N°. 1196. Donderdag 14 Januarij. A°. ft $64. '7 Binnentandsch Nieuws. n f LEIDSCB DAGBLAD. /-»SiS -j/'J Oeie Courant versahijnt aikeu dag, be halve Zon- en Feestdagen, en koat voar Leiden 1.96, ao franco per post/ 2.80 ia de drie maanden. Afaondarlijka Nom- mtrt Vijf Cents. Prijs der Advertentian 1*6 regels 0.71; ledera regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Itotterdarn te 10 n 4 ra.; 12 u. 54 ra.; 2 u. 59 m.; 4 u. 9 ra* 9 u. 8 ra.; naar Haar era en Amsterdam te 8 u. 46 m.; 11 n. 45 m.; 3 u. 5 ra.; 4 u. 52 ra.; 9 u. 3 m. Post buslij tingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstcaat's morgeus te 8 u. en te ll u., 's namiddags ta 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op da Zoudagen alleen ten 11 u. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Indisehe Landpost. Over Southampton, 1 an 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. Rij las-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 'sin. tot 9 uur 'sav. Spoorweg-Telegraaf dagelyks van 8 uur 's ra. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie aan Fabricage, Woensdag te 12 uur. Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commutie van Fabricage des Zaturdags van II1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur, - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect ia ta spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoaijusen, dagalijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; - der In- en Uitgaande Rechten en Acoijaaen dagelijks van 91 uur en van 26 uur; van 'sRijhs Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag an Donderdag vau 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft, met ingang van 1 deter, bevorderd tot griffier bij de directie der Marine te Hellevoetsluis den com mies bij gemelde directie C. F. Blankenstein en tot adj.- commies bij de directie der Marine te Willemsoord de klerk C. Meijers. Z. M. heeft vrijstelling van briefport verleend aan de Nederland9che Maatschappij ter bevordering van Nijverheid ten behoeve der Tentoonstelling van wis- en natuurkundige werktuigen, welke iu 1865 alhier zal worden gehouden. De kolonel Pi9torius, militie-commissaris te Amster dam, herdacht 11. Zaturdag dat hij den 9den Januarij 1814 cn dus 50 jaren geleden, als 2deh luitenant bij het Hol- landsche leger in dienst trad. Hij ontving vele blijken van belangstelling met bet feest van dien dag. In het kiesdistrict Tilburg is tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gesteld Mr. H. A. van Mens, advocaat te Terheyde, ter vervanging van deu heer Mr. C. E. E. Beens, Vrijdag 11. is door de gedaagde vereeniging van het klooster te Cuijk en St. Agatha voor de rechtbank te 's Her togenbosch conclusie genomen op die van den eischer, waarbij hij de middelen wederlegt tegen de door de vereeniging ge nomen couclusiën tot nietigheid der dagvaarding. - De ge daagde kloostervereeniging heeft er zich niet tegen verzet dat de voorgestelde ex'ceptie van nietigheid afzonderlijk be handeld en uitgewezen zal worden en voorts in facto gepo seerd //dat de kruisheeren van St. Agatha den 6den April 1855 bij openbare acte een zedelijk ligchaam hebben opge- rigt en dat de eischer de door hen bedoelde zoogenaamde feitelijke vereeniging te St. Agatha sedert jaren heeft ver laten en bij de kruisheeren te Uden is overgegaan en aldaar is gebleven tot kort voor het instellen der dagvaarding," met aanbod om bij tegenspraak die feiten voldoende rech tens te bewijzen en onder beneficie daarvan hunne primitieve conclusiën toetewijzen; waarop den eischer een termijn tan 8 dagen is verleend om te antwoorden. Volgens het aan den gemeenteraad van Delft ingediend plan tot regeling van het middelbaar onderwijs, zullen al daar gevestigd worden1°. een school van middelbaar on derwijs, speciaal bestemd voor aanstaande ambachtslieden, Waar onderwijs wordt gegeven in twee studiejaren gedurende 18 uren per week, en wel in de wiskunde, begiuselen der theoretische en toegepaste mechanica en der kennis van werk tuigen technologie, natuur- en scheikunde, Nederlandsche taal en geschiedenis, hand- en rechtlijnig teekenen en staat huishoudkunde er wordt geen schoolgeld geheven; 2°. een hoogere burgerschool van vijfjarigen cursus, waarop onder wijs wordt gegeven gedurende 32 uren in de week in de volgende vakken: wiskunde, beginselen der theoretische en toegepaste mechanicader kennis van werktuigen en de tech nologie, natuurkunde, en toepassingen, scheikunde idem, planten- en dierkunde, delfstof- en aardkundecosmografie, gronden der gemeente-, provinciale- en staatsinrigtingstaat huishoudkunde en statistiek, aardrijkskunde, geschiedenis, Nederl. taal- en letterkunde, Fransche idem, Engelsche idem, Duitsche idem, handelswetenschappen, boekhouden, warenkennis, schrijven, .teekenen, gymnastiek; het school geld bedraagt ƒ60 'sjaars. ■a— In geen jaren heerschte te Scheveningen zoo veel be drijvigheid als thans; nacht en dag worden boter, gest, vee enz. aangebragt om naar Engeland te worden vervoerd. 3 pinken van den heer L. de Jager zijn met vee naar Har wich onder zeil gegaan. Pinken van de reeders A. Pronk, A. Mos en M. M. Teeuwisse houden zich bezig met passa giers aan boord van de stoombooten te brengenalsmede vee, gest en boter en honderde kisten rood garen op de booten te vletten. Verscheidene chaloopschepen van Middel- harnis en Zwartewaal hebben veel kabeljaauwen en schelvisch aangebragt. De Burgemeester, Mr. D. Tieboel Siegenbeek, heeft bij de opening der eerste vergadering van den Gemeenteraad iu dit jaar de volgende toespraak gehouden //Ik open onze vergadering en maak mij deze gelegenheid gaarne ten nutte om al aanstonds, nu wij voor de eerste maal iu het pas begonnen jaar bijeenkwamen, tot u, mijne ge achte medeleden een welgemeend woord te rigten. Allereerst zij het een woord van gelukwensching dat ge tot heden gespaard bleefteen hartelijke bede, dat ook dit jaar u en de uwen hetzelfde voorrecht ten deele moge val lendat ge u in het onschatbare genot van gezondheid en opgewektheid moogt verbljydenin uwen werkkringzoowel als in den schoot uws gezins voorspoed en vreugde moogt ondervinden. Bij den blik op het jaar dat achter ons ligt, vestigt ziek

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1