Buitenlandsch Nieuws. Maandag 11. deed de heer B. te Tilburg aangifte dei- geboorte van een zoon, zijnde het 22ste kind, waarvan zijn vrouw, thans 46 jaren oud, was bevallen, terwijl nog 14 in leven zijn. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Wolfaartsdijk Ds, F. Hagete Nieuw-Loosdrecht. Bij de beoordeeling der ingezonden voorwerpen voor de 7de Tentoonstelling, door de Vereeniging Flora van Noordwijk gehouden, zijn de navolgende prijzen toegekend Voor 20 verscheidenheden enkele Hyacinthen in bloem, zilveren vergulden medaille aan M. Paardenkooper zilv. med., uitgeloofd door Mr. H. C. J. Hoog, aan J. Everwijn; kleine zilv. med. aau M. C. Alkemade; getuigschrift aan H. C. Kinker. - Voor 12 verscheidenheden enkele Hyacinthen in bloem, zilv. med., uitgeloofd door Jhr. J. H. Geversaan W. van der Weijden; kleine zilv. med. aan P. Alkemade Mz.; getuigschrift aan G. van den Berg. - Voor 6 verscheiden heden enkele Hyacinthen in bloem, kleine zilv. med., uit geloofd door den heer A. H. Verster van Wulverhorst, aau P. van Eedeugetuigschrift aan J. M. Sinderam. - Voor 20 verscheidenheden dubbele Hyacinthen in bloem, zilv. verg. med. aan J. Everwijn; zilv. med., uitgeloofd door den heer W. Hoog, aan M. Paardenkooper; kleine zilv. med. aan A. Grullemans; getuigschrift, niet ingezonden. - Yoor 12 verscheidenheden dubbele Hyacinthen in bloem, zilv. med. aan C. Grullemans; kleine zilv. med. aan M. C. Al kemade; getuigschrift aan A. van Baal van Konijnenburg Sr. - Voor 6 verscheidenheden dubbele Hyacinthen in bloem, kleine zilv. med., uitgeloofd door Jhr. J. H. Gevers, aau G. van den Berg; getuigschrift aan W. Hoog. - Voor 24 verschei denheden enkele vroege Tulpen in bloem, zilv. med., uit geloofd door Jhr. H. Barnaart, aan M. C. Alkemade; kleine zilv. med. aan P. Alkemade Mz.; getuigschrift, niet toege kend. - Voor 12 verscheidenheden enkele vroege Tulpen in bloem, kleine zilv. med. aan J. Everwijn; getuigschrift, niet toegekend. - Voor 24 potten in 12 verscheidenheden dubbele vroege Tulpen in bloemzilv. verg. med. aan M. C. Alkemade; zilv. med. aan A. Grullemans; kleine zilv. med. eD getuigschrift niet ingezonden. - Voor 12 potten in 6 verscheidenheden dubbele vroege Tulpen in bloem zilv. med. aan P. Alkemade Mz.; kleine zilv. med. en getuig schrift niet iDgez. - Voor 12 potten in minstens 6 verschei denheden enkele Trosnarcissen in bloemzilv. med. aan J. Everwijn; getuigschrift niet ingez. - Voor 6 verscheiden heden enkele Narcissen in bloemkleine zilv. med. en ge tuigschrift niet ingez. - Voor 10 potten in minstens 5 ver scheidenheden dubbele Narcissen in bloem, zilv. med. aan J. Everwijn; kleine zilv. med. en getuigschrift niet ingez.- Voor 24 potten in minstens 12 versch. Crocussen in bloem zilv. med. aan M. C. Alkemade; kleine zilv. med. aan W. Hoog; getuigschrift aan P. Alkemade Mz. - Voor 12 potten Ranonkels in bloem, zilv. med., kleine dito en getuigschrift niet ingez. - Voor 4 potten Tropaeloum Tricolor in bloem kleine zilv. med. en getuigschrift niet ingez. - Voor 12 versch. enkele Hyacinthen op glazen in bloemzilv. med. aan M. Paardenkooper; getuigschrift aan C. Alkemade Az.- Voor 12 iu 6 versch. dubbele Hyacinthen op glazen in bloem, zilv. med. en getuigschrift niet ingez. - Voor 12 versch. Tulpen in bloem op water, zilv. med. aan M. C. Alkemade; getuigschrift niet ingez. - Voor een verzameling bloeijende Bloem- en Bloembolgewassenbestaande uit min stens 25 en hoogstens 50 stuks van ieder, zilv. med., uit geloofd door Dr. J. Everwijn, aan C. Gfrullemans; kleine zilv. med. aan A. Grullemans; getuigschrift niet ingez. - Voor een zoo uitgebreid mogelijke verzameling van in Ne derland gekweekte bloeijende Bloembolgewassenbestaande hoogstens uit 3 potten van iedere soort, zilv. med. aan J. Everwijnkleine zilv. med. en getuigschrift niet ingez. - Voor de meest aangebragte groene planten tot opsiering, zilv. med. aan C. Grullemans; kleine zilv. med. aan J. Everwijngetuigschrift niet toegekend. - Voor de fraaiste Bloemenmand met bloeijende Crocussen in aarde gekweekt, een prijs ter waarde van f 5, aan Mevr. HoogEnschedé; getuigschrift niet ingez. - Voor de fraaiste Bloemenmand met bloeijende Tulpen in aarde gekweekt, een prijs ter waarde van f 5, aan Mej. Alkemade, Holbeek; getuigschrift niet ingez. - Kleine zilv. med. aan J. van HoutenC. Grulle mans en M. Paardenkooper. Door den Gouverneur-Generaal van Neerl.