Anthony van Hoboken WINKEL-DOCHTER FAILLISSEMENT. Naar Batavia en Sourabaya 3de druk. - Goedkoope uitgave. 4 en bl pCts. AdVertentiên. Hypotheek-Oblig-atiën. AMBACHTEN EN FABRIEKEN'. van Monacosouverein van het stadje van dien naam en het daarbij behoorende grondgebied, tellende 1200 inwo ners, heeft aan Koning Christiaan IX toegezonden de in- signiën van ridder grootkruis der orde van den Heiligen Karei. In de geleidende missive wordt gezegd, dat de be- noemings des Konings moet worden beschouwd //als een bewijs van 's Vorsten deelneming in de rechtvaardige zaak van Denemarken. De Kölnische Zeitung bespreekt de kandidatuur van den groothertog van Sleeswijk-Holstein waarvoor die Vorst dan zijn landje zou afstaan aan Pruissen. Dit planzegt genoemd blad, bestaat inderdaad bij sommige diplomaten. Geen wonder dat de Oldenburgsche Vorst geneigd zou zijn tot die ruil; het doet de Köln. Zeit. denken aan de anec dote van den Vorst van Hohenzollern, die uit het venster van zijn slot te Hochingen den blik latende weiden over Zwabenin zoet gepeins verdiept, sprak: //Het zou toeh zoo kwaad niet zijn als ik Wurtemberg er bij had." Van een doorgaans goed onderrigte zijde wordt ver zekerd, dat het leger onder het bevel van den generaal von Benedekin het Lombardisch-Venetiaansch Koningrijk staande, binnen 14 dagen met 50,000 man zal worden vermeerderd. In vele werkplaatsen te Parijs laat men protest tegen het bekend manifest der 54 handwerkslieden teekenen, waarin deze de candidatuur voor het Wetgevend Ligchaam uit hun nen stand verlangen. Onder het volk loopt het gerucht dat onder de medeteekenaars van dit manifest valsche broe ders schuilen. Men kondigt het huwelijk aan van jonkvrouwe Sina dochter van den bekenden baron Sina en zuster van Prinses Upsilantimet den graaf de Castriesbroeder van de echtge- noote van den maarschalk Mac Mahonhertog van Magenta en eenig erfgenaam van den titel van hertog de Castries. De huwelijksgift van de bruid bedraagt 6 millioen frs. Volgens een gerucht, is de vrouw ontdekt aan wie Shaw in den nacht volgende op den diefstal der diamanten van den hertog van Brunswijk 1400 frs. heeft gegeven en is de hand gelegd op de diamanten ter waarde van ruim 200,000 francs, welke hij mede aan die vrouw had ge schonken. Onder de oorlogzuchtige geruchten die Dingsdag te Parijs in omloop warenbehoort er eenvolgens hetwelk alle officierendie verlof bekomen haddenbij hunne rege- menten teruggeroepen zijn alsmede dat de pa&rden van den Keizer in het vuur geoefend worden men schiet namelijk nu en dan geweren, pistolen en vuurwerk voor en naast hen af, ten einde hen op de losbrandingen op het slagveld voorte- bereiden. l)e dag van Woensdag kenmerkte zich te Londen nog door een vreesselijke strafoefening. Vijf misdadigers werden bij Old Bailey ter dood gebragt. Die rechterlijke wraaknemingin naam der menschheid gedaan en slechts door de wet gebillijkt, heeft bij eiken weldenkende een treurigen indruk gemaakt. Men moet het betreuren dat de doodstraf nog blijft bestaan en dat er geene afdoende po- pingen in het werk worden gesteld om haar afteschaffen. 80,000 a 100,000 menschèn woonden de strafoefening bijen tallooze weddingschappen waren aangegaan op de meerdere of mindere koelbloedigheid van de slagtoffere. Ook die menschen maksn er aanspraak op, beschaafde Christe nen te zijn. OFFICIEEL KIEUW». Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 22 Februarij 1864. 1 wegens het uitslaan van karpetten na den gezetten tijd. 3 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het rijden door de Vrouwesteeg in een verkeerde rigting. 2 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens staande op den kantwal te baggeren. 5 wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 6 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 9 wegens overtreding van art. 315 algemeene politie-veror- dening. Men verlangt in een tapisserie-winkel met Mei e. k., eene met het vak bekend en van goede ge tuigenissen voorzien. Adresmet gefran keerde brieven, onder letters Z. A., aan het Bureau Leidsch Dagblad. ligt te AMSTERDAM in lading het snelzeilend FREGATSCHIP Kapitein H. P. HAZEWINKEL. Door deszelfs ruime en uitmuntende inrigtingen bijzonder voor passagiers aantebevelenvarende een geëxamineerden Doctor. Adres ten kantore van G. W. VAN BARNEVELD KOOIJ. De Snelpers. Het is een Boek dat ons een blik doet werpen op het gebied der Uitvindingen, Ambachten en Fabriekenzóó populair als nog geen volks-litteratuur er een kan aanwijzen. Bij het inzien van den Inhond tal de rijkdom van het werk blijken, welk» billijken prijs nog niet it overtroffen. Bij vonnis der Arrondissement-Regt- bank te Leidendd. 23 Februarij 1864, is IZAAK KOOREMAN, Blikslager en Lampenmakerwonende te Leidenver klaard in Staat van Failissement aanvang genomen hebbende den 22 der zelfde maandwaarbij tot Regter-Commis- saris is benoemd de Edel-Achtbare Heer Mr. F. B. CONINCK LIEFSTING, Reg- ter in voorz. Regtbank en tot Curator de OndergeteekendeAdvocaatte Leiden. Mr. J. C. DU PUI. AFLOSSING Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven opeischbaar den 29sten Februarij 1864 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster dam, op Maandag den 2 9sten Februarij 1864 en volgende werkdagen.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3