N°. 1262. Vrijdag 1 April A0 1 Nt» 4. LEIDSCH DAGBLAD Dexe Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afxonderlijke Noro- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. m Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; Cu. 9 9 u. 8 ra.; naar Haar era en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 in.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van ^rasterdam (Beerehijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 's namiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur, Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en üouderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11I uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ts spreken op het Raadhuis, elkeu werkdag van 's morgeus 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8l uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9 1 uur en van 3 6 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Kinneiilandsch Nieuws. Z. M. heeft den kapit. G. M. Scherervan het 3de reg. vest.-art., een pensioen verleend van f 1065 'sjaars. Z. M. heeft bewilliging verleend tot oprigting der naam looze vennootschap: u de Nederlaudsche Bauk", te vestigen te Amsterdam. De berigtente 's Hage ontvangen, betreffende den ziekte-toestand van Z. M. den Koning van Wurtemberg zijn iets gunstiger. Intusschen bleven de beuaauwdheden aanhou den en verminderen de krachten, Van het koloniaal werfdepot te Harderwijk, zal den 16 April naar het Nieuwediep vertrekken een detachement suppletie troepen, sterk 150 man (waaronder 12 onderoffi cieren) ten einde dienzelfden dag te embarqueren aan boord van het aldaar liggende schip Gerard Pieter Servatius, ge zagvoerder J. Wamsteker, om met dien bodem naar Java te vertrekken onder bevel van den kapitein der infanterie van het Oost-Indisch leger W. R. H. Tergaudie van verlof weder derwaarts terugkeertterwijl het medegeleide zullen uitmaken den 2den luit. der inf. A. J. Kalff, en den 2den luit. der kavallerie C. R. Bentfort van Valkenburg, beiden van het Oost-Indisch leger. Naar men verneemt, maakt het dezer dagen bij den regering een ernstig punt van overweging uit om de wets bepalingen omtrent den ijk der maten en gewigten ook toe passelijk te verklaren op de maten die voor den verkoop van het gaz gebezigd worden d. i. voor de gasmeters. De Provinciale Stalen van Zuid-Holland zijn tegen aanstaanden Dingsdag den 5den April buitengewoon bijeen geroepen, ten einde overtegaan 1°. tot regeling der heffing van doorvaartgelden aan de Schutsluis en de brug aan de Gouwe, onder Alphen; 2°. tot benoeming van een buiten gewoon lid van de Gedeputeerde Statenter vervanging van Mr. H. C. J. Hoogdie als zoodanig ontslag heeft geno men eu 3°. tot beslissing der moeijelijkheden gerezen met de voormalige eigenaren van het vroeger Dagblad van Zuid- Holland en 's Gravenhageover de opname in dat blad van de officieele stukken uitgaande van de provincie. Woensdag werd te Rotterdam de eerste algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van deelhebbers in de Rot- terdamsche Bank, onder het voorzitterschap van den heer A. Rueb, vice president van commissarissen, daar de voor zitter de heer F. J. Piatedoor een buitenlandsche reis verhinderd werd de vergadering bijtewonen. De secretaris las een verslag voor van commissarissenbetreffende den toestand der vennootschap in 1863 waarbij tevens de door een commissie uit deelhebbers goedgekeurde balans over dat jaar werd overgelegd. De benoeming van commissarissen in plaats van de aftredenden werd tot een volgende bijeenkomst uitgesteld. De voorzitter deelde bij het einde der vergade ring mededat het verhandelde in deze bijeenkomst met het verslag en de balans over 1863 zal worden gedrukt en voor de deelhebbers verkrijgbaar gesteldterwijl boven dien de balans eerlang in zijn geheel in eenige voorname dagbladen zal publiek gemaakt worden. De aartsbisschop J. Zwijsen zal eerstdaags Tilburg met der woon verlaten en zich tot November van dit jaar bege ven naar de gemeente Rijsenburg (prov. Utrecht)in welken tusschentijd het bisschoppelijk paleis te 's Hertogenbosch in gereedheid zal worden gebragtwaar de aartsbisschop zich alsdan voor goed zal vestigen. Te Zeyst is het bouwen van een oude mannen- en vrouwenhuis, weeshuis en diaconieschool, ten behoeve der Hervormde gemeente aldaar, aanbesteed voor de som van f 46,992. Ds. H. C. Bervoets te Ridderkerk heeft voor het be roep naar de Hervormde gemeente te Katwijk aan den Rijn bedankt. Uit Luxemburg wordt geschreven dat men daar se dert eenige dagen weder in een ministerieele crisis verkeert. De heer Neumanndie eerst eenige maanden geleden aan het bewind kwam, heeft zijn ontslag ingediend. Het nieuwe Ministerie zou uit 4 persouen zijn zamengesteld. Behalve den Staatsminister baron de Tornaco, en den Minister van Fi- nantiën den heer Uveling, zouden twee jeugdiger krachten aangewend worden, namelijk de heer Bannerusvroeger Staatsprocureur, en de advokaat E. Simons. De eerste be hoort tot de liberale partijterwijl de laatste meer tot de conservatieven en clericalen overhelt. Na alles wat er ge beurd is mag men intusschen aannemendat de nieuwe Re gering plan heeft een wending naar de linkerzijde te nemen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 44°, des avonds te 8 uur te lü uur 34°. Donderdag morgen te 5 uur 3 7°, tef"a uujf, 40°, 's middags te 12 uur 52°, 's namiddags te 4 uur 51°.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1