N°. 1214. Donderdag 4 Februarij. A"P 1864. Binnenlandse!) Nieuws. i I- r-i LEIDSCH DAGBLA®. Dexe Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regel» 0.75. iedere regel meer 12}- Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 mi; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 u. 46 ra.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rijiu-Telegrauf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente- Architect t» spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 3 1 uur eu van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acotjmeu dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van '«RijUi Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8-^-4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Maandag aanstaande zal er bij den baron Dujardin Minister van Z. M. den Koning der Belgen te 's Hage een luisterrijke soiree dansante plaats hebben die vermoe delijk met de tegenwoordigheid van al de leden van het Ko ninklijk gezin zal worden vereerd. -De grondenwaarop Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhage aan den Gemeenteraad voorstellenom aan den heer Soetens geen vergunning te verleenen tot het leg gen van rails in de straten voor een paardenspoor tusschen 's Gravenhage en Leidenbestaan daarindat zij met die lijn voor een railroute niet zeer ingenomen zijnomdat daar aan geen behoefte bestaat en zij dus niet goed werken zal. Bovendien zijn er ook bezwaren tegen het leggen dier rail route door de stadomdat diezelfde weg ook zal gevolgd worden door de onderneming van de heeren Goldsmit c. s. Tweeërlei sporen op een en dezelfde punten te leggen acht men gevaarlijkdaar men nog niet eens de ondervinding heeft, of één spoor voor de passage ook hinderlijk zal kun nen zijn. De Gemeenteraad heeft Dingsdag afwijzend beschikt op het verzoek van den heer Soetens. Dingsdag heeft te Delft ten raadhuize de aanbeste ding plaats gehad van het gebouw, bestemd voor het on derwijs in de natuur- en scheikunde aldaar. Aannemers zijn geworden de heeren Gebr. van Molsente 'sHage, voor f 49,789. De hoogste inschrijving was f 59,403. Maandag was te Nijmegen, Arnhem en Westervoort op nieuw drijfijs. Dingsdag heeft het kantongerecht te Delft uitspraak gedaan in de beruchte zaak Dr. Wap-Milo, en den laatste zijn eisch om betaling ontzegd, op grond dat niet gebleken is, dat Dr. Wap de bewuste doos met modern-antieke voor werpen besteld heeft. De bode der gemeente LochemL. Henseler, vierde Maandag zijn 5Ojarig jubilé als zoodanig. De 77jarige grijs aard werd in een openbare Raadsvergadering door den heer Burgemeester op gepaste wijze toegesproken en begiftigd met een gratificatie van f 50. Na het sluiten der vergadering bleven de leden van den Raad met den jubilaris nog eenigen tijd bijeen om van hunne deelneming in het hem te beurt val lend voorrecht te doen blijken. In de residentie zijn eenige Engelsche ingenieurs aan gekomen. Men verneemt, dat die komst in verband staat met den aanleg van een paardenspoorbaan (railroute) van 's Gravenhage naar Scheveningen vice-versa en het bouwen van een hotel van de 1ste klasse op het terrein van Zeemans- hoopgelegeji over het hotel Zeerust, te Scheveningen. Reeds hebben die heeren ingenieurs zich beden, Woensdag, naar Scheveningen begeven, ten einde aldaar de noodige opne mingen te doen. De levering der 10,000 illumineerglazen, ten gebruike op 's Konings verjaardagis gegund aan de heeren Wolf en Winkel te 'sHage, voor 8 cents per stuk. Maandag knikkerden twee jongens te Rotterdam op het plein bij de Groote kerk. Een knikker rolde achter het aldaar geplaatste marktmeesterhuisje en een der jongens die van daar halende, zag een punt van geweven stof, waar aan hij troktoen er een zekere hoeveelheid manufacturen volgde. De politie bemoeide zich verder met de zaak, de wijl de gevonden schat 's nachts was ontvreemd en aldaar voorloopig door de dieven scheen verborgen te zijn. Als een bijzonderheid wordt uit den Erlecom, 1 uur boven Nijmegen, gemeld, dat aldaar in de laatste dagen vele zalmen in de Waal gevangen zijn en zelfs met een klein vischtuig een van 30 pond. De breede kerkeraad te Meppel heeft in zijn laatst gehouden vergadering met meerderheid van stemmen ver worpen het dezer dagen gedane voorstel van het kerkbestuur der Nederd. Hervormde gemeente, inhoudende het plan tot het bouwen van een tweede kerk. De bezwaren hetroffen niet alleen de geldelijke eischen voor den opbouw der kerk, maar men zag ook de onvermijdelijke noodzakelijkheid niet in van het alsdan beroepen van een vierden predikant en het ver strekken aan dezen van een pastorie, die men daar gewoon is aan den predikant te geven. Bedankt voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Hollandsche Veld door Ds. W. J. Geselschappredikant te Heemstede. De op 1 en 2 dezer alhier gehouden collecteten be hoeve der nagelaten betrekkingen van verongelukte zeelieden te Zwartewaal, heeft, na aftrek van onvermijdelijke kosten, zuiver opgebragt f 375,36. In het Journal de Limbourg van 6 December 1843 lazen wij eenige bijzonderheden betreffende het ontslag, als

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1