DUBBEL GERAFFINEERDE PETROLEUM. TE HUUR kostbare verzameling schilderijen van oude Italiaansche mees ters, die haar paleis te Venetië versieren, in het openbaar doen verkoópen. De hoofddirectie der posterijen te Leipzig heeft bekend Een debitant van minerale wateren te Parijs is op het denkbeeld gekomen om eenige honderde flesschen water uit den Jordaan te laten komen. Hij verkoopt ze thans voor 25 frs. de flesch voor doopplegtighedenen maakt met deze zonderlinge speculatie zeer goede rekening. De '2de luitenant Fleury, beschuldigd van moord op zijn waschvrouwis door den krijgsraad te Parijs veroordeeld tot 10 jaren confinement, militaire degradatie en voor zijn gansche leven onder toezigt der politie gesteld. In de Rue Neuve te Brussel is een huis ingestort, tt een gedeelte van het Hotel de Saxe, waartegen het leunde, in zijn val heeft medegesleept. Gelukkig heeft men geen verlies van menschenlevens te betreuren. De bewoners van het huis waren toevallig afwezig, terwijl zich in het gedeelte van het hotel dat ingestort is, slechts één reiziger bevondde violist Malibran die door den geweldigen slag schrikte en wakker werd, uit bed vloog, zijn viool greep, en door de deur ontsnapteeen halve seconde later en hij ware onder het puin bedolven geweest. Men schrijft uit Luik: De waterstand in onze rivieren is sedert eenigen tijd zeer hoog. De stoombooten van Seraing hebben tengevolge daarvan de dienst gestaakt. Uit Namen meldt mendat de Meuse en de Sambre bui ten hare oevers zijn getreden. Zaturdag omstreeks middernacht heeft te Sheffield een vreeselijke overstroomiug plaats gehad. Te Bradfield 6 mij len van Sheffield gelegen is de dam van een reservoir van 95 acres, die juist voltooid was, doorgebroken en deze ont zettende waterplas met geweldige vaart in de vallei van de Don nedergestort, alle bruggen over de rivier en een groot aantal huizen aan de oevers medeslepende. Het lagere ge deelte van Sheffield staat verscheiden voeten onder water en honderden vau huisgezinnen zijn uit hunne woningen ver dreven. Volgens The Sheffield Telegraph zijn geheele dorpen in de vallei van de Don overstroomd en de slapende in woners bij honderden verdronken. In eenige der straten te Sheffield ligt het puin van de verbrijzelde gebouwen 8 a 9 voet hoog opgestapeldde straten nabij de rivier hebben 3 a 4 ellen onder water gestaan. Men is druk bezig met het opsporen der lijken, de verslagenheid is niet te beschrijven en de gewone bezigheden staan stil. Men vreest dat de ste den Rotherham, Doncaster en vele andere nog zullen te lij den hebben eer het overstroomde water zich in de rivier Trent zal uitstorten. De strijd over de invoering van het tiendeelig stelsel van munten, maten en gewigten in Engeland zal nu waar schijnlijk weldra beslist zijn. Zonderling is het voorzeker dat de tegenstanders van dat stelsel nog in deze dagen als een hoofdbezwaar willen doen geldendat het voor de Engelschen te lastig en te onbegrijpelijk isdaar het in Frankrijk gebruikt, in Italië steeds op prijs gesteld, in Spanje en Portugal aangenomen, in Nederland met geestdrift vastgehouden, door de Engelsche1-Kamers von Koophandel aanbevolen, ja zetfs door het gouvernement vau Chili in gevoerd en zich reeds nagenoeg in alle landen der wereld een weg heeft gebaand. De nalatenschap van 2 onlangs in Engeland overle dene personen is bij de rijkskantoren aangegevenvan den een, den hertog van Cleveland, op 9^ millioen gulden Ne- derl. en van den heer R. P. Glijn, op 6 millioen. Ten gevolge van de laatste zware regenbuijen zijn in Essex vele wateren overstroomd en is een groot gedeelte van het graafschap in een meer herschapen. Uit Athene wordt gemeld dat de lessen aan de hoo- geschool aldaar voor drie weken geschorst zijnten gevolge der ongeregeldhedenwaaraan de studentendie een ba- taillon der nationale garde uitmaken zich schuldig gemaakt hebben bij het benoemen van hun kommandant. De onge- reldheden waren zelfs zoo ernstig dat er gebruik is ge maakt van de wapenenwaardoor verscheidene personen gekwetst zijn. Men heeft berigten van Afrika's Westkust ontvangen loopende tot 21 Februarij van Sierra Leone. De gezond heidstoestand was overal voldoende. Op den middag van 25 Januarij had bij New-Calahar een verschrikkelijke ont ploffing plaats gegrepen. Het eerste schip dat op de rivier lag, het wachtschip Merlin, geraakte in vlam en doordien er veel buskruid aan boord wasvloog het in de lucht7 andere schepenmede voorzien van verscheiden vaten bus kruidvatteden vlam en werden insgelijks vernield; de schade is zeer aanzienlijk; men weet nog niet of er men schenlevens bij verloren zijn gegaan. De Koning van As- hantee had teekenen van ontevredenheid gegeven, doch de gouverneur van Cape Coast Castle zou hem tot reden brengen. Het kaperschip Florida der Geconfedereerden lag in de baai van Funchal en het oorlogschip St. Louis der federalen was voornemens hem slag te leveren. Men had de Florida geweigerd steenkolen te laten innemen. 15 Maart. - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Recht, de heer E. E. van Raalte, geb. te 's Gra- venhage, met een academisch proefschrift, getiteld: De Handelsreiziger commis voyageur). ÖFFI 411 55 SOL N 1 E H W S. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we tendat wegens den invallenden feestdag de Beestenmarkt, in plaats van op Vrijdag 25 Maart aanstaandezal wordeu gehouden op Woensdag den 23sten bevorens. Advertentiën. Bij burgerlieden op een fatsoenlijken standwordt tegen April of Mei voor één Heer aangeboden: 2 net gemeube- leerde KAMERS met KOST en BE DIENING tegen matigen prijs. Adres aan het Bureau Leidsch Dagblad onder letter Q.. H. VAN VEEN EN ZOON, grossiers in Petroleum te Amsterdam, Bui tenkant, U. N°. 90, leveren voor particulieren de beste sterk lichtgevende met 1° Mei of eerder, een net HUIS, bevattende twee benedenkamers met alkoof en twee bovenkamers, allen behangen, voorts ruime zolder, keuken, tuintje en verdere gemakkenstaande op een goe den stand der Stad. Met franco brieven onder de lett. G. A. te bevragen aan het Bureau van dit Blad. in blikken, 10 kan a 34 ct. per kan; winkeliers per 100 kan f 31 en bij het originele fust tot marktprijs. Geslagen ijzeren bussen inwendig vertind met koperen kraanworden op digt verkocht ,30, 40,50 en 100 kan inhoudende. Bij A. W. SYTHOFF te Leiden is verschenen Vertaalde eu oorspronkelijke Gedichten «JT. «I. TLtm TEM KATE. ing. f 3.60. gebonden f 3.90. gemaakt, dat het. publiek voortaan niet meer zelf postzegels en franco couverten van het. postkantoor behoeft aftehalen maar, des verlangende, zich die door den brievenbesteller aan huis kosteloos kan doen bezorgen. Men heeft daartoe slechts een bestelbriefje met adres in een der brievenbussen te werpen. Promotiën aan de Leidsche Hoogeschool. PANP0ËTIK0N, VAN

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3