Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. De bestuurders zijn de HH.Farmery Johns Law, voor zitter in diezelfde hoedanigheid van de bekende'Londensche Omnibus-Compagnie; N. D. Goldsmid, te 'sHage; James F. Gregoryte BrusselP. J. Landrybankier te 's Hage H. Lauer, bestuurder van de Londensche Omnibus-Comp.; J. van Lennep, bestuurder van de Amsterdamsche water leiding-maatschappij en de luit.-kol. A. Macdonaldjur. van de United Service-club. Solliciteurs voor Nederland de heer J. de Bas, te 's Hage en makelaar de heer P. J. Landryte 's Hage. Het doel der Maatschappij is om in Nederlandsche ste den die daaraan behoefte hebbenpaardenspoorwegen aan te leggen. Reeds is, zoo als men weet, een concessie van '8 Hage naar Scheveningen (zoo als een Engelsch berigt zegt, het Brighton van Holland) verleend, en er zijn overeenkom sten tot meerdere soortgelijke concessiën in overweging. De compagnie is op het reeds bestaande contract gegrond om een dubbele linie van 's Hage naar Scheveningen te leggen daartoe zal zij het land aankoopende liniën aanleggen en van al het materieel voorzien voor de som van 40,000. Reeds zijn de werkzaamheden aangevangen en in de maand Mei aanstaande zullen die voltooid zijnzoodat de dienst zal kunnen beginnen. In de Woensdag te Leeuwarden gehouden vergade ring van de Vereeniging Nijverheid trad als spreker op de heer J. Romein Jr., die het stoomwerktuig, meer bepaald den locomotief, behandelde en de werking daarvan door proeven aanschouwelijk maakte. Alleraardigst was die om een Seraphine-orgel door stoom in beweging te brengen, waardoor men het vreemde verschijnsel had van musiek door stoom. Als een bewijs, hoe verbazend de waarde van lande rijen te Enschedé in de laatste jaren is gestegenkan die nen dat voor eenige dagen door een industrieel voor een perceel weiland, dat voor 30 jaren voor 100 is verkocht, vruchteloos 5000 is geboden. Woensdag avond overleed te Bergen-op-Zoom aan de gevolgen van het misbruik van sterken drank een dragonder' van het detachement, dat aldaar de officieren in de rijkunst oefent. Hij had Damelijk een weddenschap aangegaan om tonder tusschenpoozen een kan jenever uittedrinken. Hy deed dit, maar moest het met den dood bekoopen. Beroepen tot predikant bij de Christelijke Afgeschei dene Gereformeerde gemeente te Wilsum in het graafschap Bentheim Ds. W. Coeling te Genemuiden. Bedankt voor het beroep naar Kampen door Ds, W. H. Gispen te Giessendamnaar Winschoten door Ds. C. B. de Beer te Embden en naar Idsegahuizen door Ds. B. J. Ben- nink te Stedum. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 35°, des avonds te 8 uur 35°, te 1U uur 34°. Zaturdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 3 5°, te 12 uur 42°, des namiddags te 4 uur 43°. De deputatie uit Sleeswijk, die Woensdag in het bij zijn van den President-Minister von Bismarck, een lang durig onderhoud met den Koning had, heeft nog dienzelf den avond reeds de reis naar Weenen met den sneltrein voortgezet. De menigte sneeuw die gevallen is belet het voort zetten der belegeringswerken voor Duppel. De Pruissische militaire werken in de baai van Kiel worden insgelijks door het slechte weder belemmerd. In de Hannoversche Kamer der Afgevaardigden sloeg de heer Benningsen Woensdag als amendement voor, dat een commissie uit de beide Kamers benoemd zou worden om de rechten des Hertogs te onderzoeken, en zich met de zaken van Sleeswijk-Holstein bezig te houden. In weerwil van dsn tegenstand der Regering is dit amendement met een groote meerderheid aangenomen. Tol op 11. Zondag hadden 14 Pruissische schepen een toevlucht gezocht in de haven van Falmouth, ten einde beveiligd te zijn tegen Deensche kruisers. Bij het Fransche gouvernement bestaat het voornemen omnaar het voorbeeld van Amerikade