N°. 1223. Maandag 15 Februarij. öinnenlandsch Nieuws. LEIDSGH Prija dor Adverteutiëa 1-6 regeli f 0.75. Iedere reirel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-eu doodberigten van 1-4 regels/0.90. Tedere regel meer 15 Cta. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cta. Zegelrecht 35 Ct». Deae Courant versehjjnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koBt voor heiden 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afgonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Spoortreioeo van Leiden naar 'gGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m-; V ii. 8 m.; naar Haarxra en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingeo aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 'snamiddags te 8 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks- relegi-aaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 nur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 l uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning heeft op daartoe gedane verzoeken eervol ontslag verleend aan J. H. Ameshoff, als plaatsver vangend kantonrechter te Apeldoorn en aan Mr. J. G. W. H. baron van Sytzama, als plaatsvervangend kantonrechter te Bergum. Beschikkende op een aan Z. M. ingediend verzoek schrift van Mr. G. Grben van Prinsterer te 's Hage en 6 anderen, heeft Z. M. de statuten van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, gevestigd te Amster dam, goedgekeurd en de Vereeniging mitsdien als rechts persoon erkend. Vrijdag is door den procureur-generaal bij den Hoo- gen Raad conclusie genomen in de zaak van C. Andreas tegen de Regering van Nederl. Indië, van wien hij vor derde een vergoeding der somma van f 150,435,48 wegens onrechtmatige jegens hem gepleegde daden. Proc.-generaal verklaarde zich geheel te vereenigen met de verdediging voor de Indische Regering gevoerd en concludeerde tot ver werping der voorziening. Uitspraak 18 Maart. 2°. In de zaak van den baron van der Linden d'Hoogvorst tegeo het bestuur der registratie. Het betreft hier de vraag: of, wan neer men ingesteld wordt tot erfgenaam na overlijden van een vruchtgebruiker van onroerende goederenhet recht van overgang moet worden betaald van de waarde, welke d^ goederen hadden op den dag van het overlijden van den testateur, dan wel op dien van het overlijden van den vrucht gebruiker. Dit laatste gevoelen werd door het bestuur der registratie voorgestaan. Proc.-gen. was van meening dat voor beide sustenuen aannemelijke gronden waren aan te voeren en dat de quaestie hoogst betwistbaar is. Hij verklaarde het echter eens te zijn met den eischer. De belasting toch wordt geheven van hetgeen verkregen wordt door het overlijden van den erflater, niet van den vruchtgebruiker, gelijk de j woorden der wet dit ook schijuen medetebrengen. Hij con cludeerde mitsdien tot toewijzing van de vordering des eischers. Uitspaak 11 Maart. Bij een Woensdag door den Gemeenteraad van Mid- delburg met eenparige stemmen genomen besluit, zijn bur- j gemeester en wethouders verzocht een adres te ontwerpen aan de Staten-Generaal, om hun te verzoeken hunne goed keuring niet te verleenen aan het dezer dagen door de Re gering aangeboden wetsontwerp betrekkelijk de gemeente- finantiën en hare te heffen plaatselijke belastingen. De Gemeenteraad van Zwolle heeft besloten zich bij adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal te wenden met verzoek het wetsontwerp tot wijziging der gemeentewet te verwerpen. De lessen aan de industrie- en handelschool te En schedé, die den llden January geopend werden, worden onafgebroken voortgezet. Naar wij vernemenvoldoet de inrigting van het gebouw in de hoofdzalen zeer goed en laat het onderwijs en de handhaving der orde niets te wen- schen over. De rijks-ontvanger S. Gramsbergen is 11. Donderdag te Rotterdam door de politie aangehouden en was nog in het bezit van aanzienlijke geldswaarden. In het Politieblad van 12 dezer komt het signalement voor van Jacob Stam Jszn., oud 45 jaren, ontvanger van 's rijks belastingen te Gramsbergen (grenskantoor Holtheme) sedert 5 Februarij 11. voortvlugtigverdacht van verduiste ring van 's lands gelden ten bedrage van f 10,124,72. Het Volksblad merkt op, dat de ongunstige verhou ding van het gebruik van vleesch in Nederland bij andere Staten, eerst zou kunneu blijken, indien men bekend was met het getal niet alleenmaar ook met het gewigt van geslagte runderenkalverenschapen eu varkensterwijl ook het verbruik van visch bij de volksvoeding in aanmer king komt. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland heeft aan Ds. G. Steenhoff, predikant te Oudewatar, op zijn ver zoek wegens meer dan 40jarige vervulde evangeliedienst, het emeritaat salvo honore verleend, integaan den lsteu Mei 1864. Beroepen bij de Hervormde gemeenten te Aalst Ds. A. W. L. Talma te Angeren en te Irnsum de kandidaat W. F. Klinkenberghulpprediker aldaar. Bedankt voor het beroep naar Garderen door Ds. H. W. A. Verhoeff te Oud-Beijerland en voor dat naar Zweelo door Ds. J. Beekhuis Heckman te Sleen. Beroepen bij de Christelijke, Afgescheidene Gerefor meerde gemeenten te Rotterdam en te Alphen aan den Rijn Ds. H. Beuker te Zwolle. Ten vervolge op vroegere berigten omtrent de Ja- pansche aangelegenheden, is men dooi een nader schrijven

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1