Vrouwenliefde en Vrouwenleven. Advertentiêi). Hotel de lËmpéreur te Brussel STEENDRUKKERIJ en PLAATKLEU RIN RÏGTING Vier teekeningen van J. C. D'ARNAUD GERKENS, Gedicht van AOELHEHT VOÜi CHAMISSO, ken bestaat een raadgevend collegie voor de zaken rakende handel en Nijverheid. Dit collegie, de hooge raad van nij verheid en handelwelker leden onder invloed der Kamers van Koophandel worden benoemdheeft de volgende beslui- jRen genomen vHet tarief van in- en uitgaande rechten moet ophouden iets anders te zijn dan een middel tot stijving der schatkist. Eerst dienen al de grondstoffen en werktuigen van het tarief te worden geschrapt, vervolgens allengs alle weinig opbrengende artikelen behalve die aan accijns onderworpen zijn. Men moet de invoer-belasting beperken tot een klein aantal artikelenen beperking der consumtie en der vrijheid van het consumerende publiek zooveel mogelijk vermijden. Het douane-stelsel moet altijd in overeenstemming met het accijnsstelsel worden gehouden. Doch geheele opheffing der douanen zou de ontwikkeling Ban den algemeenen rijkdom nog krachtiger bevorderen dan elke verlaging van het tarief, hoe groot en algemeen ook. Daarom dient de opheffing der douanen het doel te zijn waar naar het gouvernement bestendig streeft. Er dient alzoo te worden omgezien naar middelen om de accijnsbelasting in Ben anderen vorm te heffen. Het zou niet billijk noch verstandig zijn da belastingen die thans op de vaste goederen liggen, te verzwaren met het doel alleen om tot afschaffing der in- en uitgaande rech ten en der accijnsen te geraken. De bepaling van het vrijgevigste van onze handelsverdra gen moeten onverwijld tot regel voor ons handelsverkeer met Klle landen worden genomen." Zondag had in de école des beaux arts te Parijs een oproerige beweging plaats. De élèvesdie met het nieuwe reglement ontevreden waren, dat ondanks vele protesten ge handhaafd werd, waren zoo talrijk opgekomen, dat een ge deelte van hen niet kon worden toegelaten. Zij pleegden binnen het gebouw allerlei ongeregeldheden en toen de heer sle Nieuwerkerkedirecteur der keizerlijke musea, die het nieuwe reglement onder zijne protectie genomen had, het aan 1de kweekelingen had voorgelezenvergezelden deze hem naar ■iet Louvre, waar hij woonachtig is, terwijl zij hem beschimp- Iten en allerlei beleedigende uitdrukkingen toevoegden. De Ipolitie kwamzoodra zij het gebeurde vernamtusschen «beiden en ongeveer 3 0 jongelieden werden gevangen geno- imen. De algemeene ontevredenheid daarover onder de élèves lis groot. Het bekende werk van den Fransehen hoogleeraar Ré- Inan, //Het leven van Jezus," is in hooge mate onderwor- Ipen aan het lot van meest alle aardsche dingenterwijl het Ihier wordt bewonderd wordt het daar verguisd. Zoo werd onlangs uit Duitschland gemeld, dat het, ter gelegenheid ■van het kersfeest, als feestgeschenk zeer werd aanbevolen. Thans verneemt men uit Hongarije de volgende kennisge ving van den kardinaal primaar van Hongarije«/Aan alle boekhandelaren te Pesth-OfeD is het verbodendat godde- looze boek van Rénan te verspreiden of ter lezing aftestaan; terwijl alle geloovigenmet bedreiging van zware straffen, zijn gewaarschuwd dat werk, in welke taal ook verschenen te bezittente koopen of te lezen. De kardinaal maant aan om bij geen boekhandelaar ooit meer bestellingen te doen die zoo onchristelijk heeft gehandeld, om dit godsjasterlijke boek te verkoopen." Men ziet hieruit, dat de gevoelens nog al aanmerkelijk verschillen ten aanzien van een werk, dat, ondanks de vele moeite, aangewend om het te weren, juist