Donderdag 10 Maart N°. 1244. Binnenlandsch Nieuws. A".tx LEID8€H Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en feestdagen, en kost voor beiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie niaauden. Afzonderlijke Nom- oiers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels ƒ0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu itotterdain te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m. 'j u. 8 in.; naar ilaarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. Stoomboot vau beiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag jchtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. postbusügtiiigeu aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iadiaohe Laadpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's in. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen vau bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage. Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; - der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingeu, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, vau 9-4 uur. Z. M. heeft de 1ste luitenant der infanterie bij het leger in Nederl.-Indie J. W. van Son benoemd tot ridder der 4de kl. van de Militaire Willems-ordeter belooning van zijn gedrag bij een ontmoeting met de zeeroovers in de wateren der Wester-afdeeling van Borneo, op den 9den Mei 1862, op zijn reis van Soekadana naar Pontianakaan boord van de kruisboot N°. 62 en ook de officier van ge zondheid der 2de kl. bij de militaire geneeskundige dienst in Nederl.-Indie G. Luchtmans alsnog benoemd tot ridder der 4de kl. van de Militaire Willems-orde, voor zijn op 28 September 1861 te Ramona (Zuid- en Ooster-afdeeling van Borneo) gehouden gedrag. Z. M. heeft het ridderkruis der orde van de Eikenkroon geschonken aan Dr. Elberling te Luxemburg, gewezen offi cier van gezondheid, laatstelijk bij het 37ste Pruissische in- fanterie-regement (Westfaalsche fuseliers). Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Roggel be noemd J. F. H. Leclercq en tot burgemeester der gemeente Dieden A. F. van Dijk. Men verneemt, dat de 2de luit. der genie W. Roo seboom van het garnizoen te Gorinchem naar Neuzen ver plaatst en dat de 2de luit.-ingenieur J. H. de Ridder, van Neuzen naar Gorinchem is overgeplaatst. Even na het afdrukken van ons bladontvingen wij Dingsdag avond uit 's Hage het telegrafisch berigt dat Z. M. met ingang van 15 dezer tot Minister van Buitenlandsche Zaken heeft benoemd de heer Mr. E. J. J. B. Cremers, lid der provinciale Staten van Groningenbroeder van Mr. J. J. Cremers en lid der Eerste Kamer. De heer Mr. Cremer»nieuw benoemd Minister van Buitenlandsche Zakenis in de residentie aangekomen en aan het hotel Paulez afgestapt. H. M. de Koningin is heden nacht naar Stuttgart ver trokken tengevolge van ongunstige berigten omtrent den gezondheidstoestand van den Koning van Wurtemberg. Het baldat heden avond bij HH. KK. HH. Prins eu Prinses Frederik zou plaats hebben zaluit hoofde van de ongunstige berigten, die iD de residentie ontvangen zijn nopens den ziektentoestand van den Koning van Wurtem- ^erg Reen voortgang hebben. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is heden o. a. behandeld een geschil tusschen de collegiën van Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid- Holland over de niet toelating van den heer A. van Stra len als hoofd-ingeland bij het hoogheemraadschap van Rijn land. Rapporteur de Staatsraad de Jonge. Een groot aantal bierbrouwers te Maastricht heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek het aange boden ontwerp nopens de bieren niet tot wet te verheffen maar de vigerende wet van 1822 te behouden, die met weinig toezigt de belangen der schatkist beschermt, de nij verheid niet hinderlijk is en met weinig opoffering geeft wat het nieuwe voorstel door middel van veel moeijelijkhe- den niet zal kunnen bezorgen. Dezer dagen heeft het Gemeentebestuur te Zutphen van den Minister van Binnenlandsche Zaken het berigt ont vangen, dat van gouveruementswege een jaarlijksche subsidie van /'7000 voor de met 1 September opterigten hoogere burgerschool zal worden verleend. In de zitting van den Gemeenteraad van den 7den dezer zijn de verordeningen voor de opterigten hoogere burgerschool ingekomen en goed gekeurd waarbij ook tevens de regeling voor de latijnsche school is vastgesteldwelke met 1 September weder op zich zelve zal komen te staan, na 24 jaar met een tweede af deeling als gymnasium verbonden te zijn geweest. Men ziet spoedig de benoeming van leeraren voor de burgerschool te gemoet, terwijl de aanbesteding van het gebouw nog vóór het einde der maand zal plaats hebben. In de Dingsdag gehouden zitting van den Gemeente raad van 's Gravenhage heeft de Voorzitter medegedeeld, dat zijn ingekomen 2 adressen van den heer N. D. Gold- smid, waarbij verzocht wordt: 1°. vergunning voor den aan leg van een railroute door de stadtot daarstelling van een verbinding tusschen het spoorwegstation en de Scheve- ningsche railroute en 2°. den aankoop van het gemeente badhuis te Scheveningen. Het Hoofdbestuur der Vereenigiug ter bevordering van fabriek- en handwerknijverheid in Nederland heeft de zer dagen bij adres aan den Minister van Finantiën verzocht dat de patentbelasting moge worden afgeschaftzonder ver vanging door eenige belasting, die, onder een andere be naming, slechts zijn zou een uitbreiding van het patent tot die beroepen en bedrijven welke daaraan lot heden niet waren onderworpen. Voor het geval de geheele afschaffing niet

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1