N°. 1217. Maandag 8' February. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot lid van den Eaad van State Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoudevice-president van het prov. gerechtshof in Zuid-Holland: tot notaris te Bar- neveld H. P. van Heyst, candidaat-notaris te Wageningen tot ontvanger der loodsgelden en opzigter over de beton ning, bebakening en verlichting te Harlingen J. G. van der Veer, commissaris der loodsen aldaar en tot ambtenaar voor de dienst van het boschwezen in Nederlandsch-Indië den gewezen kweekeling aan de landhuishoudkundige school te Groningen W. Buurman. Vrijdag avoud heeft er bij H. M. de Koningin-moe der een soiree dramatique plaats gehaddie door de leden der Koninklijke familie, benevens eenige genoodigden werd bijgewoond. Op die soiree heeft de comédie-vaudeville van het Fransche tooueel te 's Hage 2 voorstellingen gegevendie de goedkeuring van de hooge gasten heeft mogen verwerven. Ter gelegenheid van Z. M. a. s. verjaardag (19 de zer) zullen er in de verschillende garnizoens-plaatsen des Rijks militaire feesten plaats hebbenwaarbij meesters en prevöts op de onderscheidene wapens zullen worden benoemd en voorts aan instructeurs der verschillende vakken van on derwijs geldelijke belooningen worden toegekend. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal Dings dag a. s. niet plaats hebben. Donderdag is voor den Hoogen Raad bepleit de voor ziening in cassatie van F. J. Hallo en T. Lietaert. Voor den eiscber trad op de advocaat Mr. J. Kappeyne van de Coppellodie de feiten uiteenzette van het procesdat ge voerd wasmaar door den advocaat van den verweerder Mr. J. G. Rochusse» werd tegengesproken, die de feiten aldus opgaf: Bij de rechtbank te Nijmegen werd ten name van acht behoeftige personen te Brussel een actie tegen den eischer ingesteld tot afgifte eener zeer aanzienlijke nalaten schap, die de eischer, met toepassing zijner bekende indus trie, had ontvangen. Hij verdedigde zich tegen die vordering met een stuk datvolgens pleiterverkregen was door die kunstgrepen, die letterlijk vallen onder art. 405 van het Wetb. van Strafrecht. Bij dat stuk hadden namelijk die per sonen hunne rechten op die nalatenschap aan den heer Hallo gecedeerd voor f 2560. Met die acte van cessie verdedigde zich de heer Hallo. Die defensie was ongegrond ten opzigte der wed. Stevens, die de acte niet had onderteekend. Maar hangende het proces, bragt de eischer een stuk in het pro ces waaruit bleek dat die vrouw vóór de dagvaarding was overleden. Op dien grond werd echter geen conclusie tot niet-ontvankelijkheid genomen. In dien stand der zaak deed de rechtbank uitspraak en ontzegde op grond der acte van cessie de vordering der zeven eerste eischers. De vordering der wed. Stevens ging zij echter stilzwijgend voorbijzooals blijkt uit de feitelijke en juridieke overwegingen van het vonnis. Door het Hof werd uitgemaaktdat de rechtbank zich uitsluitend bepaald had tot aftekeuren dat geproce deerd werd op naam van een overledene. Van het in eersten aanleg gewezen vonnis werd door de zeven andere oorspron kelijke eischers geappelleerd. Inmiddels benoemde de recht bank te Brussel den heer Lietaert tot curator in de vacante nalatenschap van de wed. Stevens. Hij was dus verpligt de rechten van den overledene te doen gelden en voort te zetten en moest dus de vordering, die door de rechtbank niet was onderzocht, in appèl herhalen. Hij verzocht dus bij het Hof in het geding te mogen interveniëren. Dit verzoek werd door het Hof afgewezenomdat hij de vergunning tot in terventie niet noodig haddaar hij reeds in het proces was als geïntimeerde. De geïntimeerde heeft daarop dezelfde vor dering herhaald als in eersten aanleg ten name der wed. Stevens was ingesteld. Die vordering werd hem door het Hof toegewezen en het is nu tegen die beslissing dat het middel is gerigt, hetwelk door den heer Rochussen breed voerig werd bestreden. Na re- en dupliek is de conclusie van den adv.-gen. Gregory bepaald op 2$ Februarij. In de zitting vaa den Hoogen Raad is Vrydag uit spraak gedaan in de znak van P. van der Lek tegen den burgemeester der gemeente Woerden. Bij dat arrest heeft de Raad uitgemaakt, dat het feitelijk vaststaat dat hier ver pacht is het recht van het veer van Woerden op Rotter dam waarvan de eigendom tot de gemeente Woerden be hoort; dat in casu de verpachting van dat veerrecht is een zakelijk rechtdat als zoodanig kan zijn eigendom van een particulier of van een gemeenteen dat bij het beklaagde arrest die verpachting tertcht geoordeeld is niet te behooren onder de recognitiën voer de uitoefening van een bedrijf of bediening, bedoeld bij de geweentewet. Op die gronden heeft de Raad den eischer zijn eisch ontzegd. ILEID8GH DAfiBL Deie Courant verschijn eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor r.eiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. .Afzonderlijke Num mert Vijf Cents. Prijs dor Advertentien 1-6 regelt 0.71. Iedere regel meer 12} Cti. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regeltƒ0.00. Iedere regel meer 15 Cti. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Ctt. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 m.; u. 9 m.; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 m.; 3 u. 6 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Pottbueligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: s morgens te 8 u. eu te 11 u., 't namiddags te S u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 n. 4.5 m. snamiddags. Oost-Indische Landpoat. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 'sav. Spoorvreg-Tedegraaf dagelijks van 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur.- Thesauriedagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect i« t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- eu Uitgaande Reohten en Acoijnten dagelijks van 91 uur en van 36 uur; wan 's Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. .an Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1