-Indië is een 2jarig verlof naar Nederlandwegens ziekteverleend aan den ambtenaar voor de dienst van het boschwezen te Soerabaija J. Beijerinckvoorts krachtens magtiging des Ko- ning3 als consul van België te Batavia erkend Mr. H. Ro- chussen ter beschikking van den directeur der cultures er kend de ambtenaar G. H. Blanken. De heeren N. TraKranenH. de BruynJ. J. Blan kenhagen W. Seurmondt Wz. en J. A. van der Chijs, die het voornemen hadden opgevat om te Batavia een planten en dierentuin in het leven te roepen hebben tot hun leed wezen moeten mededeelendat zij hun plan voor het te genwoordige opgevendaar al hunne pogingen om een voor den geprojecteerden tuin geschikt terrein te vindenmis lukt zijn, zoodat zij zelfs niet mogten slagen in datgene, wat tot verwezenlijking van hun voornemen een eerste ver- eischte was. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 3 8°, des avonds te 8 uur 3 8°, te 10 uur 37°, te 12 uur 35°. Donderdag morgen te 3 uur 37°, te 5 uur 36°, te 8 uur 36°, te 12 uur 39°, des namiddags te 4 uur 3 8°. Een wetenschappelijk Duitsch blad deelt mede, dat Dr. Grusselbak te Upsala een kleine slang heeft, die versteend en koud als marmer, in eenige minuten door middel van een prikkelend vocht, door den scheikundige bereid, even vlug wordt ah ze was, 10 jaren geleden, toen ze werd ge vangen. Grusselbak heeft alzoo het middel gevonden om een slang naar goeddunken te doen verstijven. Genoemde ontdekking zou misschien nieuw licht kunnen verspreiden over de sprookjes omtrent de slangenbezweerders uit den ouden tijd. Het middel van Grusselbak moet bestaan in een trapsgewijze afkoeling van den atmospheer, waardoor een ver stijving te weeg wordt gebragtdie het dierlijk organisme ongestoord laat. Grusselbak heeft zijne inderdaad merkwaardige ontdekking aan het Zweedsche gouvernement medegedeeld en aangebo den haar toetepasseu op een ter dood veroordeeldedien hij dan 1 of 2 jaren in den toestand van schijndoode zou doen verkeeren. Ofschoon" de Zweedsche geleerde het niet heeft aangegeven, zou welligt zijn ontdekking ook nuttig kunnen worden aangewend in tuchthuizen enz., waardoor de begroo ting der departementen van Justitie een aanzienlijke vermin dering op de kosten van onderhoud en toezigt van gevan genissen zouden kunnen ondergaan. Nu de Zweedsche stor thing toch spoedig bijeenkomt zou het mogelijk zijn dat de aandacht van den Minister van Justitie te Stokholm eerlang op deze geheel nieuwe overwinning der scheikunde wierd gevestigd. In een spoortrein in den Elzas zaten onlangs in een rijtuig der eerste klasse twee heeren en onderhielden zich met elkander, totdat een van' beide den ander een snuifje aanboodhetwelk dezen terstond in verdooving en diepen slaap deed geraken. Na eenigen tijd ontwakendezag hij zich alleen en geheel uitgeplunderd; niet slechts horologie, ket ting eu ring, maar ook zijn beurs met 3 000 francs en een portefeuille met 15,000 francs had zijn medereiziger hem ontnomen. Er is te Parijs sprake van en bijeenkomst, welke heeft plaats gehad tusschen den Keizer en Prins Napoleonen waarin deze zich verklaard heeft voor een der' beide alter native» welke door de openbare meening schijnen te zijn aangeduid nl. voor het invoeren vau vrijzinnige hervormin gen in het binnenland of voor een werkdadiger politiek in het buitenland. Z. M. Koning Leopold, overwegende //dat de regels voor de spelling der Viaamsche taalaangenomen ten ge volge der bij Koninklijk- besluit van 6 September 1836 uit geschreven prijsvraag, feitelijk zekere hervormingen en wij zigingen hebben ondergaan voortkomende uit een grondiger studie van de grondbeginselen der taal en dat het voor de Viaamsche letterkunde van belang is tot een eenparig stel sel te geraken", heeft bij een besluit van 25 Januarij 11. een coinmissie van letter- eu taalkundigen benoemd om //de wijzigingendie in het voor de Viaamsche spelling aartge-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2