N°. 1204. Zaturdag 23 Januarij. A°. 1 Binnenlandsch Nieuws. j gedagvaard, komt thans ook het proces van Mr. Raedt van LEID8CH DAGBLAD. De*e Courant verschijn eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po3t 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 CU. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 4 m.; 12 n. 54 m.; 8 u. 59 ra.; 6 u. 9 u. 8 m.; naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 46 m.; 8 u. 5 m.; 4 u. 52 in.; 9 u. 3 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 11 u., 's uamiddags te 8 u. 45 na. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. s namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is to «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijasen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 9S uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw de majoors J. C. P. Hamminck Schepel en M. VY. Seelig, eerstgemelde toegevoegd aan den inspecteur der infanterie en laatstgemelde kommandant van het kolo niaal werfdepot. Z. M. heeft tot schoolopziener in het tweede school district van Noord-Brabant benoemd den heer J. H. A. Die pen te Tilburg. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Rotterdam, 1ste kanton, Mr. J. L. Melchers, te Zaan dam en tot president der arr.-rechtbank te SneekMr. M. van Heloma, aldaar. Z. M. heeft, als blijk van goedkeuring en tevreden heid, verleend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 September 1855 N°. 64, en een loffelijk getuigschrift aan J. G. Meijer te 's Hertogenboschwegens het met le vensgevaar redden van een jongeling uit de Zuidwillerasvaart aldaar op 16 Augustus 1863. Z. M. heeft dezer dagen den ijzerfabriekant H. Dal huizen te Kampenwiens ijzerwerken reeds op verschillende tentoonstellingen van voortbrengselen van nijverheid bekroond zyn gewordenconcessie verleend voor den tijd van 5 jaar, voor een door dien heer uitgevonden machine ter vervaar diging vau metselsteenenwelk werktuig, door één paard in beweging gebragt, per dag 48,000 steenen levert en dus inderdaad een belangrijke aanwinst toor steenbakkerijen mag genoemd wordenaangezien door een dusdanige machine niet alleen oneindig meer steenen dan op de gewone wijze wor den geleverd, maar wat meer is, netter werk dan door han denarbeid wordt verkregen. Het bal, dat Donderdag avond ten Hove heeft plaats gehad en dat met een souper besloten werd, was zeer schit terend en eindigde na middernacht. Donderdag zijn voor den Hoogen Raad (burgerlijke kamer) de bij de wet gevorderde ambtseeden afgelegd door Mr. G. Andreae, nieuw benoemd raadsheer in het provin ciaal gerechtshof van Friesland. In de Donderdag gehouden zitting van den Hoogen Raad heeft de advocaat-generaal Gregory couclusie genomen in de zaak van A. A. R. Baron van den Bogaerde tegen de gezamenlijke erfgenamen van wijlen V. G. baron van Tuyll van Serooskerken. Zoo als men weet, betreft het hier een vordering naar aanleiding der overdragt van de conces sie tot ontginning per tinmijnen op Billiton. De advocaat- generaal, de 3 aangevoerde middelen van cassatie ongegrond oordeelendeheeft geconcludeerd tot verwerping der voor ziening in cassatie. De uitspraak is bepaald op den 19den Februarij. Terwijl ieder te Delft den mond vol heeft van het beruchte proces tegen Dr. Wap en met belangstelling Dings- dag e. k. het getuigen-verhoor te gemoet ziet, waarbij zelfs Jhr. de Koek, secretaris van bet kabinet des Konings, is Oldenbarneveldt tegen de hoofdcommissie der tentoonstelling weder ter sprake. Na de sommatiewaarbij de som van f 2000 als schadevergoeding is geëischt, had men van deze zaak niets meer gehoord. Ieder verwachtte, dat de eischer het daarbij zou hebben laten berustenwaut het is toch maar al te zeker, dat het kopje in kwestie een afgietsel en geen boetseersel is geweest en dat het ook even weinig geleek op 's lands advocaat, als de voorwerpen, op last van Dr. Wap, door den kunstdraaijer Milo vervaardigd, iets gemeens hadden met het hout van den eeuwen ouden eik. Naar men zegt, moet de sub-commis9ie aan Mr. Raedt van Oldenbar neveldt zelfs aangeboden hebben, het kopje te laten repa reren, waartoe deze echter niet wilde overgaan, zonder vooraf van de hoofdcommissie duizend gulden schadevergoe ding te hebben ontvangen. Niettegen9taaude dit alles heeft de eigenaar van het kopje begrepen de leden der hoofd- cemmissie in rechten te moeten vervolgen die daartoe allen zijn gedagvaard. Eenige onder de gemeente IJsselmuiden gelegen lan derijen, benoodigd voor het aanleggen van de lijn Kampen- Zwolle van den centraal-spoorwegzijn gewaardeerd op f 3400 tot f 4000 de bunder. Zij zullen voor dien prijs door de maatschappij in koop worden genomen. Men leest in het Utrechische Dagblad Gisteren zijc voor het eerst de binnenlandsche meterologische tijdingen ook te Utrecht ontvangen en heeft Dr. Krecke de zware taak aanvaarddaaruit en uit de buitenlandsche berigtendie hij nog van een grooter aantal plaatsen te gemoet ziet dan tot hiertoe het geval is, zijn besluiten op te maken en waar schuwingen te zenden naar de havens indien er gevaar vaa storm bestaat.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1