daardoor des te meer wordt gelezen. Men zal de belangrijke gift herinneren welke de heer Peadody aan de stad Londen vermaakteom te worden aan gewend tot het bouwen van arbeiderswoningen. Het eerste gebouw is thans gereed en kost 20,00 0. Algemeen roemt men de inrigting, die, zoowel met het oog op gemak als gezondheid, niets te wenschen overlaat. Men betwist elkan der de woningen en niets is waarschijnlijker dan dat het kapitaalprimitief als gift bestemdzulke ruime renten zal afwerpen dat men door den tijd alle arbeiders in die hoofd stad van gezonde, ruime en frissche woningen zal kunnen voorzien. Bij het voortgezette onderzoek naar de oorzaak van het ongelukaan de Colombine van het Pavilion Theatre te Londen overkomen heeft de jury den wensch te kennen gegeven dat de kleederen van balletdanseressen uit onbrand bare stof vervaardigd en alle voetlichten van traliewerk voor zien werden. In een der politie-bureaux te Londen werd Vrijdag middag een man voor den magistraat gebragt, beschuldigd van in eenige der voornaamste winkels in Piccadilly een aan tal glasruiten, ter gezamenlijke waarde van 13 te heb ben in stukken gegooid. Toen de magistraat hem zijn naam vroeg en wat hij ter verdediging te zeggen had, antwoordde hij zeer trotsch: //Ik ben George Albert Karei, Prins van Wallis. Mijn verdediging is, dat ik die winkeliers gisteren avond gelast heb hunne uithangborden waarop zij zich als leveranciers van den Prins van Wallis bekend makenin- tenemendaar ik hen nooit het recht daartoe heb gegeven. Zij wilden niet gehoorzamen en ik heb dus hunne glazen in stukken gegooid. Ik heb aan al de leden van het par lement mijn aanspraken bekend gemaakt en ik wacht nu nog maar op een antwoord van Palmerston Grey of een hunner om te weten wie het geld zal hebbenik of een ander." De magistraat kwam spoedig tot de conclusie dat de arme man niet recht bij zijn zinnen was en gaf bevel hem voorloopig in verzekerde bewaring te houden. Heden overleed na eene ziekte van zeer ■weinige dagen tot diepe droefheid van ■mij en zijne verdere betrekkingenmijn ■hartelijk geliefde Echtgenoot, de Heer {JOHANNES JOACHIM VAN DER WENS, mij nalatende twee Kinderen, 1 te jong om dit voor hun zoo groot ver lies te beseffen. MARIA MOENS, Wed. J. J. van der Wens. Rotterdam, 28 Januarij 1864. Eeuige kennisgeving. den lsten Januarij. opgerigt in de Rue Neuve N°. 63, door CHARLES DE- COSTERgedurende een aantal jaren Maitre-d'hötel in het hotel deVUnivers in diezelfde straatvoorzien van rijk gestoffeerde appartementen van verschil lenden prijs en van al hetgeen dient tot comfort der reizenden. Wordt Ilollandsch gesproken. Visite-kaartjes, op fijn Glacé Carton, f 1,50 per 100, f 2,50 per 200, Stuks, Huwelijks- en Adres-Kaarten, Factuurs, JVota's, Wissels, Assignation, Ctuitantiën en meer andere zaken, ook voor den Boek handel, worden met den meesten spoed, naar de nieuwste modellen, zeer ci viel geleverd door J. *3. SLEYSFR, Langebrug over de Wolsteeg. gephotographieerd door IJILLE C°. vertaald door J. J, F. TEX KATE. Groot folio formaat, in prachtband f 16. Van dit keurig prachtwerk zijn slechts honderd exemplaren gedrukt, die allen genommerd zijn, en aan de eerst aanvragenden worden afgeleverd. De groote photographiën zijn onder toezigt van den teekenaar zelf vervaardigd en geven de oorspronkelijke uitstekende teekeningen volkomen terug. De vertaling der gevoelvolle verzen van von Cfiamisso mag als een meesterstuk worden ge roemd. De uitgave geschiedt bij j c. LOMAN Jr., te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3