N®. 1226. Donderdag 18 Februarij. 1804. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGBIAD Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor heiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 n. 9 m;; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen uitgezonderd de Zondag 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijr) naar Leiden, dagelijks uitgezonderd de Zondag 2 u. 's namiddags. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u.45 ra. 'aavouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijk, -Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorureg-Telegraaf dagelijks vaD 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseu dagelijKs van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—8 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8 4; van de Hypothekea en het Kadaster van 9—4 uur. Z. M. heeft tot Staatsraden in buitengewone dienst benoemd de heeren Dr. P. Bleeker te 's HageMr. J. T. Buyshoogleeraar aan het athenaeum te Amsterdam H. Camp, kapitein ter zee; Jhr. J. L. Rammelman Elsevier Jr.; F. van Heukelomvoorzitter van de Kamer van Koophandel (e Amsterdam; M. Kingma Hz., lid van Gedeputeerde Staten van Friesland; W. J. L. van Oordt, directeur der Nederl. stoombootmaatschappij te Rotterdam J. P. C. van O ver straten generaal-majoor, gouverneur der Koninklijke Militaire Akademie te Breda; A. van Rijckevorselvoorzitter der Ka mer van Koophandel te Rotterdam; Dr. P. L. Rijke, hoog leeraar alhier; Mr. J. B. van Son te 's Bosch; Mr. H. van Sonsbeeck te Zwolle en J. van Swietengepensioneerd luit.- generaal te Arnhem. Tot officiers van gezondheid 2de klasse bij Zr. Ms. Marine worden bevorderd de officieren van gezondheid 3de kl. J. J. Dekkers, F. X. I. van Opdorp, T. J. J. Gori en I. Thomsonallen tot dusverre gedetacheerd bij 's Rijks marine-hospitaal te Willemsoord. Bij Kon. besluit is de assistent voor de dienst der Nederlandsche bezittingen ter Kuste van Guinea J. Bartels uit 's Lands dienst ontslagen. Aanstaanden Vrijdag, zijnde 's Konings verjaardag, zal er te half 2 uur receptie ten Hove van de leden dei- Koninklijke Familie en HD. gevolg plaats hebbenterwijl er des namiddags te 6 uur groot diner en gala zal gehou den wordenwaaraan de leden van het burgerlijk en mi litaire huis des Konings, de Ministers en vele hooggeplaat ste ambtenaren zullen deelnemen. - Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is toege zonden een ontwerp van wet, houdende goedkeuring der overeenkomstbetreffende de goederen van het klooster van St. Agatha. De uitvoerige Memorie van Toelichting geeft een historisch ovcrzigt van de verhouding dier instelling tot de verschillende Staatsmagten sedert 1648, en van de onder handelingen die hebben plaats gehad, om deze moeijeiijke aangelegenheid tot een bevredigend einde te brengen. üe tegenwoordige overeenkomst onderscheidt zich in tweeër lei opzigt van vorige onderhandelingen en overeenkomsten. Vooreerst zouden vroeger alle goederen worden afgestaan terwijl thans een aanmerkelijk deel blijft in het bezit van den Staat, om door deze in het openbaar te worden ver kocht. In de tweede plaats is de tegenwoordige overeen komst finautieel voor den Staat veel voordeeliger, daar deze door de aangegane schikking thans omstreeks de helft meer zal ontvangen, dan bijv. bij de overeenkomst van 1861 bedongen was. Voor de verkiezing van een lid in de Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Rotterdamin plaats van wijlen den heer P. H. Tromp, waren ingekomen 358 billetten. Bij opening bleek het dat 5 van onwaarde waren en gekozen was de heer Mr. J. A. Vaillant met 208 stemmen; de heer Lambert had 139 stemmen op zich vereenigd. Bij den Gemeenteraad van 's Gravenhage is ingeko men een door 35 voorname fabriekanten en industrieelen onderteekend adreshoudende verzoek om den bestaandeu accijns op de brandstoffennaar het voorbeeld van Arnhem enz., ook te dier stede met den lsten Maart aanstaande af te schaffen. De Gemeenteraad van Arnhem heeft besloten tot de afschaffing van het formuliergebed bij de opening der ver gadering. In de zitting van den Zutphenschen Gemeenteraad van 15 Febr. werd verslag uitgebragt door de commissiënwelke benoemd waren om het rapport omtrent het oprigten eener hoogere burgerschool te onderzoeken. Na eenige woorden wisseling werd tot het oprigten eener dergelijke school met algemeene stemmen beslotenmits men subsidie van het gou vernement kreeghetwelk trouwens reeds zoo goed als toe gezegd is. Wanneer die school met 1 September a. s. ge opend wordt, zal Dr. D. G. Cramer de functie van direc teur vervullenwaartoe hij door den raad voorloopig werd benoemd. Ook tot het oprigten van een nieuw gebouw, waarvan de plannen door den stads-architect werden vervaar digd, werd besloten. Het zal komen op de plaats waar zich thans de eerste openbare lagere school bevindt. Onmiddellijk aan dit gebouw grenzen de stads teeken- en werkschoolwelke dan in de nieuwe stichting zullen worden opgenomen. De 50ste verjaardag van Gorinchem's verlossing van de Fransche overheersching zal Zaturdag 20 dezer feestelijk worden gevierd. Nadat daags te voren als inleiding tot de feesten op 's Konings verjaardag na den afloop der parade de leerlingen van de openbare- armen- en volksschool zijn

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1