N". 1208. Donderdag 28 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH De»e Courant verschiju eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- niers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam 9 u. 8 ra.; naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 46 ra.; 11 u Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieu 's avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van e Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 'sin. tot 9 uur 'sav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks I I1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 l uur en i dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; ran de Hyp Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe bel. en acc. te Gouda c. a., de heer M. J. A. Bannier, thans te Kampen; tot notaris binnen het arrondissement Amster dam, te WeespG. Yerrijn Stuart, thans te Wierden (Over ijssel) tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Zut- phen Mr. J. A. Triiter, thans te Tiel; tot griffier bij het kantongerecht te Weesp, Mr. F. G. van Binsbergenadvo caat te Utrecht en tot landmeters 1ste kl. bij het kadaster J. H. Timmermans en J. J. B. Wieckingthans 2de kl. Door Z. M. zijn met 31 Maart e. k. de commissa rissen der loodsen J. Engelse en C. F. van Dierendonk te Vlissingen en Brouwershaveneervol ontslagenbehou dens hunne aanspraak op pensioen; terwijl met 1 Aprilde opperstuurman bij de Marine, eerste gezagvoerder op het liehtschip bij de Noord-HinderbankL. van Breen is be noemd tot commissaris der loodsen te Vlissingen en de op perstuurman bij de Marine, tijdelijk adjunct-commissaris der loodsen te HellevoetsluisJ. J. den Herder, tot commissa ris der loodsen te Brouwershavenvoorts is aan M. J. Sis termans op verzoekeervol ontslag verleend als ontvanger der dir. belastingen en accijnsen te Hontenisse c. a. en J. C. Stoltenbach, laatstelijk onderwijzer bij de Gouvernements la gere school te Probolingothans met verlof hier te lande op verzoek, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met pen sioen en benoemd tot huismeester bij het Koloniaal Inva lidenhuis op Bronbeek. Bij de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad te 'sHage, in plaats van den heer Dr. A. Vrolik, die zijn ontslag genomen heeft, zijn Dingsdag ingekomen 800 bil- letten. Van onwaarde 5. Geldige stemmen 79 5. Gekozen de heer J. Stam, met 659 stemmen. De heer Mr. P. P. van Bosse bekwam 114 stemmen. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft besloten om voorloopig al de plaatselijke belastingen op de brand stoffen te behoudenin afwachting van het lot der voorge stelde wijziging in de Gemeentewet en onder voorbehoud, om indien die wijzigingen mogten blijken voor 's Graven hage hoogst bezwarend te zijn zich daaromtrent tot de Sta- ten-Generaal te wenden. Burgemeester en Wethouders van 's Gravenhage heb ben aan den Gemeenteraad voorgesteldom afwijzend te en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 u. 54 m.; 3 u. 59 ra.; 6 u. 9 m.; 46 in.; 3 u. 5 m.; 4 u. 52 m.; 9 u. 3 m. wstraats morgeus te 8 u, en te 11 u., 's namiddags te 8 u. 45 m. in. 8 namiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton, Ike maand. Spoor weg-Telegraaf dagelijks vao 8 uur 's m. tot 10 u. 30 ra. nv. tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau uur, - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente- Architect is te an 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 98 othekeu en het Kadaster van 94 uur. beschikken op de aanvrage van den heer C. Soetens tot het leggen van rails in de straten ten behoeve van een aante leggen paarden-spoorwegbaan tusschen 's Hage en Leiden. De heer L. J. A. van der Kunhoofd-inspecteur van den waterstaatis Dingsdag avond te 's Hage plotseling over leden. Hij was geboren te Utrecht, den 21sten September 1801 en had alzoo den ouderdom van ruim 62 jaren bereikt. Dezer dagen werd de te Nijmegen woonachtige ge pensioneerde luitenant-kolonel van het Oost-Indische leger, den heer L. Rijsendaallaatstelijk waarnemend resident der wester-afdeeling van Borneo, aangenaam verrast. Namens de ingezetenen van Pontianak werd hem overhandigd een prach tig zilveren theeservies met zilveren bladop hetwelk men behalve de namen van Pontianaks Europesche ingezetenen ook leest die van den Sultan en eenige inlandsche en Chi- nesche hoofden. Toonen de beide Nederlandsche ordendie 's mans borst versierendat de staat zoowel zijn militaire als burgerlijke diensten heeft weten te beloonen dit geschenk zal hem en zijn gade een aangename herinnering zijn, dat hetgeen zij voor Pontianaks ingezetenen hebben gedaan, ook door deze naar waarde is geschat. De toestand der rivieren was Dingsdag als volgt Te Maintz het ijs in beweging. Te Keulen veel drijfijs met sterken was. Van Emmerik tot Bommel open water. Te Gorinchem had een ijsbeweging geen doorgang. De Boven- en Nieuwe-Merwede geheel open; de Oude- of Beneden- Merwede nog vast. Te Pannerden open water. Verder in den Neder-Rijn het ijs vast. In den Gelderschen IJssel het ijs overal nog vast. In de Maas beneden Hedel ijsbeweging. Dingsdag zijn te Rotterdam bereids enkele binnen» landsche stoombooten aangekomen en heden Woensdag wor den meerdere verwacht. Op de rivier de Maas voor Rotter dam ziet men weinig drijfijs. Uit de gemeente Hooge en Lage Zwaluwe verneemt mendat Zaturdag door het omslaan van een bootje op den Biesbosch, twee zoons van C. de Graaf in de golven het leven hebben verloren, zijnde de derde, door zich aan de boot vast te houden, gered. Als nadere bijzonderheden van de Dingsdag vermelde vreesselijke moordgeschiedenis te Nijmegenverneemt men nogdat de heer D. reeds des Zaturdags middags inlich tingen omtrent de overzetting des nachts aan het veer zou

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1