Uv&< N. 1245. Vrijdag 11 Maart P A°.jmÊm Binnenlandse!] Nieuu LE1DSCH EMUI )e»e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor beiden 1.95, en franco per po9t f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- uaers Vijf Cents. \tf& Prijs dor Adverteutién 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeU/0.90. 1 edere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en tutterlara te 10 u. 4 m 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m. a it. 8 in.; naar llaariem eu Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag chtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 ii.; van iraste-daiu Heerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's uamiddags te 3 u. 45 m. 'iavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Tel egeaaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 8 uur's in. tot 10 u. 30 in. ftv Zittingeu van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders.Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 11-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks vau L i —4 uur. Thesauriedagelijks van 102 uur. - De GemeenteArchitect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en vau 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dageljVs van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdaer en Donderdag van 9 2 nir. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. I Z. M. heeft benoemd bij het wapen der inf. bij het 2de regement tot kap. 3de kl. den lsten luit. A. L. H. Gertner, van het reg. grenadiers en jagers; bij het 4de reg. tot lsten luit. den 2den luit. C. H. N. de Rondevan het korpsop non-activiteit gesteld den kap. J. H. G. Plato van het 2de reg. inf., en zulks in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt, en alsnog benoemd den se cretaris voor de inlandsche zaken te Macassar P. E. P. van den Bossche tot ridder van de 4de kl. der Militaire Wil lemsorde, ter zake van de door hem als civiel gezaghebber van Lamatang Oeloe (Palembang) in 185 8 en 59 bewezen uitste kende militaire diensten bij gelegenheid der militaire expe ditie in dat gewest. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Zweelo c. a. de heer J. Nyenhuis, eervol ontslagen meter en taxateur van den turf, op wachtgeld te Gasselter Nijeveen. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan den officier van gezondheid 2de kl. hij de militaire geneeskun dige dienst in Nederl.-Indie F. A. Rotbethans met ver lof in Europa, met toekenning van pensioen en vergunning verleend aan den lsten luit. E. baron van Aylva Rengers van het 5de regement infanterie, HD. ordonnance-officier, tot het aannemen en dragen der versierselen der orde van de Kroon 3de kl., hem door den Koning van Pruissen ge schonken. Z. M. heeft eenige regelen vastgesteld omtrent de benoe ming van controleurs der dir. bel., in- en uitgaande rechten en accijnBen. Z, M. heeft de onderwerpen vastgesteldwaarover het examen van adspirant-surnumerairs zal loopen. Van een goed ingelichte zijde wordt gemelddat de heer Cremersnieuw1 benoemd Minister van Buitenlandsche Zakeneen perfect gentleman is. Hij heeft veel gereisd en daardoor relatiën aangeknoopt aan de meeste hoven op het vasteland en moet zich gemakkelijk en vlug uitdrukken in onderscheidene talen. Hij is Katholiek van belijdenis. We gens zijn verblijf in Italië hebben de onderhandelingen over de aanvaarding der ministerieele portefeuille zoo laug geduurd. Men herinnere zich, dat het aantal jongelingen van het instructie-bataillou te Kampen ten vorige jare is ver minderdzijnde thans door het Departement van Oorlog be volen dat de sterkte van gezegd bataillon van 400 op 42 5 zal gebragt wordenzullende daardoor weder eenige adspi- ranten die reeds voor een eventuele plaatsirg bij gemeld bataillon genoteerd zijn in de volgende maand daarbij ge admitteerd worden. Dezer dagen werd Jhr. J. L. C. Pompe van Meer- dervoort, officier van gezondheid bij Zr. M3. zeemagt, be noemd tot eerelid van de n Société Impériale Zoölogique d'acclimatation" te Parijs, als erkenning van de groote dien sten, door hem aan de wetenschappen en de Fransche in dustrie bewezen, door het uit Japan overbrengen van een nieuwe soort van wilden zijdeworm welke op den eikenboom in de vrije natuur leeft.. De proevenmet dezen nieuwen worm in Frankrijk genomen, hebben de beste resultaten op geleverd en beloven een nieuwe en hoogst belangrijke tak van industrie daartestellen. De zijde dezer wormen moet in pracht en kostbaarheid alle tot nu toe bekende soorten verre overtreffen. Voor de herstemming tot het verkiezen van een lid in den Gemeenteraad van Rotterdam waren ingekomen 830 billettenwaaronder 6 van onwaarde. Gekozen Dr. P. C, Meerburg met 449 stemmen; de heer P. Hudig bekwam er 375. Men verneemtdat Vrijdag op bet 9de concert der Maatschappij Felix Meritis te Amsterdam als solisten zullen optreden bet talentvolle echtpaar Ellinger van de Rotter- damsehe opéra, benevens de met lof bekende violoncellist Outshoorn. Men deelt mede, dat de 13 pCt., die bijgepast moe ten worden voor den zich te Amsterdam bevindenden voor raad gedistilleerd, meer dan een tonne gouds bedraagt. Men meldt uit Boskoop; de Deensch-Duitsche oor log doet reeds in deze gemeente zijn nadeeligen invloed be speuren. De anders zoo belangrijke verzending van boomen en planten naar Denemarken en Duitschland beteekent dit jaar weinig of niets. Vele kweekers zien met vrees de toe komst te gemoet. Onze plaats, die haar hoofdmiddel van bestaan in boomkweekerij vindt, en haar welvaart daaraan verschuldigd isziet reikhalzend uit naar het oogenblik waarop het Sleeswijk-Holsteinsche pleit zal zijn beslist. Het plan om te Smilde een fabriek opterigten tot verbeterde turfbereidingzal hoogst waarschijnlijk binnen

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1