N. 1246. Zaliirdag 12 Maart A°. 1 <s|>4. daje Binnenlandse!) Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Terborgh c. a., de heer A. H. R. Metelerkampontv. der dir. bel. en acc. te Varsseveldtot ontv. der dir. bel. en acc. te Borculo c. a., de heer D. Winkler, eervol ontslagen meter en taxateur van den turf, op wachtgeld te Wolvega en tot hoofd-directeur der poste rijen in plaats van Mr. J. Polsoverledende heer J. T. Hofstede, buitengewoon inspecteur der posterijen. Z. M. heeft aan Jhr. P. T. van der Maesen de Som- breff, laatst Minister vau Buitenl. Zaken, een pensioen ver leend van f 1805. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Termunten benoemd J. ter Haar van Bingum. Z. M. heeft, op verzoek, aan den kapitein der infanterie van het leger in Nederl. Indie, J. J. Keyzer, thans met verlof hier te lande, met ingang van 1 April 1'864, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. De heer P. Regout te Maastricht heeft zich dezer da gen tot den Minister van Finantiën gewend en zijne beschou wingen medegedeeld omtrent de ontwerpen tot herziening van het belastingstelsel. Als industrieel heeft hij de afschaf fing van de accijnsen op brandstoffen en de verhooging van den accijns op het gedistilleerd met genoegen tot wet zien verheffen. Met leedwezen heeft hij de voorgedragen accijns- wet op de bieren gezien. De opheffing van den accijns op azijnen biedt geen genoegzaam equivalent aan. Hij dringt aan op de spoedige indiening van het ontwerp tot afschaf fing van den accijns op zeep. Hij is erkentelijk voor de po gingen, om de ge mee nle-accijnsen te doen verdwijnen. De thans voorgedragen wet op het personeel voldoet wei nig aan de verwachtingdie men van een wijziging in dat opzigt, zoowel ten aanzien van het rijksbelastingstelsel als van dat der gemeenten koesterde. Afstand van de opbrengst der personele belasting aan de gemeente ware welligt een radi- kalemaar afdoende hervorming. De adressant spreekt slechts het gevoelen uit van geheel Limburg, wanneer hij in de verhooging van de grondbelasting in die provincie bij uit sluiting het meest ernstige bezwaar ziet. In Nederland zou een geringe heffing op tabak, die weinig drukte, enorme sommen opbrengen. De tegenstand tegen de invoering in Nederland van een belasting op tabakthee en koffij is volgens den heer P. Regout, niet te verklaren noch te recht vaardigen. Hij beveelt die beschouwingen aan de overweging van den Minister aan niet omdat hij zijne denkbeelden voor de eenig juiste houdt; maar omdat hij meent dat ze op 'on dervinding gegrond zijn. nUwe Exc. heeft verlangd in een zoo belangrijk onder werp het gemeen overleg te behartigen maar bovendien blijken gegeven dat zij ook buiten de officieele magt het oor leent aan de stem van de publieke opinie. Het is om deze redenen dat de ondergeteekende zijne zienswijze heeft gemeend te mogen ontvouwen. De Gemeenteraad van Haarlem heeft met 9 tegeu 7 stemmen besloten tot het indienen van een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal met verzoek het aan geboden wetsontwerp tot wijziging der gemeentewet niet aantenemen. De Burgemeester heeft zich met dit besluit niet vereenigdmaar de redenen opgegeven waarom hij daar tegen stemmen, zou. Woensdag werd te Amsterdamonder voorzitterschap van den heer E. W. Cramerus, een buitengewone vergade ring gehouden van de aandeelhouders in de Nederl. centraal- spoorweg-maatschappij. In het belangrijk verslag, bij monde van den algemeenen secretaris der maatschappijMr. David J. C. van Lennep uitgebragt, werd 1°. de geldelijke toe stand der maatschappij ter sprake gebragt, waaruit blijkt, dat, om het verschil tusschen de ontvangsten en uitgaven te vereffenenhet noodzakelijk is een leening te sluiten tot een effectief bedrag van 1,4 80,16 5 2°. mededeeling .gedaan betreffende de aanvankelijk gunstige uitkomst der exploitatie en 3°. eeuige inlichtingen gegeven betreffende de concessiën die gegund zijn voor een spoorweg van Amster dam naar Nijkerk en van Zwolle naar Almelo. Na overleg ging van dit verslag, hetwelk, op voorstel van den heer de Muralt, namens de stad Utrecht, gedrukt en ter dis positie vau de aandeelhouders zal worden gesteldwerden op voorstel van den raad van administratie, de navolgende besluiten genomen: 1°. den raad van administratie, te mag- tigen een leening te sluiten tot een bedrag van ƒ1,480,165 effectief, van denzelfden vorm als de eerste serie obligatiën door de maatschappij uitgegevenop zoodanigen voet en voorwaarden als de raad het meest dienstig zal oordeelen. 2°. Den raad de meest uitgebreide volmagt te geven om, lege Courant verschijut eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor f.eiden ƒ1.95," en frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- iners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels f 0.75. iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. •spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam eu 'lotterdain te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m. u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 n. 46 ra.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandna: ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (öeerebijtj naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra. 's avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. IA ij i«Telegraaf. Dagelijks geopend vau8 uur 'sin. tot 9 inr 'sav. weg- Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 10 u. 30 m. av üittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau il1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. Thesaurie, dagelijks van 10— 2 uur. - De Gemeente- Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 l uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van S 1 uur en vsu 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnseu van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uir. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de fïypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1