INTRODUCTIE-BAL MET ROZERGALOP Neêrlandsch Koffijhuis KEUKENMEID, gecristallis. Vanille der Messageries Impériales. hecht, dat zij er op aandrong om met hem naar Old England te gaan, en wel zoodanig, dat de lord werd overgehaald om haar een vrije passage met zijn jagt aantebieden. In Engeland aangekomen, begreep de Minister dat zijn positie veel, zeer veel omzigtigheid cischte; zijn galanterie echter deed hem haar een plaats in zijn woning in Hampshire aan bieden ofschoon hij het beding maakte dat zij den daarop volgenden morgen zou vertrekken. Die morgen kwamen daarmede was ook het oogenblik voor het schandaal aangebroken. Met angstige bezorgheid wees de weduwnaar reeds op het vergevorderde uur en haastte de dame om geen minuut meer te verliezen, aan gezien zij anders den trein zou missen. Naauw waren die harde woorden gesprokenof de zenuwen begonnen te wer ken en de tranen vloten als bij stroomen. De lord bleef evenwel bij zijn voornemen volhardenen de lieftallige dame moest dus van batterij veranderen en toevlugt nemen tot een schandaal. Op een snerpenden toon begon zij den //ver liefden gek" te verwijten dat zij door zijn gedrag zoodanig was gecompromitteerd, dat hare eer gebood zijn huis niet te verlaten dan als zijn wettige huisvrouw. De lord had hiervoor evenwel geen ooren en wees haren eisch ten eenenmale van de hand. Intusschen bleef de dame haar verblijf in des Ministers huis houden en zocht hulp bij gedienstige geesten. Deze raadden haar aan een eisch tegen hem intestellen wegens het verbreken van trouw- geloften. Dingsdag namiddag is in de ijzerfabriek der firma Thomas Johnson, in West-Bromwich (Engeland), terwijl aldaar een 40tal arbeiders aan het werk waren, een stoom ketel gesprongen met het ongelukkig gevolg dat de meeste werklieden zwaar of doodelijk gewond werden en zelfs zeer velen op de plaats dood bleven. De schok was zoo hevig, dat de geheele werkplaats nagenoeg vernield werddaar er onder anderen van de elf groote fournuizen slechts drie zijn staande gebleven. De gloeijende klompen steenkolen wer den zoo hoog in de lucht geslingerd, dat zij op de om liggende huizen nederkwamen en aldaar brand veroorzaak ten. Gelukkig kon men daar nog in tijds de verdere ver spreiding van het vuur beletten. The New-York Herald berigtdat men er in geslaagd is een kanon te gieten van 20 voet lengte, waarmede een kogel van een ton wigt op een aanzienlijken afstand kan geworpen worden. Men verzekert, dat de zoo hoog geroemde pantserschepen, the Warrior en la Gloire, met één schot verbrijzeld zouden worden. Voorwaar een aangenaam1 voor- uitzigt; de millioenen ponden sterling zullen dan in het water geworpen zijn FF I C IEEL WIE UfV*. Burgemeester en Wethouders van Leidendoen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 7den tot den 19den Maart e. k., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uur en des namiddags van half twee tot twee uurbehalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten dat de eerste zitting van den militieraadvoor deze gemeente wordt gehouden op Maandag, Dingsdag Woensdag en Donderdag, den 14den15den, löden en 17den dezer, des namiddags te 1 uur, in het gebouw de Lakenhal, aan den Ouden Singel Zij herinneren voorts, dat in de gemelde zitting voor den militieraad moeten verschijnen 1°. de vrijwilligers voor de militie en 2°. de lotelingendie vrijstelling verlangen we gens ziekelijk gesteldheid of gebreken, of gemis van de ge vorderde lengte; dat de lotelingen die voor dien Raad niet zijn versche nen gehouden worden geenp redenen tot vrijstelling te heb ben en voor de dienst worden aangewezen terwijl ook het niet ontvangen van een oproepingsbillet niet ontheft van de verpligting tot het verschijnen voor den militieraad of tot het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd door J. Parmentier en Zonenfabriekan ten alhier, om een smidsvuring te mogen doen plaatsen in het ketelhuis hunner stoomspinnerij aan de Mare nabij de Binnenvestgracht. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende panden, ten opzigte der infor- matiën de Commodo et Incommodo, zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 7den Maart, des voormiddags te 11 uur. Ter gemeente-secretarie is a 20 cents verkrijgbaar de Concept-Verordening op den ijk en herijk van het botervaat- werk in de gemeente Ley den. Advertentien. Te dezer stede bestaat gelegenheid om op een NOTARIS-KANTOOR ge plaatst te worden. Adres, per brief, aan het Bureau van dit Dagblad, onder letter X. Men verlangt tegen 1 Mei op een Buiteni uur van Leideneene zeer bekwame die ook geschikt is eenig huiswerk te doen. Adres, brieven francoonder let ter E, Bureau Leidsch Dagblad. ZELDZAAM AANBOD. Door eene buitengewone gelegenheid wordt te KOOP gepresenteerd PlUMil KWALITEIT bij het masje, bevattende 50 stokjes, ter lengte van 7 J- duim, a acht gulden. Wordt in blikken doos verzonden door M. CLEBAN, Huidenstraat te Amsterdam. HAARLEMMERSTRAAT. Op Zaturdag den 5den Maart 1864 om fraaije prijzen, welke aan de Dames zullen worden uitgereikt. Zonder introductie is de Entree 25 Cents. Heerendie met hunne Dames verlangen deel te nemen kunnen Kaarten bekomen aan bovengenoemd Koffijhuis. Aanvang des avonds ten 9 ure. G. A. J. TETHOBF. MARSEILLE-BATAVIA-SHANGHAI- 017ËRIjA.I%IDMAÏIJ Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPECIE. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich tingen adres bij SMITH A C°. te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3