ertsr N°. 1257. Vrijdag 25 Maart. A°. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft 1°. op pensioen gesteld den luit.-generaal C. Daneels van Wijkhuyse, insp. van het wapen der art., den kolonel P. H. van der Meulen directeur der pyrotech- nische schooltevens insp. der buskruidfabricatie mitsgaders den majoor C. G. A. van Gorkum, van het 1ste reg. ves- tingart., en bet bedrag van dat pensioen voor hen respec tively bepaald op 3000, ƒ1800 en ƒ1300 'sjaars;2°. den luit-generaal Daneels van Wijkhuyse, HD. dank betuigd voor de langdurige en goede diensten door hem bewezen; en 3°. den kolonel van der Meulen den rang toegekend van generaal-majoorvoorts benoemd tot burgemeester der ge meente Geuemuiden H. J. Hulst, onder toekenning van eervol ontslag als burgemeesser van Havelte; tot burgem. van Tietjerksteradeel Jhr. J. M. A. van Panhuys; bij het wapen der art.; bij den staf van het wapen, tot luit.-gen. en insp. van het wapeu den gen.-maj. C, H. G. Stuerwald, directeur in de 2de art.-directietot gen.-maj. en dir. in de 2de art.-directie HD. adj. in buiteng. dienst den kolonel Jhr. W. F. von Pestelkomm. van het 1ste reg. vest.-art.; tot luit.-kol. en dir. pyrotechnische school, tevens insp. der buskruidfabricatieden majoor A. L. von Preuschenvan het 2de reg. vest.-art.; bij het reg. veld-art., tot kol. den luit.-kol. A. C. W. L. J. F. Kellner, komm. van het corps; tot maj. den kapt. 1ste kl. J. G. J. van OldeDbarneveld genaamd Witte Tullingh; tot kap. 3de kl. den Isten luit.- adj. J. W. J. Zegers Rijser; tot lsten luit. den 2den luit. A. B. Star Busmannde 3 laatstg. allen van het corps; bij het 1ste reg. vesting art., tot kol. en komm. van het corps den luit.-kol. J. C. Launspach; tot majoor, den kap. lste kl. A. A. Keyzer, beiden van het 2de reg. vest.-art. en laatstgem. adj. bij het korp9j tot kap. 3de kl. den lsten luit. J. W. L. Gerard van Sysen instructeur in de rijkunst bij het reg. rijd.-art.; bij het 2de reg. vesting-art., tot luit.- kol. den majoor J. Woortman Spandawvan het reg. vest- art.; tot majoor den kap. lste kl. P. C. Swaving, van het corps; tot kap. 3de kl. den lsten luit. F. M. B. Alewijn, van het reg. rijd.-art.; tot lsten luit. den 2den luit. M. J. H. baron van Slingelandt, van het corps; bij het 3de reg. vest.-art., tot lsten luit. den 2den luit. J. A. Geselschap, vau het corps, gedetacheerd bij de art.-instructie-compagnie; bij het corps pontonniers, tot luit.-kol den maj. H. van der Meer de Walcheren, komm. van het corps; tot lsten luit. de 2de luits. R. H. E. de Waal en Lelyveld, beiden van het corps. Nog heeft Z. M. benoemd tot ontv. der dir. bel., in- eu uitg. rechten en acc. te Kampen de heer J. B. van den Heuvel Rijnders te Zalt-Bommel; te Knijpe c. a. de heer J. P. Oostingh, eervol ontslagen meter-taxateur van den turf, op wachtgeld te Gorredijk en te Terschelling, de heer L. A. van Giffen, eervol ontslagen meter-taxateur van den turf, op wachtgeld te Steenwijkerwold. Door den Raad van bestuur der Koninklijke Acade mie van beeldende kunsten te Rotterdam zijn tot leden dier Academie benoemd o. a. de heerenJ. Borskite Amster dam D. Flanken Dz., te Amsterdam; Dr. J. C. Hacke van Mijnden, te Loosdrecht; Prof. J. G. de Hoop Scheffer te Amsterdam; Dr. J. N. Kaiser, te Leiden; M. Léonte Amsterdam; J. Melvilte 's GravenhageJhr. P. A. Reuch- lin te Tiel; W. J. de Voogt en A. Willet, te Amsterdam. Door den heer C. Soetens is concessie aangevraagd voor het maken eener vlugthaven te Katwijkin verband met een railroute, die zou loopen van die zeehaven over het Haagsche Schouw, Leiden langs den Rijn tot -aan het station van den Rijnspoorweg te Woerden. Woensdag heeft aan het Ministerie van Binnenland- sche Zaken de aanbesteding plaats gehad van het maken van het land- of worteleinde van den Zuidelijken dam in zee aan den Hoek van Holland, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar zee. Daarvoor waren 12 inschrijvingsbilletten ingekomen. De minste inschrijver was J. van Haaften te Sliedrecht, voor 97,300; de hoogste in schrijver was D. Volker te Dordrecht voor ƒ2 20,000. Daarna heeft de aanbesteding plaats gehad van het onder houden gedurende een jaar van de werken tot verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar zee aan den Hoek van Holland, ingaande den lsten Mei 1864 en eindigende den 3 0sten April 1865. Daarvoor waren 2 inschrijvingsbil letten ingekomen. De minste inschrijver was dezelfde, voor ƒ2330. Naar men verneemt, heeft in de vorige week zoowel Ds. van Rijn in het huis van arrest, als mevrouw de wed. Pruimers op het gerechtshof te Zwolle, op nieuw een ver hoor ondergaan voor den rechter commissaris en zulks in te genwoordigheid van den officier van justitie. Dit verhoor moet LEIDSCH DAGBLAD. Doze Courant verachyut eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koet voor Leiden 1.95, en franco per poet 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noua- mers Vijf Cent». Prys der Advertentiëu 1-6 regels 0.75. iedere regel meer 12J Ote. Geboorte-, hu welijks- endoodberigten vau 1-4 regels 0.90. iedere regel meer 15 Cts. Bekendtnakingeu van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 m.; S u. 59 m.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 ra.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 48 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maan ia*; ochtends 4 u.f de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) uaar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakeuhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 'j namiddags te 3 u. 45 in. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iadisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend vao 8 uur 'sin. tot 9 uur 'saw. Spoorwsg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architeel is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vau 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijtneu, dagelijks vau 8 1 uur eu vau 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1