st N°. 1220. Donderdag 11 Februarij. A°. 1804 Binnenlandsch Nieuws. j/y'i LEIDSGH DAGBLA Deze Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eu franco per post 2.SO in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels ƒ0.76. tedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Luiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haar.em en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtiugeu aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand, ftij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. S poor weg-Te Ie graaf dagelijks van 8 uur's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wetkoudere, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente'Architect is te iprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der PiaatselijUe Aoeijusen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagèiijl-i van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft de voorzitters en burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers in de onderscheiden militieraden der provincie Zuid-Holland voor de ligting der nationale mili tie van 1864 benoemd, en wel 3de militie-district; tot voorzitter Mr. H. C. J. Hoog en tot plaatsvervanger Mr. C. W. Hubrecht, leden der Provinciale Staten; tot lid P. L. Tichler en tot plaatsvervanger B. W. Wttewaal, leden van den Gemeenteraad alhier. Z. M. heeft een gift van ƒ150 doen toekomen aan de commissie te Pernis voor de achtergebleven betrekkingen van de bemanning der verongelukte vischsloep Petronella Do rothea. Aau de Tweede Kamer der Staten-Geueraal is door apothekers te Leiden een verzoekschrift aangeboden tegen de op nieuw ingediende wetsontwerpen tot regeling van het geneeskundig staatstoezigten wel dat, regelende de uit oefening der artsenijbereidkunsthetwelk, zeggen zij, op hen een hoogst ontmoedigenden en pijnlijken indruk heeft ge maakt. Zij hadden gehoopt,' dat bij den steeds toenemenden, ook door de Regering erkenden, kwijnenden toestand der apothekersop de oorzaken daarvan zoude gelet worden bij een nieuwe regeling hunne aangelegenheden en er doel- trelfende maatregelen zouden voorgesteld worden tot opbeu ring van hunnen algemeen miskenden stand; doeh zij wer den in die hoop zeer teleurgesteld. Als slotsom hunner be schouwingen meenen zijdat de voorgestelde wetsontwerpen zijn ongenoegzaam ter bereiking van het voorgestelde doel en in vele bepalingen belemmerend en vernederend voor den apotheker. Zij vereenigen zich met de in verschillende adres sen gemaakte bedenkingeu op artt. 5, 8, 11, 12, 19, 34 en 35, ontwerp N°. 8. Redenen waarom zij eerbiedig ver zoeken het bedoelde wetsontwerp niet aantenementenzij zoodanig gewyzigddat hunne rechtmatige grieven worden weggenomen. Naar men verneemt, zullen dezen zomer de navol gende legerplaatsen worden betrokkenhet kamp te Milli- gen door 12 bataillons infanterie, 8 escadrons kavalierie, 2 batterijen veld-, batterij rijdende-artillerie en 1 kom- pagnie artillerie-trein. Het kamp te Waalsdorp door eenige kompagniën van de verschillende regementen vesting-artill. die weder in 3 seriën zullen verdeeld worden. Het kamp te Zeist door een gedeelte van het bataillon mineurs eu sappeurs en de daarbij gedetacheerd wordende officieren, on derofficieren korporaals en soldaten van het wapen der inf. en het kamp op de Teteringsche heide nabij Breda door de kadetten der Koninklijke Militaire Akademie van het 3de en 4de studiejaar. Men verneemt, dat Dr. D. G. Cramer, leeraar in de wis- en natuurkunde aan het stedelijk gymnasium te Zut- phen, wien door het bestuur der stad Delft de betrekking van directeur der hoogere burgerschool is aangebodenbe sloten heeft voor die eervolle onderscheiding te bedanken. De laatste tijdingen betreffende den gezondheidstoe stand van den heer Kellermannvioloncellist van Z. M. den Koning van Denemarken, ontvangen, luiden zeer ongunstig, daar genoemde heer door een aanval van beroerte getroffen is. De heer Ullman heeft oamiddelijk naar Parijs getelegra- pheerd om een geschikten plaatsvervanger te engageren. - Nadat men eenigen tijd geleden beproefd had in de Roomsche kerk van Brummen intebrekenis in de vorige week een dergelijke poging aangewend in het huis van den pastoor. Omstreeks middernacht werd deze eensklaps gewekt door zijn dienstmeid, welke in de benedenkamer eenig ge- druisch had gehoord. De pastoor ijlde terstond de trappen af en loste een pistool, waarop de schelmen onmiddellijk op de vlugt gingen. Het bleek dat zij reeds een ruit door gesneden en de boutdie van binnen tegen het luik be vestigd wasdoorgevijld hadden. Het neerslaan van de bout had de meid doen ontwaken. De justitie doet, naar wij ver nemen, ijverig onderzoek. Te Linschoten is aan den collator het volgend 2 tal van predikanten aangeboden ter vervulling der bestaande vacature bij de Hervormde gemeente N. Warmolts te Ger- kesklooster en W. J. Geselschap te Heemstede. De Vereeniging: «Flora van Noordwijkheeft dezer dagen hare 7de Tentoonstelling van bloeijende Bloem- en Bloembolgewassen gehouden. Wijdie deze Tentoonstelling hebben bezocht en steeds groote vereerders van Flora geweest zijnkunnen niet nalaten met een enkel woord hierover uit- tewijden. Noordwijk heeft dit jaar wederom getoond ten volle de plaats waardig te zijn, die het in deze gezegende uitge zochte streek van Europa inneemt, waar alléén de kweekerij der bloembollen met succes kan worden uitgeoefend.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1