Buitenlandsch Nieuws. was geweest en hoe deze daarbij had voldaan? Verder wilde hij de aandacht vestigen op stoombrandspuiten welke thans te Londen en te Antwerpen gebezigd wordenen meende hij aan de commissie de vraag te mogen rigtenin over weging te willen nemen of het ook in het belang der ge meente zoude zijn, om deze aanteschaffenvooral bij het 'bestaan van vele hooge gebouwen in de stadwelke met de gewone brandspuiten moeijelijk te bereiken zyn? De Voorzitter van den Raad zou de eerste vraag ter be antwoording aan den voorzitter der commissie voor de ge meentewerken overlaten. Wat de tweede vraag betrof, kon hij de verzekering geven dat het een punt van onderzoek uitmaakt of het geraden zoude zijn zoodanige stoombrand- spuit als de heer Ledeboer bedoelde aanteschaffen. De heer J. van Vollenhoven beaamde zulks en voegde daar nog aan toe, dat de zaak ook reeds vroeger door de commissie overwogen was, maar men het toen niet raad zaam geoordeeld had een voorstel tot aanschaffing van een stoombrandspuit te doensedert waren echter belangrijke verbeteringen in dat werktuig gebragt en de zaak werd nu op nieuw door de commissie onderzocht. Wat de vraag betrof door den heer Ledeboer gedaan nopens de nieuwe soort brandspuit, door de gemeente eenigen tijd geleden aaugekocht, moest de spreker verwijzen naar het rapport van den directeur der gemeentewerken, dienaangaande aan den Raad medegedeeld daar die spuit geheel voldeed aan hetgeen in dat rapport was gezegd. De heer Ledeboer hernamdat hij gaarne zoude verno men hebben, of die nieuwe spuit bij den laatsten brand in gebruik is geweest en meer kracht betoond heeft dan de andere spuiten. De heer J. van Volleuhoven antwoordde, dat die spuit thans niet was gebruikt, dewijl zij nog niet in dienst was gesteldaangezien aan haar gebruik zoowel voor- als na- deelen verbonden waren. De wed. R. te Genemuiden heeft met Kerkvoogden der Hervormde kerk een jaar gepleit over een stoel in de Genemuider kerk. Zij heeft haar proces verloren. De stoel, waarop zij nu niet zitten mag, kost haar ongeveer 600 gulden. In den nacht van Zondag op Maandag 11. heeft men in de buurtschap Rhienderen onder Brummenaan den straatweg van Zutphen naar laatstgemeld dorp, weder ge poogd intebreken in een huis bewoond door de dames D. De dieven waren reeds bezig met loopers de deur te ope nen toen de dienstmaagd, gedruisch hoorende, hevig aan een bel begon te trekken hetgeen teu gevolge had dat de lastige bezoekers, met achterlating hunner valsche sleutels, onverwijld het hazenpad kozen. Naar men verneemt, zijn ook in de afgelegen woningen onder de gemeente Apeldoorn dergelijke pogingen aangewend. Men zegt verder, dat op de huisdeur eener woning de volgende brutale woorden ge vonden zij u Wij zijne met ons achten En stelen alle nachten Te lui om te werken Plunderen we de kerken. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan Ds. J. Steenberg, predikant te St. Annalanden het pro vinciaal kerkbestuur van Utrecht aan üs. M. B. Romeny predikant te Montfoort, beiden op hun verzoek, eervol eme ritaat verleendintegaan 1 Julij a. s. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Hendrik- Ido-Ambacht Ds. W. Astro te Amerongente Boven-Har- dinxveld Ds. D. Niessen te Giessên en Rijswijk; te Holland- scheveld Ds. A. Meerdink te Scheveningen te Dedemsvaart Ds. C. P. van Tooren te Katwijk aan Zee; te Burum en Munnekezijl de kandidaat G. J. van Lindonk en te Losser de kandidaat J. D. C. Koch Jr. