:H KEUKENMEID, gecristallis. Vanille 4 en h\ pCts. Maandag, Dingsdag en Woensdag e. k. 33. - BOTERMARKT. - 34. Geveilde Perceelen. Advertentièn. ZELDZAAM AANBOD. Hypotlieek-Oblig-atlën. Hoopjes! Hoopjes! Hoopjes! zullen de nog overgeblevene Lappen van diverse Goederen van de Opruiming tegen spotprijzen worden uitverkocht. PS. Wij nemen de vrijheid onze geachte begunstigers, vooral bij de tegenwoordige zeer hooge prijzen der goederenop dit voor deel attent te maken. Tentoonstelling van Voorwerpen van Gedroogde Natuurlijke Bloe men ImmortellenMossen en Grassen die hem het adres kwam overhandigen verklaard //dat hij de rechten van Denemarken met kracht verdedigen en niet gedogen zal dat de tegenwoordige verhouding tusschen De nemarken en Sleeswijk worde verbroke." De Italiaansche Minister van Financiën heeft bij de Kamer van Afgevaardigden een wetsontwerp ingediend tot betaling van li millioen schuld, door de Bourbonsche dy nastie in de Napolitaansche provincie nagelaten. De administratie der posten en telegrafen in Belgie heeft dezer dagen bepaalddat te beginnen met 1 Februarij de telegraaf-brueaux der voornaamste steden dagelijks den koers der staatsfondsen op de beurzen van Brussel en Ant werpen ontvangen zullen en dat deze koersen dadelijk na de ontvangst zullen worden aangeplakt, en het publiek tot de kennisneming er van zal worden toegelaten. Er zal tegen betaling van 5 0 centimes een authentiek afschrift mogen gegeven worden van het bulletin der twee genoemde beur zen. De personendie zich voor een maand abonneren zullen het bulletin aan huis ontvangen. Uit het budget der stad Parijs blijkt, dat 1500 francs worden toegekend aan de stadsbibliotheek en 56000 francs ten behoeve van wedrennen. Zondag heeft de Vrijmetselaarsloge der Frères inse parables te Parijsin de feestzaal van het Groot Oosten van Frankrijk, een concert gegeven, ten behoeve der ver zorging van weezen, tot bijwoning waarvan ook dames en oningewijdentegen betaling van 5 francs, toegelaten wer den. In de prospectus merkte men deze eenigzins vreemd- luidende aansporing' tot deelneming aan de bijeenkomst op »De maarschalk Magnangrootmeester der Ordeheeft wel de toezegging willen geven van deze muziekal® uitvoering met zijn tegenwoordigheid en die zijner geachte familie te dat de Israëliten daar voortaan gelijke rechten zullen heb ben als de overige inwoners. He gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris A. J. Rijshouwer te Soeterwoudeop Zaturdag den 27 Februarij 11., in het logement den Burg, van Een huis en erve aan de Noordzijde van de Hoogewoerd Wijk III, N°. 332. Kooper S. van der Kamp alhier voor f 2000. Een dito met tuingrond en schuurtje in de Baatstraat, Wijk V, N°. 561. Kooper J. van der Tas alhier voor f 790. De overige perceelen zijn niet verkocht. OFF14JIKK]L N1|2|jW9. vereeren. Sir Mozes Montefiore, die in het belang der Engel- sche Israëliten naar Marocco is vertrokken, heeft alle mo gelijke zelfvoldoening van zijn pogingen. In Gibraltar terug gekeerd heeft hij aan eenige Engelsche bladen medegedeeld Burgemeester en Wethouders van Leidendoen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 7den tot den 19den Maart e. k., in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Br&ndewijnsteeg en op de Oude Vest, des voormiddag van half negen tot negen uur en des namiddags van half twee tot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Abram Israel Kiek jm. 34 j. en Vroukje Dwinger jd. 22 j. - Daniel Zaalberg jm. 35 j. en Cornelia Hoo- gendoorn jd. 27 j. Gerrit van de Ven jm. 31 j. en Eliza beth Maria Henderika Stoelendrager jd. 3 3 j. De Burgemeester van Leiden brengt bij deze ter ken nis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1864/65 in het bezit wenschen te zien van Jagt- of Vischactenof wel van kostelooze vergunning tot uitoefening der Visscherij dat de blanco-verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij, be hoorlijk ingevuld en onderteekend, vóór den 15den April dezes jaars moeten terug bezorgd zijn, ten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland te worden ingezonden. Men verlangd tegen 1 Mei op een Buiten-t uur van Leideneene zeer bekwame die ook geschikt is eenig huiswerk te doen. Adres, brieven francoonder let ter E, Bureau Leidsch Dagblad. Door eene buitengewone gelegenheid wordt te KOOP gepresenteerd PRIMA KWALITEIT bij het masje, bevattende 50 stokjes, ter lengte van 7 duim, a acht gulden. Wordt in blikken doos verzonden door. M. CLEBAN, Huidenstraat te Amsterdam. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven opeischbaar den 29sten Februarij 1864 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rentebetaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dami, op Maandag den 29sten Februarij 1864 en volgende werkdagen. BAZAR, E. H. KRELAGE en ZOONBloemisten en Zaadhandelaars te Haarlem berigten dat van heden af hun WINTERTUIN weder op dezelfde wijze als vroeger, ter bezigtiging is geopend. De WINTERTUIN bevindt zich op de Bloemisterij aan den Kleinen Hout weg, N°. 146. De ingang is door de laan naast het kantoor. Met rijtuig kan men tot voor den wintertuin komende inrij is door de gemelde laan aan den Kleinen Houtweg, de uitrij door den Lange Poelaan. De wintertuin is voor inwoners van Haarlem en omstreken dagelijks, be halve des Zondags, geopend, van twee lot vier ure des namiddags. Aan vreemdelingen zal, zoo veel mogelijk, ook op andere tijden toegang worden verleend. In den wintertuin vindt men steeds een ruime keuze van bloeijende- en an dere planten terwijl er tevens Bouquettenenz. voor elk doel worden vervaar- digd. Op dezelfde uren als de wintertuin is in de lokalen 146, Kleine Houtweg, opengesteld, eene ter welker bezigtiging men beleefdelijk wordt uitgenoodigd.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3