geneeskunst en den verkoop van artsenijen geheel vrij te laten. De medische faculteit zou blijven bestaan, maar men zou het aan den vrijen wil van het publiek willen overlaten of het van de diensten van gepromoveerden of van die van gewoon particu lieren gebruik wil maken. Een depêche uit Lissabon zegt dat de Engelsehe Ka- naalvloot aanstaanden Zaturdag naar Portland onder zeil gaat. Tussehen Genua, Turijn en Milaan bleef volgens de laatste ontvangen berigten de gemeenschap sedert eenige dagen door de ontzettend groote menigte gevallen sneeuw gestremd. De Times zegt in zijn beursberigt: Volgens brieven uit Athene zegt het Grieksohe gouvernement te verwachten dat het de inwilliging van de beschermende mogendheden ontvangen zal op het voorstel om aan de houders van Griek sohe staatsschuld nieuwe 3 pCts. schuldbrieven aantebieden en wel ten bedrage van 20 pCt. van het kapitaal der be staande schuld, en van 10 pCt. van de achterstallige cou pons. Daarbij wordt gevoegd dat, zoodra die inwilliging ontvangen is, het bedoelde voorstel door de dagbladen ter kennis des publieks zal worden gebragt, en de fondsenhou ders zullen worden uitgenoodigd opgave intezenden van het bedrag hetwelk zij meenen hun toetekomen. De gehoudene verkooping ten overstaan van den no taris P. Muller, den 26sten dezer, in het logement den Burg alhier, van Een huis met werkhuis en erf aan de Noordzijde van de Hoogewoerd, Wijk III, N°. 339. Kooper J. J. van Wen sen voor ƒ1705. Drie partijen Weiland, gelegen in den Ringlandschen- of Oostpolder, gemeente Valkenburg, ter grootte van 4 bun ders, 99 roeden en 90 ellen. Kooper J. J. Wolff van Ley- derdorp voor ƒ5325. Eene partij Warmoeslandgelegen onder de gemeente Soe- terwoude op Amul, ter grootte van 62 roeden en 82 ellen. Kooper E. B. Tak van 's Hage voor ƒ1200. Ten overstaan van den notaris J. A. Prijn, van Een huis en erve met fabriek met grooten tuinaan de Oostzijde van dc Hooigracht, Wijk VII, N°. 765. Koöper C. de Graaf qq. van Leyderdorp voor ƒ12,200. Een derde gedeelte in den Leidschen Schouwburg met een derde gedeelte in alle decoratiën'en een derde gedeelte in 2 huizen en erven op de Oude Vest, Wijk VI, N°. 1238 tot en met 1240. Kooper D. A. Schretlen voor ƒ5000. Een huis en erve aan de Oostzijde van de Middelste- gracht Wijk VII, N°. 607. Koopers de Gebr. Parmentier, voor 575. Een pakhuis gelegen als voren, Wijk VII, N°. 549. Kooper W. Kooreman voor ƒ65 5. Vier perceelen Wei- of Hooiland, gelegen in den Boost- polder onder de gemeente Leyderdorpter grootte van 4 bunders, 87 roeden en 90 ellen. Kooper T. Muller Masfis aan den Bildt voor ƒ7400. Eene partij Wei- of Hooiland, gelegen in den Minnikpolder, gemeente Leyderdorp, ter grootte van 5 bunders, 3 5 roeden en 40 ellen. Kooper P. de Graaf van Leyderdorp voor ƒ9081,50. Drie partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, is eerst in bod gebragt op 8000 door J. J. Wolff van Leyder dorp maar geen borg kunnende stellen is het herveild en alzod koopers geworden E. Zirkzee van Schellinkhout en C. de Graaf van Leyderdorp voor 7800. Vijf partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, ter grootte van 6 bunders, 71 roeden en 70 ellen. Kooper A. Smit van Schellinkhout voor ƒ10133,50. Zes partijen Wei- of Hooilandgelegen in de Zijllaan en den Meijepolder en Stadspolder, ter grootte van 8 bunders, 24 roeden en 80 ellen. Kooper J. de Graaf van Leyderdorp voor ƒ12190. Eene partij Wei- of Hooilandgelegen in den Stadspolder, ter grootte van 2 bunders, 33 roeden en 60 ellen. Kooper P. Dreef voor 423 5. Drie partijen ditogelegen als vorenter grootte van 3 bunders, 52 roeden en 68 ellen. Kooper H. Filippo Jz. voor 8200. Drie partijen ditogelegen als voren ter grootte van 4

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2