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 29°, des avonds te 8 uur 28°, te 10 uur 2 7°. Zaturdag morgen te 5 uur 28°, te 8 uur 29°, te 12 uur 33°, des namiddags te 4 uur 31°. De Waldensische predikant Dr. Revel deelt mede dat de lezing van het geschrift van Prof. Rénan bij een hooggeplaatste familie in zijn streekRoomsch Katholiek door geboorte, opvoeding en stand in het maatschappelijk leven, hejt gebruik van den Bijbel aldaar meer en meer be vordert. Om de meuigvuldige aanhalingen van Bijbelteksten in dat werk te kunnen nagaan, kwam er behoefte aan een Bijbel. Het gevolg daarvan was, dat ieder lid van die fa milie zich er een aanschafte en de buren dat voorbeeld vol genzoodat die het werk van Rénan wenschen te lezen, zich te gelijkertijd van Bijbels voorzien. De plotselinge dooi van 11. Zaturdag en Zondag heeft de rivieren Rije, Derwert en Ouse met derzelver zijtakken zoodanig doen rijzendat zij overstroomen en het omliggende land onder water zettedenwaardoor veel schade en ongele genheid is te weeg gebragt. Uit Parijs meldt men, dat de nieuwe regeling van de suiker-rechten weinig bijval in de wetgevende vergade ring vindt. Voor eenige dagen wandelde Keizer Napoleon, slechts door een adjudant vergezeldlangs den vijver in het Bosch van Boulognetoen de bal van een in de nabijheid spe lenden knaap voor de voeten van Z. M. heenrolde en in het water ware gevallenzoo de Keizer dien niet met zijn stok had tegengehouden. De kleine eigenaar van den baleen frissche, roodwangige en zeer elegant gekleede knaap, kwam aanhuppelen en nam blijkbaar verheugd den bal van den hem onbekenden heer aan. //Kent gij mij?" vroeg de Kei zer, terwijl hij het kind een kus gaf. //Neen." //Nu, zeg dan aan uw vader, dat de Keizer uw bal aan het water tegengehouden en u bovendien een kus gegeven heeft." //Dat zal ik papa niet zeggen." //Waarom niet?" //Papa zou boos op mij zijn, dat ik met den Keizer kennis heb gemaakt. Hij scheldt den geheelen dag op hem en houdt volstrekt niet van hem." De Keizer lachte en de adjudant vroeg: //Wat doet uw papa dan, kleine? Op fleren toon antwoordde het kind; //papa doet niets, hij is senator!" Lagcheod zeide hierop de Keizer tot zijn adjudant: //Genoeg, laat ons gaan. Gij weet dat in Frankrijk het onderzoek naar het vader schap verboden is." Een vier en vijftigtal Parijsche werklieden heeft on langs een soort van staatkundig maatschappelijk manifest of pro gramma openbaar gemaakt, dat in verschillende dagbladen opgenomen is. Het getuigt van zeer verheven gevoelens en is in een zeer bekwamen vorm vervat. Het recht op den arbeiddat van vereeniging en tot het uitoefenen van alle staatkundige en maatschappelijke rechten wordt daarin ver langd. De onderteekenaars spreken van hunne eenstemmig heid bij de jongste verkiezingen en kondigen aan dat zij voor de aanstaande Wetgevende Vergadering kandidaten uit den werkenden stand zullen voorstellen. Den heer van Evengemeente-archivaris van Leuven is het door ijverige nasporingen gelukt aan het licht te brengen dat de beroemde Belgische schilder Quentyn Met- sys in 1466 in genoemde stad werd geboren. Tot heden bestonden onzekerheid en twisten over de geboorteplaats van dien kunstenaar. De Spaansche bladen deelen de namen mede die de pas geboren Spaansche Prinses bij haren doop ontvingzy heeft er niet minder dan 92. Behalve die namenwelke de geestelijke haar schonk gaf Z. M. de Koning aan zijn dochter nog het ordelint der Maria- Louisa-orde. Tusschen de beide neger-republieken Haïti en Liberia in Afrika is een verdrag van handel, scheepvaart en vriend schap gesloten. Het is onderteekend door den heer Dubois als vertegenwoordiger van Haïti en Ralstonconsul-gene raal van Liberia. Een der artikelen zegt, dat de slaven handel gelijk gesteld wordt met zeeroof. Hij is ten strengste verboden en de vaartuigen van beide statenwelke zich met dien verboden handel mogten inlatenworden behan deld en gestraft volgens de wettenwelke tegen den zee roof bestaan. Promotiëuaan de Leidsche Hoogeschool. 20 February. - Tot Doctor in het Romeinsch en Heden- daagsch Rechtde heer W. F. Frijlinckgeb. te Lith met een academisch proefschrift, getiteld: Bijdrage tot de leer der Deelbaarheid deelbaarheid van zaken en rechten

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2