RIJTUIGEN. Concert a la STRAUSS Stoomboot VOLHARDING Buitenlandsch Nieuws. Advertentièn. van het Regement VELD-ARTILLERIE onder leiding van den Kapelmeester RÜDERSDORFF. op WOENSDAG 24 Februarij 1SG4, in de STADS-GEHOORZAAL. Hervatting der dieust op DONDERDAG IS Februarij e.k. jbeste;lkai«torei« Leyden Station Haven. J AmsterdamRokin bij de Taksteeg. DE DIRECTIE, kwam de nieuwe wetgeving in werkingdoor een commissie ontworpen, waarvan het voorzitterschap door den heer J. E. Goudsmit werd bekleed. Het Leidsch Studentencorps zal het 25jarig bestaan van die nieuwe instelling op Dingsdag 1 Maart met een feestmaaltijd vieren. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dings dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 40°, te 10 uur 39°. Woensdag morgen te 5 uur 3 7°, te 8 uur 36°, te 12 uur 43°, des namiddags ie 4 uur 40°. Men verzekert in de hofkringen ten stelligstedat de Keizer van Rusland binnen kort aan het Pruissische hof een bezoek zal afleggen. Het is nu 6 jaren geleden dat de Keizer te Berlijn is geweest. Het dagblad Vaterland beweert, dat de Koning der Belgen zich naar Engeland begeven zalop uitnoodiging van Konigin Victoriadie hem geroepen heeft om haar tegen hare Ministers en tegen haren zoon den Prins van Wallis te ondersteuneuwelke laatste zich over den tegenspoed zijns schoonvaders, den Koning van Denemarken, ten sterkste bekommert. Koning Leopold zou de Ministers moeten be duiden dat een daadwerkelijke tusschenkomst van Engeland in Denemarken niet slechts overtollig, maar zelfs nadeelig voor de belangen van Engeland en Denemarken beiden wezen zou. Zaturdag morgen zijn te Warschau de aanvoerder der inBurgenten Jankowski en de gendarm der nationale rege ring Schindler opgehangen en een donsch kozak wegens de sertie gefusilleerd. De terechtstelling van Jankowski heeft veel indruk gemaakt. Rossini deed Zaturdag ten zijnent voor het eerst een prachtige nieuwe mis uitvoerenwaarvan tot hiertoe slechts enkele zeer intieme vrienden eenige fragmenten gehoord hebbenvolgens wier oordeel deze nieuwe compositie in alle opzigten met gunstig gevolg zou kunnen wedijveren met de beroemdste compositiën vo»r kerkelijke muziek. Tc Parijs is berigt ontvangendat de doorgraving der Pyreneën thans is voltooid en al de werken den 15den Jul ij aanst. zouden afgeloopen zijn. Keizer Napoleon heeft een vrij aanzienlijke toelage verleend aan de stad Ham, tot het aanleggen van eert bou- levarddie volgens het voorstel van den Maire den naam zal drageq van le boulevard Napoleon III. Van het werk van Prof. Rénan zal een volksuitgave I tegen één franc te Parijs worden uitgegeven. De Belgische commissiebenoemd tot vaststelling eener j gelijkvormige schrijfwijze der Vlaamsche taal in de adminis- tralie, heeft reeds een vergadering gehóuden, waarin zij zich constitueerde. Overigens zullen hare beraadslagingen weinig gewigtig zijndaar zijnaar alles aanduidtzich zal bepalen tot het eenvoudig verwijzen naar de schrijfwijze door de redactie van het Nederlandsch Woordenboek vast- 1 testellen. Een bij den Times ontvangen brief uit Shanghae van j 26 December 11. zegt o. a. het volgende: De eenige moei- jelijkheid, die thans nog in onze betrekkingen met Japan overblijft, is het aanzoek der Japansche regering om ont ruiming van Yokohama door de buitenlanders. Dit aanzoek zal natuurlijk