N\ im Vrijdag 26 Februarij. A0 1S64. LEIDSCH DAGBLAD Dece Courant reriehgnt elkon dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koit voor Tuiden 1.95, od franco per poet 2.80 in de drie maanden. A faonderlrjke Nona- aiors Vijf Cent». Prjj» der Advertentie» 1-6 regele 0.76. iedere regel meer 12} Cte. Geboorte-, ha telijk»- en doodberigten van 1-1 regele0.90. Iedere regel meer 15 CU. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cta. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 a. 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 2 u. 59 ra.; 6 n. 9 i»s 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te S o. 44 m.; 11 u. 46 ra.; 2 u. 4 ra.; 4 u. 52 m.; 9 a. 8 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oohtends 4 de overige dagen nitgeconderd de Zondag 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 n. 'snamiddags. Postbueligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek va ep de Nienwstraat: 's morgen» te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 a. an 4 a. 45 m. '«namiddag». Oost-Indische Landpost. Ovsr Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 22; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sua. tat 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uurm. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdageiijke te 10 sur.- President der Oommissie van Fabricage de» ZaturJag» van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 -4 uur. i'ieeamrie, dagelijks van 102 uur. - üe Gemeente- Architect ia ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'e morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur eu van 36 «ur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnaeu dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9S uur. van Zegel, Registratie dagelyks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnmiiandsch Nieuws. Bij Zr. Ms. besluit is de heer G. F. Plate benoemd tot consul der Nederlanden te Kanagawa. Aan de leden van de Tweede Kamer zijn gedrukt rondgedeeld de adressen: 1°. van practiserende geneeshee- ren te Botterdamhoudende bezwaren tegen de ontwerpen nopens het geneeskuudig Staatstoezigt enz. en 2°. ran Mr. H. Obreennotaris te Leidenmet zijne medeleden van het Hoofdbestuur der broederschap van de notarissendie nader aandringen op de vroeger door hen ontwikkelde be zwaren tegen het ingediend wetsontwerp nopens het recht van registratie. Een belangrijke onteigeningszaak is Donderdag door den Hoogen Baad (burgerlijke kamer) behandeld. Twee aau- j zienlijke vreemdelingende gravin de Gelves en de markies I de Grimaldi der Prinsen van Monaco, vertegenwoordigd door daartoe benoemde bewindvoerders, de heeren Haenen en van St. Fijt, zijn in cassatie gekomen van twee vonnissen der rechtbank te Maastricht, gelastende onteigening hunner eigendom men tusschen Maastricht en Boermond gelegen. Hun advocaat Mr. Wintgens heeft twee verschillende gronden ont wikkeld namelijk dat het aanbod van schadeloosstelling voor verschillende perceelen afzonderlijk had moeten geschieden en niet in een globale somen dat de schadeloosstelling is verschuldigd wegens het verlies van genot van tegen lagere dan de gewone renten op het goed gevestigde onopeischbare kapitalen. Voor den Commissaris des Konings in Limburg trad op Mr. G. M. van der Linden. De proc.-gen. zal op 29 dezer conclusie nemen. - De arr.-rechtbank te 's Gravenhage heeft opgemaakt de navolgende aanbevelingslijsten: voor rechter-plaats ver van ger Mr. J. G. BochussenMr. N. W. Baron du Tour van Bellimhave en Mr. C. van Zegwaard, advokaten bij den Hoogen Baad der Nederlanden; en voor kantonrechter al daar Mr. H. P. J. Tollens, lid van de arr.-rechtbank alhier; Mr. F. Canter Alta, kantonrechter te Noord wijk eu Mr. C. J. Loncq, gewezen referendaris bij het ministerie van Binnenl. Zaken. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Dingsdag den coon van den timmerman v. G. aldaar, ter zake van het in den avond van den 19 den Januarij 11., voorzien van een ralschen baard, met voorbedachten rade, moedwillig mis handelen en verwonden van den heer B. overeenkomstig het requisitoir van 't officie, veroordeeld tot 4 maanden cellu laire gevangenisstraf. -Voor de stemming voor een lid voor den Gemeente raad van Botterdam waren heden aldaar ingekomen 667 billetten waaronder 12 van onwaarde; hiervan vereenigden op zich: de heer P. Hudig 279, Dr. P. C. Meerburg 215, de heer J. Voorhoeve 64 en Mr. L. G. Greeve 54 stem men. Herstemm. op 9 Maart tusschen beide eerstgenoemde. Uit Zwolle meldt men *Naar alle waarschijnlijkheid zal de kolossale spoorwegbrug over den IJssel aan het Ka ter veer bij Zwolle biunea 4 maanden gereed zijn. Deskundigen roemen niet alleen de constructie, maar ook de netheid en den sierlijken, oogenschijnlijk ligten vorm vau dit werk en tevens de vlugheid die de Fransche arbeiders in hun arbeid aan den dag leggen. Men ziet hieruit, dat de bruggenbouw iu de laatste ja ren, in menig opzigt, zeer is vooruitgegaan en onze inga- nieurs en werklieden kunnen vau hunne Fransche kunst broeders, die in verschillende rijken van Europa bruggen hebben gelegd, veel, der navolging waardig, leeren." Te Schiedam had bij de plaats gehad hebbende loting voor de dienst der Nationale Militie een vreemd geval plaats dat trouwens ook meer zou kunnen voorkomen, namelijk, dat geen nummer in het lotingglas aanwezig was voor den laatsten loteling, zoodat aan hem zonder trekking één meer dan het hoogste nummer werd toegewezen. Volgens telegraphisch berigt was Woensdag te Keulen de Bijn zonder ijs. Dingsdag vertoonde zich nog drijfijs bij Oberwesel. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Engwierum Ds. H. Bietveld Creyghton te Polsbroek. Dit is reeds de 17de beroeping in dezelfde vacature. Bedankt voor het beroep naar Heudrik-Ido-Ambacht door üs. W. Astro te Amerongen. De feestviering van het hier in bezetting liggend bs- taillon infanterie, bij gelegenheid van 's Konings verjaardag, was, naar wij vernemen, niet geëindigd met het assaut, dat in den Leidschen Schouwburg gegeven werd. Na den afloop werd zij meer van huishoudelijken aard want in de kazerne aan de Morschpoort vereenigden zich de manschap pen om aldaar te ontvangen de gratificatiën brevetten en eereprijzen die aan de meesters en leerliugen waren toege-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1