Dingsdag 8 Maart N. 1242. A°. 1<S(|4< Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD: Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor heiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën 1-6 regels f 0.75, Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu- welijks-eu doodberigten vau 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Itotterdam te 10 u. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 45 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 in.; 9 u. 3 m. Stoomboot vau Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag chteuds 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam Beerebijt naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Post bus ligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat'sraorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. Rijks -Telegraaf. Dagelijks geopend vao 8 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11i uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—1 uur en vau 3 6 uur; der Ia- en Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Dieden c. a. benoemd A. F. van Dijk; bij het wapen der artillerie tot 2den luitenant en magazijnmeester van de 3de kl. te Bath den sergeant D. van der Linden, van het 3de regement vesting-artillerie en den lsten luitenant J. D. Clementz, ma gazijnmeester der artillerie van de 3de kl. te Fort Bath op verzoek een pensioen verleend van f 660 'sjaars; voorts tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw benoemd den heer A. Couvreurte Brussel, secretaris der interna tionale Vereeniging pour le progrès des sciences sociales. Z. M. den Koning heeft aan de commissie ter inza meling van liefdegaven voor de Zoutkampers doen toekomen een gift van ƒ150. Aanstaanden Woensdag, den 9den dezer, zal er bij HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik weder een groot bal plaats hebben. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft tot lec tor in de pathalogie en therapie aan de clinische school te Haarlem benoemd Dr. J. B. Wijnhoff. Bij ministerieele beschikking is aan J. A. Teunissen c. s. te Nijmegen tot wederopzeggingvergunning verleend voor een schroefstoombootdienst tusschen Nijmegen Rotter dam, Schiedam, Delft en 's Gravenhagetot vervoer van goederengeld en vee. - De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dagden 8sten en die van den Minister van Koloniën op Woensdag den 9den dezer, niet plaats hebben. Uit Groningen wordt berigt, dat de gemeentebestu ren in de provincie door het gewestelijk bestuur zijn uitge- noodigdom zich eenparig bij een adres tot de Tweede Kamer te wenden strekkende tot verandering in de voor gestelde wijziging van art. 246 der gemeentewet. De Gemeenteraad van Arnhem heeft Zaturdag beslo ten een adres aan de Tweede Kamer intedienen houdende bezwaren tegen de voorgestelde wijziging der gemeentewet dat plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik voort aan alleen geheven zullen worden op voorwerpen waarvan het Rijk accijns heft. De Gemeenteraad van Enkhuizen heeft den heer F. C. A. Gericke, muziekonderwijzer aan het instituut te Noord- wijk tot stadsmuziekmeester benoemd. Uit Doesborgh schrijft men het volgende: //De ver hooging van den impost op het gedistilleerd heeft, naar men ons verzekertreeds de gewone gevolgen die iedere drukkende indirekte belasting na zich sleept. Met smokkelen valt veel te verdienen en de verhoogde premie vermeerdert de begeerte, om ten nadeele van 's lands schatkist en ten bate van eigen zak de wet te ontduiken. In //den achterhoek", de streek van Gelderland die zoo uitnemend geschikt is voor dit bedrijf, worden of liever zijn reeds geheele benden ge organiseerd die hopen een goed bestaan in deze tak van verboden handel te vinden." Uit Delft wordt berigt, dat Vrijdag nacht de pianist Jaëll, die des avonds, in vereeniging met Carlotta Patti eu andere beroemde artisten aldaar een concert gaf, aan een groot gevaar is ontsnapt. Toen hij zich namelijk in het hotel Schaap te bed had begeven, zijn de gordijnen vau het ledi kant door de eene of andere oorzaak in brand geraakt, zoodat hij te midden der vlammen ontwaakte. Door het ne- derhalen der brandende gordijnen en zijn pogingen om het vuur te doovenheeft hij zich de handen zoodanig gebrand, dat hij waarschijnlijk eenigen tijd buiten de mogelijkheid zal zijn om de piano te bespelen. Met Mei aanstaande zal te Nijverdal, bij Hemmen, geopend worden een christelijke normaalschool voor onder wijzeressen, onder het hoofdbestuur van den WelEerw. heer O. G. Heldring, predikant te Hemmen c. s. Men verneemt, dat tot de oprigting dezer school reeds zeer belangrijke gif ten gegeven zijn, en dat tot hoofdonderwijzer dier inrigting beuoemd is de heer Nobels uit Arnhem. Naar men verneemt, is door mejufvrouw Anna Jel- lema, onlangs te Leeuwarden op den leeftijd van ruim 22 jaren overleden, 6000 gulden vermaakt aan het nieuwe weeshuis aldaar. Te Ambt Almelo heeft eene boerenvrouw sedert het vorige jaar aan een jongeling kost en inwoning verschaft, onder voorwaarde, dat deze als remplaqant in dienst zou treden, wanneer haar neef dit jaar een dienstpligtig nommer trok. Dit laatste is gebeurden nu is bij genees- en heel kundig onderzoek gebleken dat gedachte remplaqant wegens een verborgeu ligchaamsgebrek ongeschikt is voor de mili taire dienst. Als een curiositeit wordt uit het dorp Goirle gemeld dat iemandwiens vrouw 's nachts bevallen wasen die

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1