worden afgewezenen het zal moeten blijken of de Japansche regering gezind is door dwangmiddelen na druk aan hetzelve bijtezetten. Gelastigden van den Taikoen hebben den 12den dezer een onderhoud met de Fransche overheden in Japan; zij zeiden dat de regering demoorde naren ran den Franschen luitenant Camus nog niet had kunnen ontdekkenen betuigden haar leedwezen daarover. Zij maakten ook van deze gelegenheid gebruik om op de verwijdering der buitenlanders uit Yokohama aantedringen. Voor eenige dagen heerschte er te Yarmouth een groote opschudding, tengevolge van geruchten dat verschil lende Deensche oorlogschepen in het kanaal kruistenom jagt te maken op eenige Oostenrijksche en Pruissische vaar tuigen die op Engelsche havens handel dreven. Té Lowes- toff hoorde men Donderdag 11. zeer duidelijk kanongebulder op zeer ver verwijderden afstand, en algemeen liep het ge rucht dat het tusschen partijen tot een treffen was gekomen. Hoewel dit niet volkomen is bevestigdheeft het toch eenige waarschijnlijkheid gekregen door het feit dat een Deensch fregat, de Niels Juef, bemand met 4 50 koppen en voerende 45 stukken geschut, vergezeld van een kanonneerboot, Yar mouth op zeer korten afstand is genaderd. Zaturdag avond hebben zij een Pruissisch schip genomendat door een prijs- bemanning te Oxfordness is binnengebragt. Er wordt gevraagdom zoo spoedig mogelijk in dienst te treden IEMAND die met paarden kan omgaan en eenig huis- en tuinwerk kan verrigten. Zij die van de P. G. zijn zullen vooral in aanmerking komen. Adresmet franco brieven, onder letters K. JL. aan het Bureau van dit Blad. De Magazijnen van M. L. HERMANS C°. te 's Hage, zijn thans weder ruim voor zien van bijna alle soorten TWEEDE HANDS-RIJTUIGEN, in den afgeloopen zomer ingeruild. Bij de voorjaars-levering moeten er weder een aantal worden overgenomen, waarom de nu voorhandenezoo spoedig mogelijk moeten worden opgeruimd waartoe de prijzen buitengewoon laag zijn gesteld. Bij vonnis van de Arrond.-Regtbank alhier, van 12 dezer, is het Accoord in het Faillissement van A. D. BEN DERS gehomologeerd. De Crediteurs kunnen het hun toekomend bedrag bij den Oudergeteekende innen. De Curator Mr. L. DE HARTOG. Leiden, 13 Februarij 1864. te geven door de Muziek Entrée f 0,99. Aanvang ten ure. tusschen Leyden, alle tusschen liggende plaatsen en Amsterdam- VAN LEYDEN: des Maandags ten vier, de overige dagen der Week ten vijf ure. VAN AMSTERDAM: dagelijks des namiddags ten twee ure des ZONDAGS buiten dienst. Aan het reizend publiek en aan den handel wordt herinnerd dat die dienst zich belast met den vervoer van alle mogelijke Goederen Koopmansgoederen Geldswaarden en Vee, tot een billijk laag gesteld tarief; dat de goederen, zonder eenige verhooging der vrachtop den dag der verzending aan huis worden bezorgd; dat alleen op verlangen voor een re<;u vijf Cents wordt be rekend doch de aanteekening zonder kosten moet geschiedendat er tot ze kerheid der te vervoeren waarden eene solide borgtocht bestaat; dat goederen worden aangenomen voor de plaatsen Leyderdorp, Koudekerk, Hazerswoude, Woubrugge, 's Molenaars, Alphen, Goudsluis, ter Aar, Tolhuis, Nieuwveen, Vrouwenakker, Mijdrecht, Uithoorn, NesserbuurtOuderkerk a/d Amstel en Amsterdam. De dienst wordt beleefdelijk aanbevolen door

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3