N°. 1229. Maandag 22 Februarij. IN64 Binnenlandsch Nieuws. LE1DSGH De»e Courant versehjjnt alken dag, be- halre Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franeo per post 2.80 in de drie maanden. Afaonderlijke Nom- sners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'sGrarenhage, Delft, Sehiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 n. 64 m.; t u. 69 m.; 6 u. 9 m-; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 2 u. 6 m.; 4 u. 62 m.; 9 a. 8 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen aitgesonderd de Zondag 6 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 'snamiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgen» te 8 u. en te 11 u., namiddags te 8 u. 46 m. 's avonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 46 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpoat. Over Southampton, l eu 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand. Rijks-' Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'id. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester tm Wet homdéri. Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie nam FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 nnr. - President der Commiuie vun Fairieage des Zaturdag» vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nnr. - Ds Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In* en Uitgaande Rechten an Aooijnsso dag«i$ks van 91 uur en van 36 uur; vau 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der in- en uitg. rechten en accijnsen te Mander W. F. Goldbachthans me ter en taxateur van den turf te Kampente Nieuw-Schoone- beekJ. E. Romer, thans meter en taxateur van den turt te Beilen en tot ontvanger der directe belastingen en acc. te Norg, J. H. Wiersma, thans meter en taxateur van den turf te Gieten. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Goes den heer J. Eichet Jr., commies der posterijen van de 1ste kl. te Leidentot directeur van het postkantoor te Zierikzee den heer R. C. Bamaer, commies der posterijen van de 1ste kl.; tot commiesen der posterijen van de lste kl. de heeren P. Westenberg en W. F. R. Gouwe, van de 2de kl.; tot commiesen der posterijen van de 2de kl. de heeren Jhr. J. L. S. O. van Sasse van IJsselt en G. van der Vliet, van de 3de kl. en tot commiesen der posterijen van de 3de kl. de heeren W. E. C. Lans, N. J. A. C. Swellengrebel J. F. C. Roelants, W. H. Becker en C. M. Heunequin tot dusverre surnumerairs bij hetzelfde vak van administratie. In de zitting der Tweede Kamer van heden Zaturdag zijn aan de orde de beraadslagingen over de conclusie van het verslag der commissie benoemd om de geloofsbrieven te onderzoeken van den heer Mr. P. van den Heuvel. Die conclusie strekt daartoe«dat de Kameralvorens te beslissen over de toelating van den heer Mr. Petrus van den Heuvel als lid der Kamerbepaledat Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken zal worden uitgenoodigd om aan de Kamer te doen overleggen de twee verzegelde pakketten, waarin de bij de herstemming van den 19den Januarij jl. in het kiesdistrict Eindhoven ingeleverde stem briefjes volgens art. 68 der kieswet zijn gesloten, benevens het proces-verbaal van de inlevering van stembriefjes bij die herstemming in het onderkiesdistrict Gemert, volgens art. 52 dier wet opgemaakt, en de bij dezelfde herstem ming in laatstgenoemde gemeente volgens art. 48 der kies wet gehouden lijstenalles ten einde die stukken en be scheiden te onderzoeken en daaraan de ingebragte klagten die hiervóór vermeld zijnte toetsen." Niemand hierover het woord verlangende te voerenwordt die conclusie zonder stemming aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de zitting gesloten. De provinciale commissie van geneeskundig toevoor- zigt te 's Gravenhageheeft na afgelegd examen als platte landsheelmeester toegelaten de heer J. D. Matthieuvan Leiden. In het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage wordt gevraagdnopens de benoeming van Mr. H. van Sonsbeeck tot Staatsraad in buitengewone dienst«of in de zen nog 11 jaren daarna gehuldigd wordt het talent, waar mede hij onze buitenlandsche zaken onder het eerste Minis terie Thorbecke heeft geleid «Bescheiden vraag voorzeker van iemanddie tijdens dat Ministerie aan Z. Excell. Mr. Herman van Sonsbeeck «met den meesten eerbied" en in de meest kruipende bewoor dingen een compilatiewerk opdroeg, getiteld: de Staatsre geling in Europa, en daarbq «zijn eerbiedigen dank" aan dien Minister betuigde, voor zijn welwillend verleenen van de bouwstoffenVolgens de inleiding van dat werk «had de schrijver dat ook gaarne in zijn geheel aan het beter oordeel van Z. Excell. onderworpenmaar de loop der ge beurtenissen eischte een spoediger uitgave." Men behoeft nog niet alle handelingen en voorstellen van een Ministerie Thorbecke goedtekeuren al zag men dat Ministerie met welgevallen aan het Bewind komen. Maar het is ook niet eerlijk en rechtschapen te vergetenwat men vroeger schreef en deed, al kwam er een verandering in de overtuiging; veel minder nog mannen door het slijk te halendie men vroeger leerde hoogachten of waarvan men dienst of beleefdheid genoot. In de zitting van den Gemeenteraad van Rotterdam van 11. Donderdag heeft de Burgemeester gewag gemaakt van de geduchte ramp, die de gemeente 11. Dingsdag trof door het geheel afbranden van een der aanzienlijkste ge bouwen en het nagenoeg geheel vernielen der kostbare ver zamelingen van kunsten en wetenschappendie zich daarin bevonden. Een der raadsleden vroeg daarop verlof tot het rigten van een paar vragen tot de commissie voor de plaatselijke werken. Hij deelde het leedwezen dat allen vervulde door de ramp, welke de gemeente getroffen had. Naar aanlei ding van het gebeurde wenschte hij tot genoemde commis sie de vraag te rigten, hoe de proefneming was uitgeval len met een vóór eenigen tijd door de gemeente aangekocht nieuw model brandspuit, en of deze spuit thans in werking

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1