N°. 1224. Dingsdag 16 Februarij. A°\ 1 Binnenlandscli Nieuws. LEID8CH DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eD frauco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 OU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 8 u. 59 m.; 6 n. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 'snamiddag* te 8 u. 45 u. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Ooat-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsen dagelijks van 9-1 uur en van 36 uur; ran 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den heer Charles Kloebe benoemd tot con- *ul der Nederlanden voor Syra en Tinoherbenoemd tot kantonrechter te Weert Mr. K. L. J. Cornells en aan Mr. J. Pinner, op verzoekeervol ontslag verleend als plaatsver vangend kantonrechter te Amsterdam. - De algemeene dienst van den waterstaat is door den Minister van Binnenlandsche Zaken tot nader order opge dragen aan den inspecteur F. W. Conrad, in plaats van wij len den hoofdinspecteur van der Kun. - De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bij be schikking van 10 Februarij 11. bij het gymnasium te Gronin gen benoemd tot lsten praeceptor Dr. J. W. A. Renssen en tot 2den praeceptor Dr. G. Smit Sibinga. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft te ken nen gegeven, dat de beslissing, krachtens de wet tot rege ling van het toezigt op de onderscheidene kerkgenootschap pen vereischt voor de oprigting of inrigting van een gebouw tot uitoefening van de openbare godsdienst binnen zekeren afstand van een bestaande kerkniet door den Gemeente raad maar door het collegie van Burgemeester en Wethou ders behoort te worden genomen. Bij beschikking des Ministers van Binnenlandsche Za ken van 13 Februarij is bepaald dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofd kiesdistrict Roermond - noodzakelijk geworden ten gevolge van het aannemen door den heer Mr. K. L. J. Cornelis van zijn benoeming tot kantonrechter zal geschieden op Dingsdag 1 Maart aanstaande, en dat, zoo een herstem ming noodig is, deze zal plaats hebben op Dingsdag den 15 den daaraanvolgende. Het Gemeentebestuur van Katwijk heeft besloten de kermis of jaarmarkt afteschaffen. Ter uitvoering van de concessieaan de Nederland- sche Centraal-Spoorweg-Maatschappij verleend voor den aan leg en de exploitatie van een spoorweg van Kampen naar Zwolleis een wetsontwerp aan de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal aangeboden, waarbij de onteigening, ten alge- meenen nutte, wordt bevolen van de eigendommen noodig tot aanleg van dien spoorweg, loopende door de gemeente Zwolle, Zwollerkerspel en IJsselmuidenvan Zwolle, tus- schen Frankhuis en de Konijnebelten door, langs Werkeren met een bogt tegenover Yeecatenlangs Huisman en van daar langs Bosje recht door naar den IJssel tegenover Kampen. Het station van den Staatsspoorweg te Zwolle zal, waar schijnlijk voor de dienst op den Staatsspoorweg en de lij nen naar Utrecht en Kampen, gemeenschappelijk zijn. De Willemsvaart wordt met een draaibrug van 8 ellen opening overgegaan. Te Kampen zullen aan den rechter-IJsseloever de noo- dige inrigtingen gemaakt worden om uit de schepen on- middelijk op de spoorwegwagens te kunnen laden en van die wagens in de schepen te kunnen lossen. Het stationop dijkshoogte te vestigen, zal door een verlengd spoor met den IJssel worden verbonden. Vrijdag 11. zou voor het provinciaal gerechtshof in Drenthe worden behandeld de zaak van Hendrikje Kolk en haar zuster, beschuldigd van vergiftiging en medepligtig- j heidmaar bij het voorloopig verhoor van eerstgenoemde droegen hare antwoorden alle kenteekenen van verstandsver- i bijstering, zoodat de verdere behandeling is uitgesteld en inmiddels het bestaan van krankzinnigheid zal worden on derzocht. De arrondissementsrechtbank te Zwolle heeft op het deswege genomen requisitoir van den officier van justitie geweigerd rechtsingang te verkenen tegen Ds. J. G. van Rijnwegens poging tot omkooping van een gevangenbe waarder. De officier van justitie is van die beslissing geko men in liooger beroep, zoodat die zaak eerlang bij het prov. gerechtshof in Overijssel wordt onderzocht. Voortdurend hebben in de zaak van Mevr. Pruimers verhooren plaats voor den rechter-commissaris. De ijsdammen in den Hollandschen IJssel zijn Vrij- dag opgeruimdzoodat de scheepvaart weder geheel her steld is. Uit het Algemeen Verslag van het verhandelde op de algemeene Vergadering van het Hoofdbestuur en de af gevaardigden der districtscommissiën van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden, den 29sten Julij 1863 te Amsterdam ge houden, blijkt, dat de eerste gedachte tot oprigting van dat fonds is uitgegaan van den heer H. Croockewit te Am sterdam die als de eerste der oprigters is aantemerken en na 38 jaren als secretaris en 10 jaren als voorzitter van het Hoofdbestuur tot het fonds in betrekking te hebben ge-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1