hemel 34 j. - J. M. Jong 45 j. - J. C. Giezen D. 2 m. - G. Corrers 3 5 j. - A. de Neve 71 j. - D. Guleij Z. 8 m. - A. Korenhof Z. 2 m. - A. Wuster, geb. van Steenderen, 79 j. - J. van Velsen 71 j. - H. F. van den Burgh Z. 1 j. 3 m. - A. Voermans, geb. Wessels, 76 j. Voor de vele bewijzen van deelne ming gedurende mijne ziekte betoond, betuig ik bij mijn herstel mijnen wel- meenenden dank. J. RIJK. Leiden, 30 Maart 1864. Voor de menigvuldige vertroostende bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen onvergetelijken oudsten Zoon betuigen wij, ook namens onzen overge bleven Zoonaan allen en vooral aan HH. Studenten dezer Hoogeschool onge- veinsden dank. M. H. ESSER, V. E. ESSER FABRIEK van Amsterdam, hoek Korte Prinsen- en Brouwersgrachten, U. U. 5 79, bij J. OSSENDORP. Hendriks. Leiden Maart 1864. Een ongehuwd Heer wenscht tegen primo Mei a. s. te Leidente HU REN, 2 a 3 KAMERS. De brieven franco te adresseren aan den uitgever A. W. SYTHOFFonder de letters H. E. VEREENIGING VOOR op ZONDAG 3 April 18 64 des avonds ten zes ure, door Ds. Itt. COHEN STITART Pred. te Rotterdam. ZAAL, Noordeinde. we Snelpers. Het is een Boek dat ons een blik doet werpen op liet gebied dei UitvindingenAmbachten en Fabrieken, zóó populair als nog geen volks-litteratuur er een kan aanwijzen. Bij het inzien van den Inhoud tal de rijkdom van het werk blijken, welks billijken prijs nog niet is overtroffen. O*

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3