N 1239. Vrijdag 4 Maart A°. 1/Nfi4. Binnenlandse!] IN ie u w s. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nou- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cis. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu ilotterdara te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 rn.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) haar Amsterdam, Maandag jchtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 ii.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te LI u., 's namiddags te 3 u. 45 m. '8avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Laodpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sin. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's u. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders t Maandag en Donderdag te 11 uur. ilommissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage de9 Zaturdags van 1.11 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten eu Accijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sKijks Directe Belastingen, Maaudag, Di'ngsdag, Woensdag en Donderdag van 9 mr. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der dir. bel. en ace.: te 's Gravenland c. a. G. C. G. van Ketel te Voorst; te Voorst J. C. P. Baron van Alderwerelt Houtuijnthans surnumerair der dir. bel., in- en uitgaande rechten en acc. in Gelderland; voorts is aan J. Ten Holten, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ont vanger der directe bel. en acc. te Knijpe c. a., behoudens aanspraak op pensioen. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ontvanger der registra tie en domeinen te Zevenaar F. H. Kokthans surnumerair der registratie en domeinen. Met leedwezen vernemen wijdat berigt ontvangen is van het overlijden te Harderwijk van Mr. G. A. de Mees ter, ridder der orde van den Nederl. Leeuw, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Harderwijk. Hij had zitting voor het hoofdkiesdistrict Zwolle en zou in 1866 heb ben moeten aftreden. - Door Z. Exc. den Minister van Oorlog is aan den Gemeenteraad van Deventer kennis gegevendat de vesting Deventer niet kan worden opgeheven en geen vestingwerken kunnen worden geslecht, doch dat, wanneer de gezondheid der ingezetenen daardoor mogt lijdener geen bezwaar be staat om de vestingwerken op sommige punten voor reke ning der gemeente of hare ingezetenen te verleggen. De meters-taxateurs voor den accijns op den turf zul len ten gevolge van de afschaffing voor een deel als ont vangers worden geplaatst, sommigen als ambtenaren op de grensliniën worden gebruikt voor een scherper toezigt en overigens op wachtgeld gesteld of gepensioneerd. 218 kleine bierbrouwers in Limburg eu 213 in Noord- Brabant komen ook tegen het ingediend wetsontwerp op den bieraccijns in verzet en hebbeu een grooten brief gerigt aan de groote brouwers in Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht, waarin zij aantoonen minder de verhooging van den accijns te duchten dan de verandering van den grond slag. Zij zeggen daarin//hoe zullen wij de concurrentie met u volhouden, bevoorrecht als gij zijt bij art. 33? Gij moogt voor een brouwsel afdalen tot 18 pond meel, terwijl wij niet beneden de 2 8 pond mogen. Gij moogt uw meel geheel of gedeeltelijk in ketels bewerkenterwijl wij uit sluitend aan de roerkuip gebonden blijvengij moogt alle verbeteringen ia uw fabrijkaadje brengenterwijl wij op den voorvaderlijken voet moeten blijven voortwerken. Gij moogt.... het is genoeg. Men begrijpt ons. Waar jagers zijn daar is wild en waar men veel ambtenaren ziet daar is sluikhandel niet verre. Het is niet uit teedere zorg voor de schatkist, dat sommigen den nieuwen grondslag zoo gretig omhelzen." De Gemeenteraad van Deventer heeft 11. Maandag be sloten tot de opheffing van het Athenaeum en de oprigting van een hoogeren burgerschool met 5jarigen cursus waar- voor het Rijk een subsidie van 7000 gulden 's jaars zal verleeuen. Sinds eenige jaren werden door de Pruissische rege ring een aantal teekenvoorbeelden uitgegeven, ten gebruike aan de technische scholen in dat rijk. Een exemplaar van al die platen is door de Pruissische regering kosteloos af gestaan aan de industrieschool van de afdeeling Zwolle der Vereeniging ter bevordening van fabriek- en handwerknij verheid in Nederland. De collectie bevat 330 zeer uitge werkte, deels ook gekleurde platen, met de daarbij behoo- rende verklaringen. Door de heeren Bakker en de Bruijn Kops te Breda is in het locaal der groote Sociëteit aldaar een toestel ge plaatst, om de tabaksrook en onaangename lucht door een verwarmden of kouden luchtstroom te vervangen. Dit werk tuig, waarvan de proef dezer dagen genomen is, heeft ten volle aan de verwachting voldaan en strekt de vervaardi gers tot eer. Met dat toestel toch kunnen iedere minuut 300 kub. ellen versch verwarmde lucht geproduceerd wor den zoodat in zes minuten de luchtstroom door de geheele zaal vervuld wordt. Volgens de Zierikzeesche Courant is een Deensch oor logsschip dat volgens gerucht voor het Goereesche zeegat kruisende was, dezer dagen ook voor de Brouwershavensche eu Zierikzeesche zeegaten gezien. Uit Curasao meldt men ons dd. 3 FebruarijHet is hier tegenwoordig zoo stil en er gebeurt zoo weinig bij zondersdat het bijna der moeite niet waard is, om een correspondentie te voeren. En dat is aan den eeuen kant wel gelukkig, want het is een bewijs, dat op ons eiland rust en vrede en een betrekkelijk welvaren heerschthet geen over het algemeen nog al het lot van ons eiland is. Alleen heerscht die gewenschte vrede thans niet in de Is-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1