N°. 1213. Woensdag 3 February. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Morti mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75 iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hti-.. welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Ct9. Bekendmakingen vap genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts 799 Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 ra.; 3 u. 59 m.; 6 u. 9 m:; 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u. 46 m.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. Post bus ligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 11 n., 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8. uur 's ra. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 uur 's ra.,tot 10 u. 30 ra. av(. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester-en WethoudersMaandagen Donderdag te. 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect 19 te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 'sraorgens 12—1 uur. "j I. D A Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsei- dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingadag, Woensdag en Donderdag van 9 uur. van Zegel, Registratie dagelijks vau 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uür. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Neder). Leeuw den heer R. F. van Lansbergegouverneur der kolonie Surinamevoorts bij het wapen der infanterie bij het 3de reg., tot lsten luit. den 2den luit. J. T. T. C. van Dam van Isselt, van het corps; bij het 7de regement, tot kap. van de 3de kl. den lsten luit. J. P. M. Gevelaer, van het corps. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en acc. te Rosmalek c. a. Jhr. C. M. de Girard de Mieiet van Coe- hoornthans te Reek c. a. en aan den heer J. van Harlin- gen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van controleur van de dir. bel. en het kadaster in Noord-Holland. Voorts zijn verplaatst de nagemelde controleurs en adj.- contröleurs van de dir. bel. en het kadaster, als]: naar Zuid- Holland, residentie 's Gravenhagede heer W. van Konij nenburg, thans in Overijssel; naar Noord-Holland, residentie Haarlemde heer E. A. van Tonderen thans in Zeeland naar Arnhem, de heer F. H. Ludewig, adj.-contr., thans te 's Hertogenboschnaar 's Hertogenboschde heer W. J. A. van Beusekom, adj.-contr., thans te Arnhemnaar Haar lem de heer T. H. de Gelder, adj.-contr., thans te Maastricht. Benoemdtot control, van de dir. bel. en het kadaster in Overijssel, de heer W. M. M. Koster, thans adj.-contr. te Haarlem; in Zeeland, de heer W. A. de Jonghthans adj.-contr. te Zwolle; tot adj.-contrs. van de dir. bel. en het kadaster, te Zwolle, de heer J, van der Veen, thai s surnumerair der dir. bel. en van het kad. te Leeuwarden te Maastricht, de heer A. van Harencarspelthans sum. der dir. bel. en het kad. te Utrecht. Maandag morgen heeft de generaal-majoor Blanken Minister van Oorlog, in het hotel Paulez met Prins Julius von Glucksburg een langdurige conferentie gehouden. Voor een paar dagen heeft het Gemeentebestuur van Delft een uitnoodiging gezonden aan Dr. D. G. Cramer, leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Zutphen, om de betrekking van directeur der hoogere burgerschool met 1 September a. s. op zich te nemen. Den 15 den dezer zal voor de rechtbank te Zwolle de zaak behandeld worden contra Ds. van Rijn, wegens poging tot omkooping van een gevangenbewaarder. Maandag heeft ten raadhuize te 's Hage de aanbeste ding plaats gehad van het leveren ran 10,000 illumineer glazen ten gebruike op den verjaardag van Z. M. den Ko ning. Voor die levering waren 9 inschrijvingsbilletten inge komen. De minste inschrijver was dè heer Rootermans te Rotterdam voor 6^ cent per stuk, terwijl de hoogste was de heer Goester voor 10 cent per stuk. Heden Dingsdag zou aan hem, wien de levering zal worden gegund na te houden onderzoek, daarvan kennis worden gegeven. Gedurende de gestremde vaart zijn te Scheveningen in- en uitgeklaard3 stoombootenwelke te zamen 11 rei zen naar Londen, Huil en Goole hebben volbragt, alsmede 18 bomschepen of pinken die te zamen 28 reizen hebben gedaan, als 26 reizen naar Harwich, Londen en Ostende en 2 reizen naar Brouwershaven om oesters te laden. In den Koninklijken Franschen schouwburg te 's Hage zal Donderdag aanstaande worden ten tooneele gevoerd de opéra comique Lalla Rouck, benevens 2 vaudevilles le Piano de Berthe en Tambour battant. Te 's Gravenhage leeft nog in kommervolle omstan digheden op een bovenkamertje de eeDs zoo beroemde too- neelspeler Schouten van het tooneelgezelschap der heeren Hoedt en Bingley. Thans 87 jaren oud, leeft hij met ziju dochter die hem trouw verpleegt, maar even hulpbehoevend als hij. Fatsoenlijke armoede, een schamele matras zonder dekking, een haard zonder vuur en een voedingzoo er iets is. Zeker zijn te Leiden nog vele vermogendendie zich uit hun jeugd of studententijd den acteur Schouten kunnen herinne ren, steeds een man van onbesproken zeden en een zeer ver dienstelijk tooneelspelerdie menige hoofdrol met lof uit voerde en hooggeacht was. Vrijdag nacht ontstond er brand in de militaire wacht te 's Hertogenboschnog geen 50 schreden verwijderd van het groote buskruidmagazijn bij het Buselaarsbolwerkwaarin duizende ponden buskruid worden bewaard. Men was geluk kig den brand spoedig meester, maar velen dachten toch reeds aan te vlugten. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Harderwijk Ds. J. Vermeer te Genemuiden eu te Zweeloo Ds. J. Beekman Heckman te Sleen. Bij de Evangelisch-Luthersche gemeente aan het Nieu- wediep is beroepen de proponent J. P. Mond te 's Hage. Dezer dagen had de heer A. de Mare het bijzonder

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1