N0. 1218. Dingsdag 9 Februarij. A°. Binnenlaiidseh Nieuws. Z. M. de Koning heeft aan de commissie tot onder- «teuning der nagelaten betrekkingen van de verongelukte visschers te Middelharnis de gift van 200 gulden doen toekomen. De Tweede Kamer is tot hervatting van hare werk zaamheden bijeengeroepen tegen Dingsdag 16 dezer. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van 1°. April aanstaande, de dienst van den waterstaat in het 1ste district (Groningen) opge dragen aan den hoofdingenieur Jhr. J. It. T. Ortt, eu de dienst in het 11de district (Zeeland) aan den hoofdingenieur C. Brunings. Heden Maandag heeft aan het Departement van Oor log de aanbesteding plaats gehad van de levering aan 's Rijks magazijnen van militaire kleedingstukken te Delft, van 1000 wollen kampementsdekens, verdeeld in 4 kavelingen ieder van 250 stuks. De minste inschrijver voor de vier kave lingen was de heer H. J. van Wensen te Leiden, voor 4,49 het stuk. Men berigt uit Utrecht, dat aldaar het plan bestaat om eerstdaags aan den Gemeenteraad intedienen een voor stel tot aanmerkelijke vergrooting van het Akademisch-zie- kenhuis aldaar. Door de commissie tot het bouwen van woningen voor de arbeidende klasse te 's Hage werd Zaturdag in het lo caal tot Nut van 't Algemeen aanbesteed het bouwen van 52 woningen voor de arbeidende klasse in den Zusterpol- der. Daarvoor waren 9 billetten van inschrijving ingeko men; de minste inschrijver bleek te zijn C. van Vliet Pz. te Uithoorn voor 53,800-met de kelders en voor ƒ51,400 zonder de kelders en aanhoorigheden. De commissie zal later betrekkelijk de gunning uitspraak doen. Volgens te Rotterdam uit Japan ontvangen particu liere brieven zal wederom een Japansch Gezantschap de reis naar Europa ondernemen en o. a. ook Nederland bezoeken, maar dit maal op eigen kosten reizen en niet ten koste der Rijken welke het de eer van een bezoek zal gunnen. Van tijd tot tijd hebben te Enschedé botsingen plaats tusschen aannemers eu werklieden. Gedurende de laatste 6 maanden, trof men bij iedere zitting van het kantongerecht ook zulk een partij aan. Behalve dat hadden er nu en dan kloppartijen plaats. Zoo ontmoetten ook in de vorige week een aannemer en eenige werklieden elkander in een kroeg waar het niet bij woorden bleef, maar er ook duchtig met de vuist opgetimmerd werd. Deze veete dagteekent echter reeds van elders. De werkzaamheden aan de spoorbaan eenigen tijd uithoofde van de vorst gestremd, zijn wel is waar hervat, doch armoede en gebrek blijven niettemin groot eu zullen ook door die werkzaamheden altijd slechts eeniger- mate gelenigd kunnen worden. Heden Maandag heeft de hoogleeraar Dr. C. G. Co- bet het rectoraat der Leidsche Hoogeschool overgedragen aan zijn ambtgenoot Prof. H. J. Halbertsma met het hou den eener oratie getiteld: De monumentis literarum veterum suo pretio aestimandis d. i. In hoeverre de gedenkteekenen der ouden onbepaald op prijs behooren te worden gesteld. Tot secretaris van den Academischen Senaat alhier is verkozen Prof. C. G. Cobet. Wij vernemen dat door eenige Leidsche burgers en studenten een adres aan Z. M. den Koning is ingediend, houdende verzoekdat aan den heer Hendriks een eervol ontslag mag worden toegekend, in plaats van het verleend ontslag als 1ste commissaris van politie alhieren hij op nieuw tot een of andere betrekking moge worden benoemd. Wij vernemen met genoegen, dat de heer P. W. F. de Timmermangehoor gegeven hebbende aan de van 's Ko- nings wege tot hem gerigte uitnoodiging om als majoor- kommandant van de dienstdoende schutterij alhier voortdu rend werkzaam te zijn, de betuiging van 's Konings wel gevallen daarover heeft ontvangenzoodat aan zijn verzoek om een eervol ontslag uit die betrekking geen gevolg gege ven wordt. De officieren van het bataillon hebben dadelijk na het vernemen van dat berigt hun kommandant een sere nade aangebodendie voor dat eerbewijs beleefdelijk heeft bedankt, maar toch welwillend aangenomen het aanbod van een albumbevattende de photografische portretten van al de officieren in uniformwaarvan de vervaardiging aan on zen bekwamen stadgenoot de heer Hofmeister is opgedragen. De belangrijke diensten, die de heer de Timmerman in die betrekking reeds heeft bewezen en het gewigt van die taak, waarvoor zeldzame in één persoon vereenigde kunde, ijver en geschiktheid wordt vereischt, doen de waarde van dien gunstigen afloop hooger rijzen dan over het algemeen aan de welwillendheidom met eer en met vrucht geheel LEID8CI DMBLAJT. Dexe Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 in.; 12 u. 54 ia.; 3 u. 59 ra.; u. 9 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 in.; 11 u. 46 in.; 3 n. 5 ra.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 'snamiddags te 3 u. 45 ra. 'aavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. snamiddags. 3ost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijks-Tele.graaf. Dagelijks geopend v in 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der ïn- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dageli;':? van 9uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1